Skocz do zawartości
auto102

Hodowla Ślimaków

Rekomendowane odpowiedzi

Ślimakami zajmuję się od 2002 roku.

Moja przygoda ze ślimakami nie jest przypadkowa, prowadząc własną działalność przez okres 15 lat, ściślej mówiąc gastronomię, szukałem alternatywy na życie na wsi myśląc o jakiejś hodowli na miejscu.

Po przeanalizowaniu, czym mógłbym się zająć począwszy od hodowli grzybów po strusie itp., wybrałem ślimaki, dlatego, że we wcześniejszym etapie swojego życia hodowałem już zwierzęta /żółwie wodne i lądowe, jaszczurki -gekony/ i było mi łatwiej podjąć się hodowli.

Brakowało mi także miejsca na każdą inną hodowlę, ślimak po prostu nie potrzebuje olbrzymich powierzchni /znając oczywiście odpowiednie technologie/.

Tak wiec kupiłem dom na wsi z ziemią i budynkiem gospodarczym .

Po wyremontowaniu, ociepleniu budynku, doprowadzeniu wody i ogrzewania gazowego na propan, zacząłem hodowlę.

Ślimaki /stado zarodowe/ zakupiłem z przetwórni dla której jestem tzw.hodowcą. W chwili obecnej mój materiał zarodowy jest kojarzony z materiałem zarodowym z Francji by dać genetycznie zdrowsze potomstwo na przyszły sezon hodowlany.

Ślimaki z obu źródeł zostały przebadane pod wzgledem jakości, tak więc nasze stada stanowią wyselekcjonowany najwyższej jakości materiał hodowlany.

Wiedzę swoją zdobywałem ucząc się na własnych błędach, ale także wymieniając doświadczenia z hodowcami z kraju i zagranicy.

Posiadam niezbędną wiedzę i praktykę potwierdzoną odpowiednim zaświadczeniem ( ,, Hodowla Ślimaków "), ale przede wszystkim byłem na dwóch fermach francuskich, zdobywając kolejne doświadczenia.

Jedna z hodowli była nastawiona na kawior hodując Helix aspersa Muller, druga natomiast na tucz Helix aspersa Maxima.

Technologie hodowli na obu fermach nie różniły się specjalnie, inny był tylko produkt finalny.

Są to jedne z największych hodowli we Francji, zrzeszające setki hodowców.

Zajmuję się także pomocą w organizowaniu hodowli dla osób nie znających tematu

i bojących się popełnić błędy już na starcie.

Jestem otwarty na propozycje...

Na polskim rynku istniejemy już od 2002 roku.

Tworzymy grupę hodowców, którzy pierwsze kroki mają już za sobą.

Mamy duże doświadczenie i możliwości dlatego jesteśmy atrakcyjni cenowo.

Osoby hodujące ślimaka i zakładające hodowlę !!!

Masz problem ze zbytem już w tym roku skontaktuj się ...

Podaj ilość, przybliżony termin, średnią gramaturę sztuki i cenę proponowaną...

Grzegorz i Izabela

Skalmowscy

Poland

14-400 Rydzówka 13/2

( koło Pasłęka )

woj.wamińsko-mazurskie

tel. + 48 (055) 248 48 13

mobile.+ 48 600 49 35 22

fax. +48 (055) 248 48 13

e-mail. skalmowski@wp.pl

www.hodowlaslimaka.webpark.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapraszamy Panstwa do wsółpracy, mamy podpisane kontrakty na zbyt we Francji, chetnie kupimy od Was tucz ślimaka.

Bardzo chętnie nawiązemy wspołpracę na nastepny rok ze wzgledu na zakontraktowaną ilośc ton ślimaka na zachodzie

PODPISUJEMY UMOWY NA ZBYT Z NASZYMI HODOWCAMI!!!!!!

Jestesmy legalnie dzialającą firmą, mamy zezwolenia na hodowlę, handel, zakładanie nowych hodowli (reproduktory), nasza ferma jest pod opieka lekarza weterynari i ma wszystkie oceny pozytywne w inspekcjach weterynaryjnych.

Pozdrawiam

Paweł Piwowarski

Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne

Łozy 12

14-526 Płoskinia

REGON 280121577

NIP 578-266-25-88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam - mam pytanie - sam nie mogę za bardzo znaleźć odpowiedzi... Czy na rozwój hodowli, np. zakup materiału hodowlanego, sprzętu, urządzeń można uzyskać dofinansowanie, np. ze środków unijnych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam - mam pytanie - sam nie mogę za bardzo znaleźć odpowiedzi... Czy na rozwój hodowli, np. zakup materiału hodowlanego, sprzętu, urządzeń można uzyskać dofinansowanie, np. ze środków unijnych?

W nowym PROW uwzględniono wiele działów nowych w tym na99% ślimaki .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najbardziej tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do hodowców ślimaków

czy trzeba być rolnikiem, żeby hodować śliamki?

A może nie trzeba, ale za to bardziej się opłaca? - szczególnie, że rolnicy mogą korzystać z różnych wsparć finansowych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkich chcących zacząć przygodę ze ślimakami jak również doświadczonych hodowców zapraszam na (link) w celu wymiany doświadczeń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi