Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Hydraulika w MTZ jest typu zewnętrznego i czesto podlega krytyce z powodu przeciekow.Myślę ze chłodnica w tym układzie to następny wrazliwy punkt związany ze szczelnością. I jeszcze w jakim celu chcesz ją zastosować,przy jakich pracach zauważyłeś spadek wydajności spowodowany przegrzewaniem się oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Montował ktoś grzałkę płynu w bloku w mTZ82?

 

Ja mam zamontowaną taką grzałkę nie w bloku lecz w przewodzie idącym do bloku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hydraulika w MTZ jest typu zewnętrznego i czesto podlega krytyce z powodu przeciekow.Myślę ze chłodnica w tym układzie to następny wrazliwy punkt związany ze szczelnością. I jeszcze w jakim celu chcesz ją zastosować,przy jakich pracach zauważyłeś spadek wydajności spowodowany przegrzewaniem się oleju.

Ja myślę, że dzięki chłodnicy można zapobiec przeciekom. Zimny olej jest gęstrzy, co daje lepszą wydajność przy pracy HDS lub przy turze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z podnośnikiem w pronarze 1025. Podnosi elegancko ale gdy rozgzreje się olej w hydraulice samoczynnie opada. czy to jest wina siłownika czy raczej rozdzielacza? pomóżcie...z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C-LAS ,prościej jest zmienić gatunek oleju na taki o większej lepkości.Przecież oleju nie schłodzisz do stanu"zimny',co najwyzej obniżysz jego temperaturę.Pamiętaj że hydraulika musi dzialac również przy np.-20 i wtedy chłodnica może pogorszyć sprawę,zawór utrzymujący ciśnienie na odp. poziomie musi być przelewany olejem o określonych parametrach ,a zimny olej raczej zwiększal by wycieki podnosząc ciśnienie.Tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też opada podnośnik w MTZ82 gdy się olej zagrzeje. Wymieniłem cały siłownik Podnoszenia TUZ'a, ponieważ przeciekał i na tłoczysku pojawiły się wżery które szybko zniszczyłyby nowe uszczelniacze.

W każdym razie po wymianie opada dalej i teraz podejrzewam rozdzielacz 3 sekcyjny przy kierownicy, albo pompę. Te dwie rzeczy. Poza tym sam myślałem nad wstawieniem czegoś co obniżałoby temperaturę oleju hydr. bo gdy zaczynam pracę KOS'em 5 łapowym podnosi wyśmienicie, ale po pół godziny pracy trzeba mocno ,,gazować'' żeby podniósł do góry.

 

Czy jest ktoś kto miał podobne problemy i sobie z nimi poradził?

Podejrzewam że na pewno jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargamel Olej już wymieniłem na taki jak w koparkach 12zł/l. Poprawa jest, ale i ten grzeje się do 80 - 90 stopni oczywiście latem. Skutkuje to właśnie przeciekami i słabą wydajnością pompy. Najlepsza wydajność jest przy 20-30 stopniach i do tego jest potrzebna chłodnica. Przecieków też wtedy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydraulika w poczciwym Bizonie jest bardziej obciążona i pracuje na gorącym oleju ,gdy jest sprawny uklad nie widzę problemów z jej wydajnością.C-lLAS ,z jakiego roku masz sprzęt?Ja mam dwie sztuki i jedna jest z 87r ,gdzie producent zalecal olej silnikowy typu superol,nic tam się nie dzieje.Natomiast w drugim z 06r jest już olej typu HL czyli typowo hydrauliczny.Moim zdaniem jest gorzej i mam zamiar zmienić go na silnikowy,zreszta dzwoniłem do Pronaru w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też opada podnośnik w MTZ82 gdy się olej zagrzeje. Wymieniłem cały siłownik Podnoszenia TUZ'a, ponieważ przeciekał i na tłoczysku pojawiły się wżery które szybko zniszczyłyby nowe uszczelniacze.

W każdym razie po wymianie opada dalej i teraz podejrzewam rozdzielacz 3 sekcyjny przy kierownicy, albo pompę. Te dwie rzeczy. Poza tym sam myślałem nad wstawieniem czegoś co obniżałoby temperaturę oleju hydr. bo gdy zaczynam pracę KOS'em 5 łapowym podnosi wyśmienicie, ale po pół godziny pracy trzeba mocno ,,gazować'' żeby podniósł do góry.

 

Czy jest ktoś kto miał podobne problemy i sobie z nimi poradził?

Podejrzewam że na pewno jest

 

Ja tez mam problem z opadaniem podnośnika w 82a a nie podnosze nim nic wielkiego bo największy jest pług 4 skibowy 450kg. Jak miałem ciągnik na gwarancji wymienili mi pompe, po wymianie było super pług mógł wisiec w górze przez kilka godzin i nie opadł ale po pewnym czasie problem znów powrócił. Teraz sam sie zastanawiam z czego wynika problem bo z takim dupiatym podnośnikiem to odpada juz możliwośc podpięcia czegoś cięższego.

 

Mam jeszcze jedno pytanie ile jestescie wstanie udzwigąc podnośnikiem w swoim Pronarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek ,moim zdaniem to nie wina pompy,ona jest odpowiedzialna za podnoszenie, a nie opadanie.Ja ten nowszy kupilem od kogoś i miał wpis w ksiązce gwarancyjnej że wymieniano regulator siłowy (ten pod siedzeniem) z powodu opadania narzędzi.Co do podnoszenia to dzwigam agregat o wadze ok.900 kg i podnośi go błyskawicznie,ale przy większych obrotach jak jalowe.W Narwi powiedziano mi że zalewają układ olejem HL dla jakiejś unifikacji.Na pytanie czy mogę wrócić do oleju silnikowego,zalecanego wczesniej ,powiedziano że" nie ma problemu".Wiosną zalewam olejem superol ,gdyż ciągnik z 87r zalany takim olejem potrafi trzymać narzędzie w górze tygodniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu pronarowi podniesienie agregatu uprawowo siewnego(agregat800kg +siewnik ok300+ zboże w siewniku 250kg) wiec myślę że to nie może być pompa. A jeszcze mam dobrą radę abyście przy dżwiganiu ciężkich maszyn przestawiali mocowanie wieszaków do cięgieł dolnych w kierunku maszyny. jest to chwila roboty a daje dużo. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu pronarowi podniesienie agregatu uprawowo siewnego(agregat800kg +siewnik ok300+ zboże w siewniku 250kg)nie sprawia zbyt dużego problemu wiec myślę że to nie może być pompa. A jeszcze mam dobrą radę abyście przy dżwiganiu ciężkich maszyn przestawiali mocowanie wieszaków do cięgieł dolnych w kierunku maszyny. jest to chwila roboty a daje dużo. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam z ta hydrauliką przy mtz to chyba ma każdy problem , ktos tam sie pytał ile podnosi sie mtz ja swoim bez problemu podnosze agregat uprawowo siewny z kongskilde 3m na pakerze wraz z siewnikiem pełnym to jest prawie 1700kt (oczywiscie przód terz sie podnosi ale ma zaweszone z przodu ponad 700kg i problem z przodem zgłowy ) ale od jakiegos czasu nie dzwigam tego agregatu bo mam problemy z pompa na głownym wałku wypycha uszczelnienie i nie wiem jaka jest przyczyna oddałem na gwarancję pompe ale nic mi nie powiedzieli a pompe zrobili . co do oleju czemu sie grzeje to moze przyczyna rozdzielacza a mianowicie ja miałem tez przyczyne ze olej mi sie grzal a powód był taki ze w rozdzielaczu coś sie stało ze tak jak by jedna sekcja pracowała caly czas i olej pracowa na okrągło ze pojakims czasie pracy mtz olej nie nadawał sie do nicczego , a co do opuszczanai maszyn to nie wiem z którego rocznika macie mzt czy podnosicei dzwignia z boku siedzenia czy ta przy dzwiach bo przy moim mzt jak jest żle dzwignia przy siedzeniu ustawiona to opuszcza wolno ale jak jest w danym punkcie to ta przy dzwiach nie ma problemu ani z opuszczaniem ani z podnoszeniem co do podnoszenia to ja ma mzt z 94 i tam był siłownik c-100 który ciagle przeciekął i go na złom oddałem a kupiłem c -110 który użytkuje juz ponad 10 lat bez kropelki wycieku i udzig ma duzo lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te dodatkowe kilogramy na przodie dowiesiłes do tych co były seryjnie czy dorabiałeś jakieś wzmocmiemie? bo ja man zamiar przód dociązyc ale nie wiem czy można podczepić obciążniki do tych co są a mianowicie do przedniego zaczepu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój mtz był bez obciązników bo starszy go kupił pod białoruska granica nowego i on miął byc zastosowany do koparki spycharki nawet tylny wom musiałem wymienic na inna koncówkę a co do obciązników to jedne mam zrobione tak ze mi osłaniaj przednią oś i śa to obciązniki od zetora a drugie ma zrobine jak orginał 10szt po 20 kg z zaczepem które opierja sie na ramie włanoróbce przykręcone na 4 srubu m 14 i dodatkowa zakładam na zaczep ok 200kg też jakies obicąznik chyba to są od ursusa okrągłe cały czas mam załorzone ponda 400kg i mam wspomaganie stare nie na orbitrol a mało tego to zakałdam bliżniaki prżód i opony mam 13,6-20 troszke problem z kręceneim jest jak nie ma nic załorzonego z tyłłu ale do jazdy bez zawieszonej maszyny zdejmuje obciażenie to orginalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hydraulika w poczciwym Bizonie jest bardziej obciążona i pracuje na gorącym oleju ,gdy jest sprawny uklad nie widzę problemów z jej wydajnością.C-lLAS ,z jakiego roku masz sprzęt?Ja mam dwie sztuki i jedna jest z 87r ,gdzie producent zalecal olej silnikowy typu superol,nic tam się nie dzieje.Natomiast w drugim z 06r jest już olej typu HL czyli typowo hydrauliczny.Moim zdaniem jest gorzej i mam zamiar zmienić go na silnikowy,zreszta dzwoniłem do Pronaru w tej sprawie.

 

ja swoim mtz z 88roku podnoszę agregat bierny wraz accordem i sypię 400kg zboża, ale wieszam na przedzie 450kg + 250kg , opadać opada no ale to jest jednak parę kilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 500kg i zmieniony siłownik podnoszenia na C110 oraz cięgła (lagi) od 95konnego ruska. 4587acb48a5c5367m.jpg to wystarczy aby spokojnie dźwigać Lemkena 4x35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek22 ja tez miałem problem z oringiem na głównym wałku ale skolei w pronarze1221 dałem go do serwisu(bo sam straciłem nerwy a czas gonił) i zrobili i mam narazie spokuj wymieniali czesc z tyłu ciagnika miedzy ramionami podnosnika na samej górze wiadomo w mtz-tach jest całkiem inna budowa podnośnika(chyba ze mowimy o tych z tym nowym podnośnikiem) ale może i w tych starszych jest coś co spełnia podobna role.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE. CZY KTOŚ ZAKŁADAŁ W MTZECIE 82 TURBO? NAPISZCIE CZY JEST TO MOŻLIWE I JAK TO ZROBIĆ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie jak już wcześniej pisałem kupiłem Belarusa 82 z 96 rocznika i chciałęm sie was zapytac jak chodzi przedni naped. Podczas orki gdzy podnoislem fajche i jechalem to sie trzymala ale jak mial ciezko to sie nie wybil tylko zaczelo zgrzytac i kola z przodu nie mieliły a gdzy nacisnołem sprzegło to sie wybija i czy można ustawic tak aby byl stały. I jeszcze mam takie pytanie czy do tyłu terz chodzi i jesli jest wlaczony czy przód chamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wajcha na maks do góry dokręć sprzęgło na podporze( odkręcasz wał przy podporze od strony skrzyni masz tam nakrętkę którą trzeba trochę dociągnąć) i napęd będzie ciągnął i w przód i tył. najlepiej go testować linka do drzewa i na wstecznym muszą koła przednie się kręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...