Skocz do zawartości
zurpan

co robicie by paliwo nie zamarzało

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę przecież zimą podgrzewać całego garażu bo więcej bym wydał niż na ogrzewanie domu. Poza tym parafina może zakorkować filtr w drodze. Znajomy miał forda i w książce gwarancyjnej napisali by dolewać nafty. Ja znalazłem w internecie "depresator" do paliwa. Podpowiedzcie jak wy sobie z tym radzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trzeba zaleźć dobre źródło inaczej i najlepsze dodatki nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100l ropy 1l spirytusu lub specjalnego środka ( polecam Diesel Skydd ).

Do nowszych typów silników nie radzę dolewać benzyny - szczególnie do common rail'a lub tam gdzie jest podawane paliwo na zasadzie piezoelektrycznych wtrysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 100l ropy 1l spirytusu lub specjalnego środka ( polecam Diesel Skydd ).

Do nowszych typów silników nie radzę dolewać benzyny - szczególnie do common rail'a lub tam gdzie jest podawane paliwa alternatywne na zasadzie piezoelektrycznych wtrysków

 

Zgadzam się, korzystałem z tego środka i nadal korzystam. Również polecam jest rewelacyjny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kupuje na dobrej stacji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da, w zeszłym roku zatankowałem na Shell V-power i tak zamarzło. W Polsce nie ma dobrego paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nic nie da, w zeszłym roku zatankowałem na Shell V-power i tak zamarzło. W Polsce nie ma dobrego paliwa.

 

Osa ja kupuję rokrocznie i czy -10 czy -30 czy inna temp. to nie mam żadnych problemów.

Warunek podstawowy - zbiornik na paliwo (ja tankuje po 1000l) musi być pusty przed zalaniem paliwa zimowego (również z ciągnika letnie należy zlać).

Na zimę zawsze biorę ON arktyczny z Orlenu i nigdy problemu z zamarzaniem nie miałem, bez żadnych dolewek do paliwa (benzyny czy tym podobnych specyfików).

Niektórym wydaje się, że paliwo zimowe = ON arktyczny, co jest wierutną bzdurą, tzw. paliwo zimowe zamarza w temp -18 stopni, na arktycznym będziesz jeździł przy -35 stopniach. Niestety związane jest to również z kosztami.

U nas w kraju może nie do końca chodzi o jakość paliwa w zimie, tylko wszystkim wydaje się, że jak wleje paliwa zimowego do zbiornika, w którym jest 50% paliwa letniego, to powinien sobie przy -20 stopniach śmigać elegancko ale temperatura szybko weryfikuje takie twierdzenia.

Dotyczy to również stacji paliw gdzie przecież nie uzupełnia się zbiorników przy pustym stanie tylko ciągle się dolewa więc nawet jak stacja niby sprzedaje paliwo arktyczne to należałoby wiedziec w jakiej proporcji jest wymieszane z paliwem letnim, które pozostało w zbiornikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno znajomy pompiarz powiedział mi że produkowane teraz paliwa nie nadają się do magazynowania. Powinno się nalać paliwa i wyjeździć w ciągu dwu tygodni. Ponoć te estry po dłuższym czasie rozwarstwiają się od ropy i to one zamarzają. Ale prawda jest taka że za granica paliwo jest lepsze, zarówno na wschodzie, jak i ew pozostałej części europy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał słusznie Jaro8038 ważne, żeby nie zostawiać w baku paliwa letniego na zime, gdyż mają one inny skład. Poza tym do diesli są specjalne środki warto popytać w sklepie z olejami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo jak dbać o to, aby zmieniać płyn do spryskiwaczy tak samo trzeba dać o paliwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...