Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie upałów bardzo duzo pojawia sie problemów z wysokoprosnymi i oproszonymi maciorami brak apetytu, czesto całkowity zanik apetytu.

Jak sobie z tym radzicie?

 

Jakie uzywacie lekarstwa gdy maciora w wysoko zaawansowanej ciaży po (100 dniu dostaje wysoka goraczke) i nie pobiera pokarmu przez kilka dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o zwiekszenie apetytu u loch smialo moge polecic preparat zapachowo-smakowo-energetyczny firmy josera o nazwie Megajoul badz domowy sposob olejek waniliowy to powinno skusic lochy do pobierania paszy jesli natomiast nastapilby problem z ruja polecam pasze firmy De Heus Koudijs Hima Maxi Flesh na przeprowadzenie flaschingu loch wychodzi dosc tanio bo okolo 4 zl na jedna loche kuracja 5 dniowa powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam maciore, po pierwszym wyproszeniu, która na drugi dzień po odsadzeniu prosiąt(piąty tydzień) nie wstaje, kondycje ma bardzo dobrą, jak próbuje jej pomagać, nie może utrzymać sie na tylnych nogach, tylko siedzi lub czołga sie do koryta, ale apetytu też nie ma, weterynarz mówi, że szkoda jego fatygi, bo i tak nie pomoże, a mnie jest szkoda zwierzęcia, czy spotkaliście sie z czymś takim, co to jest, jak można jej pomóc. Na pewno nie jest to uszkodzenie mechaniczne układu kostnego, tylko jakieś osłabienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calcium 250ml dostaniesz za 10-20zł i te 100ml mozesz podzielic na 2 dawki rano wieczór przez kilka dni potem sztucznie ja zapłodni bo chociaż jesli zacznie wstawac to naporu knura nie wytrzyma bynajmniej w pierwszych tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe specyfiki, jak Calcium mam na miejscu, już jej podałem pierwszą dawke 40 ml, dziś rano, a zapładniam oczywiście sztucznie wszystkie maciory sam, a niejednokrotnie zdarzało sie, że leżące maciory dopuszczałem i zostawały prośne.

Bardzo dziękuje za porady, bo jak wzywałem weterynarza, to powiedział, że nie warto sie babrać, bo i tak nie wstanie i mam ją sprzedać komuś na mięcho, puki jeszcze żyje

Wieczorem napisze co sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Locha po oproszeniu nie ma dostatecznej ilosci pokarmu- prosiaki chudna. Co robic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparat mleko zastępczy, podawac maluchom, co 2 godziny myjąc i uzupełniając świeżym. Można do mleka dosypywac niewielką ilośc paszy dla najmłodszych. Życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Locha po oproszeniu nie ma dostatecznej ilosci pokarmu- prosiaki chudna. Co robic??

 

Podaj takiej loszce oksytocyne dożylnie, ja podaje czasem 5 dni po porodzie domięśniowo. Ma wyrównaną ilość mnleka w wymionach

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...