Skocz do zawartości
miszka01

Grupy producenckie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Moze ktoś wie, na co konkretnie mozna przeznaczyć dotacje dla grup producenckich ? Czy np. na mieszalnie pasz, na wagi najazdowe, na usługi wetwerynaryjne, dezynfekcje, systemy schładzania ? W ustawie o grupach producenckich opisano ogólnikowo. Nikt z pracowników Agencji nie jest w stanie okreslic dokładnie na co mozna to przeznaczyć. Będę bardzo wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o pomoc z ARiMR dla Grup Producenckich przyznawaną na okres 5-ciu lat, to możesz z nią zrobić co Ci się rzewnie spodoba. Nie podlega to rozliczaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi Ci o pomoc z ARiMR dla Grup Producenckich przyznawaną na okres 5-ciu lat, to możesz z nią zrobić co Ci się rzewnie spodoba. Nie podlega to rozliczaniu.

 

 

Jesteś na 100 % pewny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo miszka01. Niby ma wszystko (pomoc wypłacana ryczałtem do watrości netto sprzedaży).....ale jest mały cwancyk...... zasadność wydatków kontroluje UKS (może) w związku ze zgodnością wydatkowania bodajże z artykułem 53 rozporządzenia. Tak więc jak to w przypadku US zależy na kogo trafisz. Tego w Agencji ci nie powiedzą a byłem na kilku szkoleniach - panie za agencji po zadaniu pytania przez radcę prawnego odpowiedziała, ale na piśmie ci nikt nie da. Generalnie uogólniając - nie ma ryzyka nie ma zabawy. Zapytaj się zresztą swego sąsiada przez płot (z branży).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 100% pewny.

Co do wypowiedzi Savik! to US lub UKS może kwestionować wydatki jeśli zostaną dokonane na cele nie związane z prowadzoną działalnością gospodarczą przez grupę, a grupa odpisała od wydatków Vat i zrobiła koszty w podatku dochodowym.

Nie wiem o jakie zakupy chodzi miszce, ale możecie nabyć za te pieniądze samochody, ciągniki, a równie dobrze możecie zostawić tę kasę do obrotu. Oczywiście należy pamiętać o podzieleniu się pieniędzmi z US w postaci podatku dochodowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...