Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to nie jest mój tylko z wyglądu taki jak mój a na mojego szukam właśnie transportu żeby go ściągnąć z niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prblem związany z skrzynią biegów w mtz 82 a mianowicie wyskakują mi szybkie biegi (ale to nie jest reduktor biegów polowych i szosowych) chodzi o ten redyktor na głównej dzwigni biegów. mianowicie on mi wyskakuje głownie jak jade 6 biegem i pod obciążeniem jak sam traktor jedzie bez obciążenia to jest wszystko dobrze na innych biegach tego mi nie robi czy jest tam może jakiś zamek coś jak w c-360 czy trzeba skrzynie rozbierać proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki lagbart, że się wcinam, ale mam pewien problem. Otóż dzisiaj zmieniałem czujnik paliwa w moim mtz 862, i zobaczyłem dwie dźwignie pod siedzeniem. Jedna malutka dająca się przestawiać swobodnie do przodu i do tyłu, wychodząca z rozdzielacza tylnego siłownika, z lewej strony patrząc od kierowcy, druga to tak jakby długa wygięta śruba, ma łeb na klucz 22 bodajże i daje się przestawiać na lewo i prawo. Przy tej drugiej zauważyłem pewną zależność- kiedy jest przekręcona maksymalnie w lewo, WOM działa normalnie, kiedy przekręcę ją w prawo, WOM nie działa.

 

Do czego służą te dźwignie? Dzięki za odp. pzdr.

 

PS. Jako że ten temat ma już nieco stron, proszę o jeszcze jedno wytłumaczenie, jak zmienia się prędkość obrotową WOM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pierwsza pod siedzenia która wychodzi z rozdzielacza to nie wiem do czego służy

ta co wyłaczasz WOM to jest od pzzełaczania zależnych nie zależnych przynajmniej tak podejrzewam przynajmniej tak jest u mnie a przełączenie na szybsze obroty przekażnika jest pod spodem jest tam takui wałek wystający i ściety na klusz siedemnaście chyba i jest zakontrowany specjalną podkładką to musisz przekręcić w jakąś stronę tam jest kilka pozycji czasami wom nie działa

 

 

proszę o odpowiedz też na moje pytanie poniżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM PODOBNY PROBLEM W BELARUSIE CZY TO FAKTYCZNIE MOŻE BYĆ WINA POMPKI ZASILAJĄCEJ POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup pompkę i się dowiesz.Kosztuje ok 50 zl i nawet jak stara jest jeszcze dobra, to żaden wydatek ,a łatwiej choćby odpowietrzyć nową uklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem taki sam problem. Wtryskiwacze sprawdzałem, pompkę kupiłem nową i dalej poziom oleju się podnosił. Dopiero jak dałem pompę do sprawdzenia to okazało się ze przepuszcza paliwo do oleju.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Pronarka 320 a i jedzie tyle o ile do przodu na najmniejszm biegu czy może ktoś wie co się mogło stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ,ale jeśli jedzie tyle o ile do przodu to ciekawe czy jedzie tez tyle o ile do tyłu?Oczywiście na najmniejszym biegu.A o ile jedzie na najwyższym biegu?Czy też tyle ,czy może mniej lub więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest tak że w przód i tył jedzie tylko na żółwiu i to na biegu 1 i 2 Praktyczni tylko się toczy.bez różnicy prędkości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem i się okazało, że z tarczy sprzęgła zostało po 1 mm.Na małych biegach po prostu jakoś się toczył a na wyższych nie.No ale fajnie że mam już przyczynę.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakładał ktoś chłodnicę oleju hydraulicznego do MTZ? Słyszałem,że to mozliwe. Jak to zrobić i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...