Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

panowie ile planujecie wysiac kg jeczmienia na hektar . 200 kg przy kilekowaniu 85 procent stanowisko po pszenicy bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do kolegów . Jak myślicie mozna juz pryskać w sobote jeśli sie ociepli jeńczmień ozimy antywylegaczem??? Chce zastosować 0,7l CCC+0.2modusa. Z gory dziękuje za podpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy czy mogę prysnąć jęczmień jary attributem czy może jest coś innego na perz i można pryskać jęczmień jary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mozna wszystko

w tamtym roku takiemu jednemu inteligentnemu inaczej pryskalem pszenice jara , a ze mu braklo ziarna to czesc zasial jeczmieniem i mi o tym nie powiedzial-skutek wiadomy,nie slyszalem o zadnym srodku na perz w jeczmieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w tamtym roku ktoś napisał Tak stosowałem attribut w jęczmieniu jarym skróciło go plon troszeczkę mniejszy ale ogólnie jest ok tylko w jakiej dawce i w jakiej fazie wzrostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy moge pryskać razem arteą 330EC z Basfoliarem 36 extra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz uprawiam jęczmień ozimy i zastanawiam się w jakiej fazie wykonać drugi zabieg fungicydowy? Na pierwszy zabieg zastosowałem 1,4 litra/ha Capalo, przedplonem był rzepak ozimy, teraz chce dać Duett Ultra tylko zastanawiam sie jaki termin będzie najbardziej odpowiedni, teraz pojawiają sie pierwsze ości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fungicydach pisza ze do poczatku fazy kłoszenia. dłuzej nie ma co zwlekac bo nie wyrobisz z karencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie Fungicydy w tym roku stosujecie i w jakich fazach rozwojowych jęczmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzcie czy warto jechac na jeczmien modusem w fazie 2-3 kolanek czy lepiej cerone? do tego tilt i bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modus jest do 2 kolanka w jeczmieniu.cerone od 2 kolanka do flagowego. wybor nalezy do ciebie i od fazy rozwoju jeczmienia.ja stosuje cerone od kilku lat i zdaje egzamin no i jest troche tansze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam ladna mieszanke jeczmien pszenica owies boje ze sie polozy jest juz 2 kolanko czy moge to potraktowac ccc lub czyms innym na modus juz za pozno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy falkon da rade z rynchosporiozą, plamistością oraz rdzą jęczmienia jarego, który już jest zainfekowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien sobie poradzic.uchodzi za dobry srodek .lepszy moze byc soligor .ale dopiero wszedl w tym roku i bedzie go mozna ocenic po sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Map problem z jeczmieniem jary,zółknie w oczach około tydzien wstecz był ładny a dzisiaj sie rozczarowałem,poradzcie co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy ostatnio byl deszcz?jakie ph?jakie nawozenie?jakie srodki stosowales?przyczyn moze byc wiele.prawdopodobnie sucho ma i nie pobiera potasu lub magnezu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy najlepiej opryskac jeczmien zimowy zeby przyspieszyc zbior bo przydalo by sie juz swoje zboze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie susza juz jenczmien ugotowała. w przyszlym tygodniu kombajny pujda w pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: 21:07 Wto 14 Cze 2011 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

u mnie susza juz jenczmien ugotowała. w przyszlym tygodniu kombajny pujda w pole

flamenko jeśli można wiedzieć to z jakich okolic jesteś bo unas jęczmień ozimy jeszcze zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zwiedzałem tamte rejony to faktycznie niektóre jęczmienie zaschły ale czy za tydzień wymłócisz wątpię, pod koniec czerwca to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem ze w tym tygodniu bizony pojadą w pole. wczoraj kosili w sasiedniej wiosce. nie wiem jakie plony ale w piatek u nas tez napewno co niektorzy wystartuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...