Skocz do zawartości
xxxskalpel114

Budowa rozpylacza wodnego do beczki wodnej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiedziałem gdzie o to spytać, chciał bym zbudować rozpylacz do wody, dla beczki do wożenia wody, 2000l, tylko nie wiem jak się za to wziąć i od czego zacząć ? może ktoś mnie pokierować, jakieś wskazówki ?

Chodzi mi o taki żeby, podpiąć węża, i żeby zasięg jakiś tam był , aby można było wodę rozpylić

Dziękuje i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś ?

Chodzi mi o proste działko wodne, do beczki 2000 l ?

Tylko nie wiem jak się za to wziać ?

Jaki wirnik zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma robić? Chcesz podlewać z tej beczki za pośrednictwem węża z jakąś końówką tak? Jeśli tak to pompa na wom zasilanie z tej beczki kawał węża i jazda

 

ja zrobiłem z czegoś takiego http://allegro.pl/pompa-do-wody-motopompa-na-pasek-klinowy-40m3-h-i2957368918.html

 

tylko że pompa 60 metrów zamiast 40 uzywam do beczki 10tys odpowiednia przekladnia na wom i ciagnik pyka 600obr/min a pompa daje konkretnie 3,5bar może nie powala ale wystarcza w zupełności przy wężu 1cal i dyszy 3/4(zrobiona z rury) mam zasięg ok 20m zmieściłem się w 500zł zawsze możesz zrobic wersje elektryczna jak masz jakiś silnik i używasz w miejscu gdzie jest dostęp do prądu tyle że na wom można tankowac z różnych zbiorników wodnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma działać na zasadzie opróżniania wody z beczki za pomocą działka, coś na na tym filmiku

ale nie aż tak daleko musi być, ani takie ciśnienie ,pompę mam zwykłą, woda ma napędzać wirnik, który pod wpływem obrotów będzie się kręcił;p nie takie działko na na tym filimu, zwykłe proste na jakims wirniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze rozumiem to chcial byś osiągnąć coś podobnego do działka z deszczowni szpulowej na mniejszą skale i zamontowane na beczce czy tak?

 

co chcesz tym podlewać konkretnie, będzie łatwiej cos poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda ma napędzać wirnik, który pod wpływem obrotów będzie się kręcił

 

chyba odwrotnie napędź wirnik pompy wałkiem wom lub hydromotorem. Ja bym pokombinował ze starą pompą od hydroforu i działko od deszczowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...