Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, wczoraj zaczęło coś się dziać z MTZ, prawe tylne koło wydaje odgłos jakby stukania i drży dzieje się tak zwłaszcza gdy traktor skręca. Czy to wina łożyska?

Sprawdź czy blokada tylnego mostu nie jest włączona

 

Blokada jest wyłączona, hamulce na pewno nie blokują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam mtz 82 z 95r. Mam problem z rozruchem akumulatory są roczne rozrusznik(orginał) rozkręcałem jest jak nowy , zero luzów szczotki jak nówki anie da rady nawet razu obrócić wałem. Przy próbie uruchomienia coś strasznie trykocze w rozruszniku. Gdy próbuje na krotko to już nie trykocze ale zato stopi śrubokręt a k... nie odpali, bo nie da rady kręcić! Gdzie tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odkrecony tez nie kreci?bo jak go wykrecisz i jest ok.to moze byc cos przy silniku.cos zablokowane.np u naszego mtz po robocie ze skrzynia skrecilismy bylo ok a do odpalenie i nie zakreci.na180 akumulator na drugi kable rozruchowe.zaczalem krecic walem i nia zakreci.okazalo sie ze mechanik jak dokrecal podstawe sprzegla od walu na przod jedna srube dal gdzie indziej i o kolo zamachowe blokowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem na odkręconym,przy ciagniku nic ostatnio nie było kręcone rozrusznik kręcił z dnia na dzień coraz gorzej az wreszcie zaniemógł całkiem. Podłączałem go do rozruchu i nic nie pomogło kreci bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy !!! mam problem z tylnym Wom można krecic go ręka rozebrałem cały tylny wałek i co sie okazało ze opaski sa dobre a jest problem z zębatka w środku ta co przekazuje obroty na wałek ona teżsie kreci bez problemu a raczej nie powinna i domyslam sie ze poszedł cały napęd womu co idzie od skrzyni albo cos innego i mam pytanie jak się do rozbiera bo w instrukci jest pokazane zabezbieczenei które sie wykręca i powinno wyiśc bez problemu a niechce czy jest inne jakies zabezbieczenei i czy obejdzie sie bez rozbierania kabiny i innych kłopotów czyli rozpoławiania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem Mtz55 czyli tego ok 60 km ale w tej samej cenie mozna kupic tez 80km tak wiec moje pytanie czy duza roznica jest w spalaniu glownie chodzi mi o transport i o lekkie prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomocy !!! mam problem z tylnym Wom można krecic go ręka rozebrałem cały tylny wałek i co sie okazało ze opaski sa dobre a jest problem z zębatka w środku ta co przekazuje obroty na wałek ona teżsie kreci bez problemu a raczej nie powinna i domyslam sie ze poszedł cały napęd womu co idzie od skrzyni albo cos innego i mam pytanie jak się do rozbiera bo w instrukci jest pokazane zabezbieczenei które sie wykręca i powinno wyiśc bez problemu a niechce czy jest inne jakies zabezbieczenei i czy obejdzie sie bez rozbierania kabiny i innych kłopotów czyli rozpoławiania
nie wiem jaki masz model i z ktorego roku w moim rosjaninie czasem luzuje sie zabezpieczenie zmiany predkosci walka 540-1000 i ustawia sie w pozycji neutralnej (szlyszalem ze nie ktorzy potrafili ja przyspawac )warto tez sprawdzic wajche pod siedzeniem czasem ustawia sie w dziwnym polozenu moj mtz jest z 1981 i to byly moje probjemy ale w nowszych modelach jest troche inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc , przestawiła sie dzwignia pod siedzeniem , co poraz pierwszy sie z tym spotkałem . Ja mam mtz z tego samego rocznika co ty . a mam tez duzo młodszego mtz to tez maiłem problem z wom jak nowy był to też sie dzignia przestawiła pod siedzeniem a przytym starszym to juz myślałem ze pęk wałek albo cos innego w koncu jest juz pełnoletni to moze mu sie wszystko stać. a nie to że mu tylko żarty trzymaja i niechciało mu dokonczyc kosic trawy. jeszcze raz dzieki . polecam sie na przyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam taki problem,przestala mi normalnie dzialac hydraulika tzn.dziala bardzo slabo,ledwie podnosi klape w belarce nie mowiac o domykaniu,pompe zmienialem miesiac temu i do wczoraj bylo ok,czy moze to byc wina rozdzielacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pilnie potrzebuje katalog czesci do MTZ 82 z przednim napedem 1996 r.!!!!!!!!

siadlo mi cos w przodki, blokuje prawe kolo... jedli ktos ma niech przesle na poczte szwejp@o2.pl

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno poszly ci tryby na polosiach w przekladni katowej,zdejmij dekielek i bedziesz widzial,przynajmniej u mnie tak bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałbym sie dowiedzieć jak ustawić Tylny WOM w mtz 82 r1992 stara kabina tam z tyłu są jakieś haczyki i nie wiem jak je ustawic prosze jak ktoś wie o odpowiedz na emial: michal.cwidak@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem i nie mogę znaleźć tego autora ale spróbuje jeszcze raz ale jak by ktoś wiedział to prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sąsiad kupił nowego Pronara 82 SA w 2004 roku. Po 450 mth coś zaczął w skrzyni hałasować (tylny most). W orce zaczela jedynka wyskakiwać a następnie po jakimś czasie zablokowała sie skrzynia totalnie. Potrzebny był dźwig do ściągnięcia sprzętu. Moje wrażenie jest takie że : Ruski były dobre do 2000 roku. Te niebieskie to już flejtuchy składały. A juz naprawdę nikomu nier polecam kupować żadnego pronara Zefira. Zastanówcie się ... Poza silnikiem który jest naprawdę dobry w tym ciągniku śmierdzi starą komuną. ludzie pomyślcie o komforcie. Może mnie skrytykujecie ale wsiądźcie sobie w jakikolwiek ciągnik zachodni chociażby z tych lat co rusek byl robiony. Przejedzcie się a sami zobaczycie śa wygodniejsze i wydajniejsze , precyzyjniejsze ,trzymają sie lepiej drogi ,ruszają lekko ,są zrywniejsze w orce a kasa podobne pieniądze za używany tj dziesięcioletni traktorek z zachodu. Nie chce być tendencyjny ale jestem za ciągnikami typu fendt ,JD, oraz Same deutz fahr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukałem i nie mogę znaleźć tego autora ale spróbuje jeszcze raz ale jak by ktoś wiedział to prosze o odpowiedz na 118 stronie altor ARES scory to moja pomylka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mik45

z tyłu odkręcasz dekielek pod siłownikiem i tam szpilki dwie jedna jest od zatrzymania wałka a druga od ciągniecia wom i to jest tak ze jak masz wyłączony wom to jedna szpilka (góra to płaskownik taki do kręcenia)powinna byc lużna i to jest szpilka która ciągnie wom i weś ja podkrec o 2-3 obroty tak jak zegarek chodiz czyli w prawo a najlepiej jest wyregulować przy jakies maszynie zaczepionej to w tedy wiesz o ile podkrecic i o ile rozkręcic ta drugą szpilke co odpowiada za zatrzymywanie wom bo po co ma szybko stawać wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do mik45

................ najlepiej jest wyregulować przy jakieś maszynie zaczepionej to w tedy wiesz o ile podkręcić i o ile rozkręcić ta drugą szpilkę co odpowiada za zatrzymywanie wom bo po co ma szybko stawać wałek

Jak zbyt mocno podkręcić taśmę odpowiedzialna za zatrzymywanie to wałek wom po wyłączeniu jest praktycznie blokowany i podczas pracy np.orkanem, rozdrabniaczem sadowniczym można sobie coś uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś naprawiał turbosprężarkę w MTZ 82 ts z 96r.? ile to może kosztować ? pojawiły mi się wycieki oleju w kolektorze ssącym-dosyć nagle, jeśli ktoś mial z tym do czynienia to proszę o pomoc, moje GG: 12018903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam pytanko, mam belarsua 952 z 98r.nie dawno kupionego (to to samo co Mtz-82TS) i jak to jest z tylnim podnośnikiem - jak podniosę do końca to jeśli nie puszczę dźwigni to aż silnik staje tak pompa daje - czy nie powinien mieć jakiegoś zabezpieczenia - czytałem w katalogu mtz-82 że na tłoku powinna być jakaś blacha co przy zamknięciu tłkoa naciska na zawór zabezpieczający - ale u mnie jest inaczej niż w tym katalogu - nie ma blach nie ma zaworu - jest okragły tłok - i w 1/3 długiości wychodzą końcówki na węże - a w katalogu jest że węże powinny być przykręcone na końcu tłoka. Ktoś mi pomoże - co to za cudo jest?.

I jeszcze hydraulika zewnętrzna - jak dźwignią przy kierownicy pociagnę do siebie to nieraz zablokuje się w tym położeniu i dopiero odbije jak się tłoki otworzą do końca - to chyba dobrze - ale nie zawsze tak jest - od czego to zależy. A w druga strone - dźwignia do tyłu (zamykanie tłoków) to wogóle nie idzie zablkować (trzeba cały czas trzymać) - co jest grane z tym - czy rozdzielacz jest wyrobiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile zwiększy się siła podnoszenia po zamianie siłownika z 100 na 110 . Macie doświadczenie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiele zrobiłem tak u siebie i założyłem polską pompę o większej wydajności szału nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie posiadam MTZ-ta 82 problem tkwi w tym że jak jadę na 9-tym biegu czy to na zającu czy to na żółwiu i ciągnę silnikiem coś mocno wyje w skrzyni, zboku słychać mnie jakbym jechał c-360 natomiast jak hamuję silnikiem już tego nie słychać dodam że na niższych biegach nie ma czegoś takiego. proszę o pomoc w stwierdzeniu co może byc tego przyczyną>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...