Skocz do zawartości
krzychu652

Ursus C360 słabo podnosi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam bardzo nietypowy problem z moim C 360, który współpracuje z turem. Była słaba stara pompa - tur słabo podnosił więc wymieniłem ją na nową wzmacnianą. Wcześniej w między czasie ciągnik dostał nowy rozdzielacz, zresztą rozdzielacze mam 2 i średnio raz na rok je zamieniam i regenruję bo pęka sprężynka powrotna od wywrotu, ale tu nie o to chodzi. Od wymiany pompy na nową i zaworu przeciążeniowego tur nadal słabo podnosi, mierzyłem ciśnienie na szybkozlączach i jest ok 16 MPa więc wydaje się ok. Jednak gdy załaduje na tura ok 300 kg to juz słabo podnosi, a wyżej tak gdzieś ponad maskę to wcale nie podnosi. Co najciekawsze że na zimnym oleju - teraz jak są mrozy podnosi wogóle już bardzo słabo a lepiej podnosi na ciepłym oleju. Więc co jest nie tak? Proszę o pomoc.

Dodam że siłowniki u tora są w dobrym stanie, nie przeciekają, sa suche, szbkozlącze dobrze dokręcone zawsze, a przy każdym rozbieraniu czy to pompy czy rozdzielacza wszzystkie uszczelki, oringi i króćce zakładam nowe. Więc co jest nie tak? Może ktoś ma jakiś pomysł bo to wszystki nieporozumienie jest. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Jedyne co w tej chwili przychodzi mi na myśl,to stan filtra oleju hydraulicznego(pod siedzeniem kierowcy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam przypadek że miał.Był tak "zabity" że nie mógł go wymontować.Przeczyszczenie go tak nie wiele kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skoro masz 16mpa na szybkozłączu to musi podnosić, przy 16mpa jak przytrzymasz dźwignię to przydusza ciągnik? może spróbuj założyć dławiki przy siłownikach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie to przypomina mały stan oleju w układzie .Dokąd starcza oleju jest ciśnienie, jak zaczyna brakować to klops.Również przy pełnym stanie oleju może być coś z poziomem jego zasysania.Na to wskazują objawy.Sam jestem ciekaw co to.Zablokowanie zaworu ma prawo dusić silnik ,aż nie strzeli jakaś uszczelka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi