Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest nakrętka która trzyma takie wykorbienie.Poluzowala się nakretka i wykorbienie nie obraca oski.Cieżko tam wsadzic łape,ale jak dobierzesz odp.klucz to dasz radę.

 

Ale gdzie konkretnie jest to wykorbienie?? Mam zdjęte siedzienie i ta podłogę pod siedzieniem i ja tam nic takiego nie widze... bo dźwignia leci do wałka a wałek wchodzi w ten rozdzielacz, to co widać to wszystko się ładnie kręci, to raczej coś w środku się schrzaniło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wystający z regulatora siłowego walek ,nasadzona jest dzwigienka,ktora dokrecona jest nakrętką.Skok tej dzwigienki jest mały i gdy sie poluzuje nakrętka to nie obraca wystarczająco wałka.Sprawdz czy cały ruch dzwigni jest zamieniony na obrót bo w przeciwnym wypadku podnośnik nie działa poprawnie przy sterowaniu dzwignią kolo siedzenia.Byc może masz usterkę gdzie indziej ,ale najczęściej problem tkwi tam.Jesli masz katalog(ten zielony) to fot jest na str 245, a nakrętka wystepuje pod nr 47.Tam najczęsciej tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyuważ jeszcze jak masz to wszystko odkręcone ,czy ten wałeczek co jest przykręcony do tego regulatora pod siedzeniem nie ociera sie o prawy zbiornik paliwa ,zbiornik może się poluzować i przesunąć do przodu i pukać bedzie w niego ta dzwigienka od sterowania podnośnikiem i nie będzie poprawnie działał,a jak to nie pomoże ,to spróbój jeszcze podregulować na gwincie tą waiche obok siedzenia jak zabraknie gwintu to można troche dogwintować tego pręta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gargamel!!! Sprawdziłem to i zaczeło działać, jeszcze podregulowałem na dźwigni i działa.

 

Mam jescze jedno pytanie do ciebie. Na regulatorze jest taka mała dźwigienka(zielony katalog str.243 nr.40) do czego ona służy?? obok niej jest taka druga z kulka na końcu też nie wiem do czego służy dochodzą do niej dwie dźwignie, które odchodzą do tyłu... do czego to służy bo mam traktor od nowości a nie mam pojęcia... w instrukcji obsługi nawet o tym nie wspomnieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się odpalić tego mniej spalonego MTZta.

Skoro silnik chodzi to myślę że mogę zacząć w niego inwestować.

Wie ktoś może czym różni się silnik D-240 od silnika D245,5 oprócz tego że ten drugi ma turbo i niższy stopień sprężania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK MA DOBRY SILNIK I OPONY TO 5 SKIBOWY POLSKI UNI GRUDZIĄC SIE GRZEJE ZA ROSJANINEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy gniazda wyjściowe hydrauliki w mtz różnią sie czymś od c360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to czy jak kupujesz nowe to trzeba powiedzieć że do mtz? może różnią się od strony przyłączenia do traktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy gniazda wyjściowe hydrauliki w mtz różnią sie czymś od c360

Różnią się średnicą i skokiem gwintu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam takie pytanko czy chcacy dokrecic głowice w mtz to wystarczy tylko zdjac pokrywe zworów tam prawdopodobanie popusciły i jak jest zimny silnik to sie sączy olej tu gdzie znajduje sie odstojnik od paliwa ale ja sie rozgrzeje to juz nie cieknie czy tez trzeba scigac klawiture aby uzyskac dostep????????? prosze o pomoć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy gniazda wyjściowe hydrauliki w mtz różnią sie czymś od c360

Różnią się średnicą i skokiem gwintu.

właśnie o to mi chodziło bo dostałem jakieś gniazdo nowe koleś mówił że od 60-tki i nie pasuje właśnie żeby wkręcić do traktora ma większą średnicę gwintu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam MTZ 552 '88, jest to ciągnik niemal identyczny z MTZ 82 różnica jest w silniku (inna głowica, osłona rozrządu, kształt tłoka, brak obciążników na wale, inna końcówka wału wchodząca w koło pasowe oraz inne sekcje w pompie paliwa - przystosowane do mniejszego ciśnienia wtrysku [130 + - 5 barów]). W skrzyni biegów brak półbiegów [dodatkowego reduktora] oraz możliwości zmiany prędkości obrotowej WOM na 1000 obr/min. Rzeszta jest identyczna. Robiłem przy nim wiele rzeczy miałem go rozpołowieonego w każdym miejscu gdzie sie da i wszystko powyjmowane ze skrzyni biegów i tylnego mostu. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało pytać co i jak rozkręcić i jak coś naprawić.

 

Ja mam drogi kolego pytanie? czy rozkręcałeś może akumulator hydrauliczny, bo pękła mi śruba lub szpilka wychodząca na zewnątrz pod uchwytem na górny łącznik wychodzaca z dekla przykręconego na sześć śrub. Z góry dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy gniazda wyjściowe hydrauliki w mtz różnią sie czymś od c360

Różnią się średnicą i skokiem gwintu.

właśnie o to mi chodziło bo dostałem jakieś gniazdo nowe koleś mówił że od 60-tki i nie pasuje właśnie żeby wkręcić do traktora ma większą średnicę gwintu

Ale jest z "czego przegwintować."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ciężko powiedzieć myślałem już nad tym muszę się wybrać do tokarza żeby mi to ewentualnie zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze sie nie znam wiec mogło to pytanie głupio zbrzmiec dla tych co sie "znaja" ale jak bym znał odp. to bym nie pytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w stylu 2+2=?.Mam zalany w MTZ-cie 82/orzeszek/ Superol CC jednosezonowy.Motogodzin w roku robie mniej niż ogolnie przyjete.Musze go jednak wymienic bo czas nieublaganie plynie.Jaki Superol zalac?Wchodzi 17-18 litrow z tego,co wiem.;P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...