Skocz do zawartości
Chwedo5

Skubarka do Drobiu

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że ta droższa jest bardziej funkcjonalna, bo po oparzeniu kurczaków możesz je położyć na blacie przy skubarce aby np. obciąć nogi. A oskubać to pewnie oskubie, może zostać trochę na kuprze. Zależy to jednak bardziej od temperatury i czasu oparzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka jest najlepsza temp wody, bo pewnie goraca woda trzeba polewac kurczaka ktory tam w srodku sie skupie oraz ile czasu trzeba oparzac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jaka jest najlepsza temp wody, bo pewnie goraca woda trzeba polewac kurczaka ktory tam w srodku sie skupie oraz ile czasu trzeba oparzac??

Ty chyba nie rozumiesz trochę. Trzeba mieć drugie urządzenie - parzalnik. W tym urządzeniu jest woda o określonej i stałej temperaturze (w zależności od wieku i masy kurczaka - 65-67 stopni celsiusza). W tą wodę zanurzasz kurczaki na ok. 1 min. (zależy to od wagi i wieku ptaków). Potem tak oparzone kurczaki wrzucasz do skubarki. I nic już je nie polewasz gorącą wodą, ew zimną na koniec skubania aby je opłukać. Parzalnik można zrobić z parnika elektrycznego ok. 40 zł zapłaciłem i po dodaniu dwóch dodatkowych grzałek (mój ma moc 6kW) i układu sterującego z czujnikiem temperatury z Allegro - ok. 200zł i skrzynki prądowej z zabezpieczeniem różnicowym ok 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprzedam palce do skubarki

 

Palce do skubarki wykonane są z gumy o parametrach twardości 60 Sh. Są optymalnie przygotowane do pracy w urządzeniach do skubania pierza. Umieszczony na palcach do skubarek specjalny prążkowany wzór pozwala na dokładne wychwytywanie piór nawet tych drobnych i cienkich bez niszczenia skóry czy rozrywania struktury mięsa.

 

 

 

Długość: 95 mm ,montaż na otwór 18-20 mm

 

Tel. kontaktowy: 695540829

 

link na allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=16020279

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz informacji o maszynowych skubarkach do drobiu to zajrzyj tutaj:(link)

Znajdzie tam wiele informacji dotyczących różnych typów skubarek do pierza. Poza tym od ręki mają również części do tych urządzeń i palce do skubarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym bardzo odnowić temat, ponieważ podane przez Was linki nie są już aktualne. Mam zamiar kupić skubarkę do kur i bardzo bym prosił o pomoc przy wyborze. Czy macie może jakieś sprawdzone skubarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz kupić skubarkę, proponuje z własnego doświadczenia zainwestować w dobry sprzęt. Ja kupiła tanią i nie skubie tak jak powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem na internecie i znalazłem skubarkę do drobiu na wiertarkę. Co sądzicie o takiej? Czy dobrze skubie? Którą bardziej polecacie zwykłą czy na wiertarkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Do zwykłej możesz włożyć na raz dwie kury, jest z pewnością wygodniejsza ale i droższa. Skubarka na wiertarkę jest tańsza, ale musisz każdą kurę z osobna skubać. Ja wolę tą zwykłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIO-EGGS jest bardzo dobrą firmą i posiada wysokiej jakości sprzęt. Jeśli zainwestujesz w którąś skubarkę, powinieneś być zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...