Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zacznijmy od tego ze twoj ojciec nic z tym nie moze zrobić przez 5 lat ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak formalnie niech stoi 5 lat ta prasa u niego

 

 

zacznijmy od tego ze twoj ojciec nic z tym nie moze zrobić przez 5 lat ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ojciec przekaże ci gospodarstwo no to jak może zatrzymać sobie prasę, żeby stała nieużywana przez pięć lat. Spo dostajesz na gospodarstwo i jak ojciec przekaże ci gospodarstwo to maszyny nie będą mu już potrzebne. Nie wiem czy tak można ale musiałbyś zapytać w agencji czy razem z przekazanym gospodarstwem mugłbyś przejąć też zobowiązania związane z SPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy wnioski sie wypełnia normalnie długopisem,czy można edytować te ściągnięte ze stron ariimr i drukować?nigdzie nie moge znaleźć info na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopinanie zamka........ widług wyliczeńmoje gospodarstwo ma 11 esu.. planuje zakup maszyn... nowe to wiem co z nimi zrobić.. ale jest 4 sztuki używane.. ciągnik kombajn prasa i rozrzutnik.... jak to ma się wiekowo.... i czy do zakupu maszyn (tylko to chce złożyć) potrzebny mi jest plan przestrzennego zagospodarowania budynku wraz z plan rozmieszczenia ich w gospodarstwie.. jak ktoś się zna na tym dofinansowaniu dobrze czy moze do mnie napisać na gg.. będę wdzięczny.. numer 6339008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nemino:

 

Tak jest napisane w umowie, którą podpisujesz z ARiMR.

Paragraf 5: Beneficjent zobowiązuje się do wypełniania zobowiązań określonych w programie i uzupełnieniu programu a w szczególności do: i tutaj cytuję pkt 3 prowadzenia działalności, której służyła relizacja projektu, lub której prowadzenie stanowiło warunek przyznania pomocy, bez zmiany miejsca wykonywania tej dziłalności przez okres 5 lat od dnia dokonania przez Agencję ostatniej płatności.

Tak więc przekzanie gospodarstwa po korzystaniu z SPO jest możliwe dopiero po 5 latach w przeciwnym razie Agencja będzie się domagała zwrotu przyznanej pomocy wraz z odsetkami.

 

P.S. sorry, że wcześniej nie mogłem odpisać pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Losowanie wniosków na inwestycje ma być na żywo na Polsacie 26.04.2007

 

 

Z kąd taka informacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Losowanie będzie 23 maja, bo ponoć jeszcze spływaja wnioski pocztowe. Ciekawe, że poczta tak długo "trzyma" te wnioski, mój doszedł na drugi dzień, a teraz okazuje się, że trzeba czekać na losowanie aż 38 dni od dnia złożenia. My mieliśmy 2 tygodnie ma zebranie załączników i JEDEN dzień na złożenie wniosku, a ARiMR ma aż 38 dni na policzenie wniosków...

Ciekawe czy w ARiMR dadzą radę rozpatrzyć te wnioski przed czerwcem 2008?

 

PS: Już jest około 13,5 tyś. wniosków, czyli 230 mln zł podzielić na średnią przewidywaną dotację czyli 100 tyś. zł daje to około 17% szans na załapanie się na dotację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariusz_farm

Losowanie wniosków na inwestycje ma być na żywo na Polsacie 26.04.2007

 

no właśnie dzisziaj jest 26 ?? coś kolego masz nie prawdziwe informaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po losowaniu wniosków. Każdy może wejść na stronę agencji i przejrzeć listę kolejności rozpatrywania wniosków. Niestety serwer nie wyrabia. W ciągu godziny ponad 10 tys wizyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć 536

IMHO te losowanie to totalny bzdet.Nie jestem pewien ale w rozporządzeniu

było że wnioski składa się kompletne a nie pierwszą i ostatnią strone.

Dlatego jestem wk...... bo się człowiek nastarał z kompletował całą dokumentacje i wydał troszkę kaski a takich paru moich znajomych złożyli

tylko podpisany wniosek z tytułem i są w pierwszej setce no ale widocznie tak musiało być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wielkopolsce 21 stron listy czyli jakieś 2100 wniosków. Jak wejdzie nowy PROW to też chyba jakieś losowanie będą robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwoniłem do agencji i dowiedziałem się, że rozpatrywanie wniosków potrwa ponad 3 miesiące, a w dolnośląskim złożono tylko trochę ponad 500 wniosków. Prosty rachunek Wielkopolska 2000 wniosków = 3 miesiące x 500 wniosków = rok, czyli czerwiec 2008, czyli ostateczny termin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie napisali pisemko że odsuwają mnie o 2 miesiące ze względu że było losowanie itd. bo niebyli wstanie w ustawowym terminie rozpatrzyć wniosku (jestem w 2 drugiej setce )

czy potem mi czasem ie napiszą że o uzupełnienie dokumentów bo się przedawniły

 

czy lepiej przed upływem 2m-cy dosłać im niektóre zaświadczenia ponownie?

(ARiMR Poznań )

czy wielkopolskie ARiMR wymaga dostarczenie umowy na odbiór śmieci z gospodarstwa domowego i wywóz sscieków bytowych bo w łodzkim słyszałem że tak było wszystko chcieli tylko od księdza nie wymagali zaświadczenia

 

taki więc co za nie typowe zaświadczenia mogą jeszcze wymagać w wielkopolskim ARiMR - nie posiadam chodowli tyko uprawa zboże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktury za wywóz nieczystości są jak najbardziej typowymi zaświadczeniami, a wymaganie ponownego złożenia załączników z powodu ich przedawnienia byłoby w pewnym sensie bezcelowe, gdyż tylko przedłużyłoby procedurę a na tym ARiMR raczej nie zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem w środ w ARiMR w Toruniu i pani w biurze powiedziala mi

że losowanie wniosków tak naprawdę ustaliło kolejność sprawdzania

wniosków posiadających pełną dokumentacje i wszystkie załączniki.

I tak jeśli wezmą numer 1 a nie będzie czegoś miał to go odkładają i biorą następny.I tu cytuje tą panią "Nie jest powiedziane że numer 1300" nie załapie

się na środki pod warunkiem że będzie wszystko jak się należy.

Tylko jeśli będą to sprawdzać więcej jak 3 miesiące to wszyscy będą mieli braki

w papierach z racji przedawnienia załączników.

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że każdy beneficjent ma możliwośc uzupełnienia wniosku w określonym terminie od powiadomienia także nikt bez walki wylosowanego miejsca nie odda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko, że każdy beneficjent ma możliwośc uzupełnienia wniosku w określonym terminie od powiadomienia także nikt bez walki wylosowanego miejsca nie odda

 

No tak każdy ma 14 dni na uzuełnienie wniosku ale ta pani wyraźnie dała mi

do zrozumienia że ich interesują tylko kompletne wnioski a nie wniosek typu

pierwsza strona z tytułem i ostatnia z podpisem.Nie jestem pewien ale

gdzieś w rozporządzeniu jest chyba napisane że beneficjent musi złożyć

wniosek z pełną dokumentacją a nie 2/3 wniosku.

A może po prostu zostałem jak zwykle źle poinformowany przez niedoinformowanego urzędnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tych informacji zapewne udzieliła osoba w punkcie przyjmowania wniosków nie zaś pracownik odpowiedzialny za sprawdzanie ich kompletności i poprawności, gdyż dane tych osób nie zostały jeszcze oficjalnie podane także takie informacje są udzielane aby ci, którzy złożyli tylko 2 strony zdążyli skompletowac wniosek (ponieważ 2 tygodnie to dla nich stanowczo za mało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tych informacji zapewne udzieliła osoba w punkcie przyjmowania wniosków nie zaś pracownik odpowiedzialny za sprawdzanie ich kompletności i poprawności, gdyż dane tych osób nie zostały jeszcze oficjalnie podane także takie informacje są udzielane aby ci, którzy złożyli tylko 2 strony zdążyli skompletowac wniosek (ponieważ 2 tygodnie to dla nich stanowczo za mało)

Tak jak mówisz.

Ale te 2 tygodnie to czasami duży problem ,wiem po sobie jak składałem 2 lata

temu wniosek to nie które urzędy ledwo co wyrabiały w 2 tygodnie.

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie to dużo czasu. Ja zebrałem 30 !!! załączników do wniosku w ciągu jednego tygodnia (ale nie robiłem nic innego w tym czasie).

 

Ale jeśli ktoś ma wysoki numer np. 15 i złożył pierwszą i ostatnią stronę to londuje na końcu kolejki i ma 2 tygodnie na uzupełnienie. W ten sposob można tak przejść kilka cykli, ale to tylko moje wyobrażenie, a jak to będzie to nie wiem.

 

Ja też dostałem pisemko, że wniosek rozpatrzą mi do 15 września z powodu wysyłania wniosków pocztą (wysyłanie pocztą spowodowało opóźnienie 3 tygodniowe, a tu nagle rozpatrywanie opóźni się o 3 miesiące).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...