Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy wkońcu ruszy ten program PROW 2007, marzec kwiecień a może styczeń 2008? Czy te zmiany odnośnie gospodarstw niskotowarowych są już zatwierdzone?

On już nieformalnie ruszył. Dowiedziałem się że pieniądze z tego roku poszły na realizację zaległości z SPO 2006. Mówił mi to koleś który jedzie podpisywać właśnie umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy wkońcu ruszy ten program PROW 2007, marzec kwiecień a może styczeń 2008? Czy te zmiany odnośnie gospodarstw niskotowarowych są już zatwierdzone?

On już nieformalnie ruszył. Dowiedziałem się że pieniądze z tego roku poszły na realizację zaległości z SPO 2006. Mówił mi to koleś który jedzie podpisywać właśnie umowę.

 

Jeszcze się okaże że zanim ruszy to już pieniędzy nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja slyszalem ze z 2006 roku jeszcze duzo pieniedzy zostalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na spronie agencji pisze ze wznowili SPO z lat 2004-2006 czym jest lepsze stare SPO od nowego? czy w starym SPO trzeba bylo mec 4 ESU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi

 

Otóż w SPO 04-06 (inwestycje w gosp.) można było zakupić maszyny używane "sprzęt ten w ciągu ostatnich 7 lat od daty zakupu nie został nabyty z wykorzystaniem pomocy krajowej lub wspólnotowej". Moje pytanie brzmi czy sprzęt ten miał być nie starszy niż 7 lat? Czy mógłbyć, np: 10 letni, ale w ciągu tych ostatnich 7 lat niebył nabyty z wykorzystaniem pomocy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież te używane maszyny to jeden wielki przekręt. ludzie wykorzystywali to, że mogli kupić maszyny które już od kilku lat mieli w gospodarstwie (np umowa z sąsiadem). Osobiście wiem, że gość wziął całe 300 tys zwrotu a nic nowego w gospodarstwie nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież te używane maszyny to jeden wielki przekręt. ludzie wykorzystywali to, że mogli kupić maszyny które już od kilku lat mieli w gospodarstwie (np umowa z sąsiadem). Osobiście wiem, że gość wziął całe 300 tys zwrotu a nic nowego w gospodarstwie nie kupił.

 

wyciskanie brukselki zgodnie z prawem ok

a co innego wyłudzenie-to ma krótkie nogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież te używane maszyny to jeden wielki przekręt. ludzie wykorzystywali to, że mogli kupić maszyny które już od kilku lat mieli w gospodarstwie (np umowa z sąsiadem). Osobiście wiem, że gość wziął całe 300 tys zwrotu a nic nowego w gospodarstwie nie kupił.

 

wyciskanie brukselki zgodnie z prawem ok

a co innego wyłudzenie-to ma krótkie nogi

 

Nie tylko od sąsiada. Ojciec zdaje gospodarstwo synowi ale bez maszyn. Syn składa wniosek na zakup maszyn (które posiada) z SPO. Decyzia pozytywna. Kasa na koncie.

 

Polak potrafi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wyłudzenie, tylko dziura w polskich przepisach, wszyscy się dorabiają na dziurach w prawie, więc dlaczego my nie mozemy, powinniśmy wydoić pieniądze, które nam przysługują do ostatniego grosza, jeśli chodzi o mnie to daje słowo, że tak zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie jest wyłudzenie, tylko dziura w polskich przepisach, wszyscy się dorabiają na dziurach w prawie, więc dlaczego my nie mozemy, powinniśmy wydoić pieniądze, które nam przysługują do ostatniego grosza, jeśli chodzi o mnie to daje słowo, że tak zrobie

 

A masz wymogi unijne tzn. dobrostan zwierzat itp???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo w każdej gminie akcja "Uprzejmie donoszę..." telefon do Biura Powiatowego lub znany skądinąd 997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie jest wyłudzenie, tylko dziura w polskich przepisach, wszyscy się dorabiają na dziurach w prawie, więc dlaczego my nie mozemy, powinniśmy wydoić pieniądze, które nam przysługują do ostatniego grosza, jeśli chodzi o mnie to daje słowo, że tak zrobie

 

A masz wymogi unijne tzn. dobrostan zwierzat itp???

 

sądze, że waymogi spełnie, bomialem kontrole przy przyznawaniu płyty obornikowej i wszystko było ok, jak ju z wspomniałem płyta też bedzie niedługo, i co więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik na gnojówke, płyta gnojowa, swiatlo w pomieszceniu w którym sa zwierzęta, staly dostęp do wody zwierzat i cos tam jeszce ale juz dokładnie nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może dokładniej jak jest z tym oświetleniem ile musi być okna do metra podłogi. Jak jest za mało naturalnego dostepu światła czy można zastąpić sztucznym oświetleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to całe SPO to jedna patologia,porównywalna do przydziałów w czasach PRL, tylko na większą skale.Przykład macie pod ARiMR w stolicy mojego województwa Poznaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety to całe SPO to jedna patologia,porównywalna do przydziałów w czasach PRL, tylko na większą skale.Przykład macie pod ARiMR w stolicy mojego województwa Poznaniu.

 

 

czy to prawda ze odstępne za miejsce w kolejce wynosi 16 tys zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore urlop i jade do poznania

w inych miastach woj jest podobnie

podobno inwestycje mogą wejść 15 kwietnia -ale dziś nić nie jest pewne

 

do wniosku na dopłaty radzę dołączyć tą tabelaryczne zestawienie pow kwalifikowanych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy w tarym spo zaświadczenie o dobrostanie zwierząt (w moim przypadku bydło mleczne) wystawia raz tylko powiatowy lekarz weterynarii a potem z województwa już mi do obory nie zaglądają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego iż ma być losowanie wniosków na inwestycje to jeszcze jak zachodzi potrzeba uzupełnienia wniosku, poprawy to ląduje się na końcu kolejki

Przy tego typu wnioskach jeśli chce się znaleść błąd lub wyjaśnienie do wniosku lub nieścisłość to się ją zawsze znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CZY to mozliwe ze słyszałem o propozycji aby rolnicy ktorzy mieli wniosek w tym budzecie przez dwa lata nie mogli korzystać z nowego PROWu ????

 

czy mi sie przysniło................??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak samo myślę.

I tym sposobem, ten co ma dostać i tak dostanie, bo z kolejki za byle pierdołę wylecą osoby wylosowane.

Tak się zastanawiam, czy już jest kres tego bałaganu, czy nas jeszcze czymś uraczą?

Nadal nie wiem, co z płytami obornikowymi? Wiem, że na OSN muszą być, to logiczne, ale czy na ONW od 2009r też, tu już mam wątpliwości.

Czy ktoś, kto nie ma płyty i nie ma zamiaru jej robić może składać wniosek na SPO 1.1?

Pytań i wątpliwości mam wiele i niestety mam wrażenie, że do 16.04.07 MRiRW ich nie rozwieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli robisz wniosek to płyta musi być.............

- mlodego rolnika mozna bez płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...