Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ile godzin po oprysku moze spascc deszcz?

chce na chwasty prysnac mustangiem forte a caly czas sie chmurzy i caly tydzien ma padac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prysnałem we wtorek mustangiem. W poniedzialek planuje dac saletre + oprysk falcon z rosasolem.

Czy tydzien pozniej moge pojechac z axialem czy to bez sensu alb o zla kolejnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pryskał ktoś Linturem w fazie 1 może i nawet 2 kolanka? Ja nie bede miał wyjścia już jest 1 kolanko a dalej codziennie pada, możliwe, że w tym tygodniu pogoda się uspokoi i uda się wjechać... Co za rok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek najpewniej zastosuje Tomigan 0,8L/ha i tu pytanie czy można gołączyć z Pumą? Faza 3 kolanka. Lintur zostanie na przyszły rok. Co domieszać do Artey?? Duża presja chorób więc trzeba teraz prysnąć a nie na kłosa i wypadałoby coś domieszać, Zafir (epoksy)? 0,7l??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie

pojawila sie u mnie skrzypionka jak zboze nie jest jeszcze do konca wykloszone

na srodkach pisze ze pryskac po wykloszeniu

 

wiec pryskac czy czekac az sie wyklosi zboze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam pyretroid to ja bym jechał bo ślimaki zrobią dużo bajzlu zamim się wykłosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bi 58 nowy

 

co masz na mysli mowiac sam pyretroid? to co jeszcze moge dac albo co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosi już ktoś jęczmień ozimy? są te rekordowe plony czy ich nie ma? bo na niektórych forach internetowych można wyczytac że w tym roku sama wielkopolska wyprodukuje tyle zboże co cały kraj w latach poprzednich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie we wielkopolsce zboża padły. Przy sprzyjającej pogodzie to i może tak będzie ale znając życie to wszystko porośnie i tyle z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas wczoraj widziałem kosili jęczmień ozimy, chyba jeszcze nie był za suchy ale muszą już brokuły i kalafiory sadzić, więc kosili co było , jak z plonem to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zacząłem kosić jęczmien ok 4,5t z ha jak na V klase co całkiem nieźle zobaczymy co pokaże na lepszych ziemiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak plony słabe w tym roku, bo nikt sie nie chwali, w mojej okolicy jęczmienia ozimego niewiele, a ci co pokosili siedzą cicho albo przebąkują pod nosem o plonie 4t/ha i bardzo chudym ziarku, taki to już urok mokrego roku, wszystko wygląda rewelacyjnie do puki nie wjedzie sie na pole kombajnem... szkoda tylko że wraz ze słabymi plonami zapowiadają się słabe ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis jenczmien skosilem. szalu nie ma, po 4 zbiorniki od bizona z ha bylo ale zirno moge nazwac posladem. a tak pieknie sie zapowiadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem przy pszenicy, 1/5 kłosów już białych, liście już prawie martwe, będzie niewiele i to pośladu. \

jedynie skagen jakoś tam wygląda,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś widziałem k.tarnogrodu mały pasek i podobna była do skagena jakoś jeszcze resztkami sił wegetowała pewnie ok tygodnia i zacznie dosychać , u mnie kłosy pobielały pewnie poprzez podanie saletry w na kłos i ale cała roślina zielona ,gdzie nie poszło na t2 na skrzypionki to ona zjadła w 60 proc liśc flagowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zolkna liscie w jeczmieniu jarym ,przewaznie flagowy

to grzyb czy moze reakcja na nadmiar wody? bo leje ciagle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego ziarno jęczmienia zabarwia mi sie na fioletowo lekko, to normalne?

a jak nie to co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - w tym roku po raz kolejny bardzo ważna była ochrona na grzyba. A jare i tak cienko bardzo wyglądają- jęczmień też. W moich stronach ten rok jest nietypowy- na piachu zboża wyglądają jak nigdy bo woda uciekała szybko a na cieższej ziemi miały za mokro. Ja miałem tym razem jęczmień ozimy i musze powiedzieć że miło mnie zaskoczył. Dziś skoszone pole 10ha - 3 dni sie nad nim męczyłem bo taki gęsty i troche sie pochylił miejscami. Ale dał 8,5t/ha. 4klasa ziemi, 2 razy pryskany na grzyba i był zielony do końca. To jest rekord w mojej karierze. W zeszłym roku, też dosyć mokrym był jęczmień jary po wymarznietym pszenżycie- dał 5,75t/ha, wiec różnica jest znaczna. Ciekawe jak pozostałe zboza :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

520 brutto.

Większośc skupów nie bierze bo wolą rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...