Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaj po grubych kablach od akumulatorów. Jeden akumulator powinien mieć "-" do masy a "+" do tego przełącznika 12/24, a drugi akumulator "+"do rozrusznika a "-" do przełącznika 12/24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem wreszcie instrukcje obslugi do mojego dziadka-orzeszka /1981r./ i tam jest napisane,ze co 70 motogodzin nalezy przesmarowac /kalamitka/ lozysko pompy wodnej.W moim MTZ-cie nie ma takiej kalamitki.Czyzby siedzialo tam kryte lozysko-wymieniona pompa przez poprzedniego wlasciciela?.P;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep internetowy http://sklep.rolniczy24.pl/ asortyment dodany na stronie mają niewielki ale w rzeczywistości mają wszystko do Zachodnich maszyn rolniczych . Szybko tanio i solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy dolny zaczep w 1221 wytrzyma beczkę 10000 litrów? Jak ktoś ma książkę to nie popatrzy jakie ma parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam mtz-82 z roku 1995 jestem jego pierwczym włascicielem 2 latatemu robiłem remont szkrzyni bo odkreciła sie nakretka wałka atakurącego po naprawie 3 bieg wyskakuje niewiem gdzie te cześćźi robiamechanik muwił ze to niepierwczuy przypadek w zeczłym roku wyrwały sie sruby z podnosnika wkreciłem spilki teraz,mam go dosys boje sie ze sie wyrwia i bede obudowe tylnego mostu kupywał,kupuje zetora 12124 a ten niech idzie w swiat zetorek 88 rok ale pracuje jak pczułka a nie ta padlina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życze Ci "audi1986" szczęścia i niech Ci ta "pczułka" pracuje, a słownik nie gryzie można czasem zajrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam mtz-82 z roku 1995 jestem jego pierwczym włascicielem 2 latatemu robiłem remont szkrzyni bo odkreciła sie nakretka wałka atakurącego po naprawie 3 bieg wyskakuje niewiem gdzie te cześćźi robiamechanik muwił ze to niepierwczuy przypadek w zeczłym roku wyrwały sie sruby z podnosnika wkreciłem spilki teraz,mam go dosys boje sie ze sie wyrwia i bede obudowe tylnego mostu kupywał,kupuje zetora 12124 a ten niech idzie w swiat zetorek 88 rok ale pracuje jak pczułka a nie ta padlina

 

Witaj!.Wszyscy wiemy,ze do "Mistrzostwa Świata" MTZ-owi daleka droga,ale 12 lat nim popracowales.Jesli traktowales Go jak jezyk polski to i tak dlugo wytrzymal.Bez urazy.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on bardzo mało pracował mam 25 ha 675 mth to co to ma znaczys ciognik do kitu i tyle z tą szkrzynią to było przegiecie, tylne opony nowe zmieniałem bo balony powyładziły na starych kiedys koło sie przebiło po rozebraniu okazało sie ze jakas blaszka luzno latała,pompe wtryskową 3 razy robiłem i co miał do pracy pług 5 cio skibowy zagonowy i agregat 3,6 metrazimą kreci jak toszka. moze i ma te tapiserke cena tez była okazyjna bo 23 tys wtedy kosztowały ale utrucie i te wycieki oleju masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z 97r. przez 10 lat był mocno eksploatowany licznik popsuł sie na 3600mth a to bylo dawno temu teraz to by miał ze 5tys moze troszke więcej ale 5skib to troszke jednak za wiele dla ruska tak mi sie zdaje nie ma co narzekac towar adekwatny do ceny niestetycoś za coś, ale tak na marginesie u mnie w okolicy to ruskie przewarzaja a nawet powiedziałbym ze w przedziale 80-100kM nie ma nic innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc.

Mam ruska od 10 miesiecy. Testuje go po kolei w maszynach. I teraz w kosiarce i mam problem - jak ustawić podnośnik żeby dobrze kosiła i żeby kosiraki nie połamać. Bo jak ustawię "na sztywno" to jak ciągnik wejdzie w zaniżenie a kosiarka nie (mam taką łąkę z lekką bruzdą na całej długości i jak koło idzie w tej bruzdzie to kosiarka idzie wyżej z boku) to kosiarka "niesie" ciagnik. W 60 jest tak że kosiarka sama się unosi. Czy rusku można tak ustawić żeby w górę "nie trzymał". Jak to zrobić ? Pod siedzeniem jest taki przełacznik i to chyba nim się to reguluje ale jak go ustawić?

 

A propo - długo zastanawialem się czy kupić 80, ruska czy zetora - kupiłem ruska i jestem bardzo zadowolony - łatwe dojście do poszczególnych zespołów, prosta konstrukcja - nawet prostsza niż w 60 - no tylko pracować nim trzeba się nauczyć np. dobrac odpowiedni bieg - ma malo precyzyjnie odbrane prędkośći - ale wszystkiego można się nauczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"luźno w górę" w rusku się nie da zrobić

można zrobić pływające rozdzielaczem przy kierownicy albo ustaw w podłużne otwory cięgła dolne zawsze trochę tolerancji będzie na nierówności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej przesunąć wajchę przy siedzeniu maksymalnie do przodu? Wtedy chyba będzie pływające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o pomoc.

Mam ruska od 10 miesiecy. Testuje go po kolei w maszynach. I teraz w kosiarce i mam problem - jak ustawić podnośnik żeby dobrze kosiła i żeby kosiraki nie połamać. Bo jak ustawię "na sztywno" to jak ciągnik wejdzie w zaniżenie a kosiarka nie (mam taką łąkę z lekką bruzdą na całej długości i jak koło idzie w tej bruzdzie to kosiarka idzie wyżej z boku) to kosiarka "niesie" ciagnik. W 60 jest tak że kosiarka sama się unosi. Czy rusku można tak ustawić żeby w górę "nie trzymał". Jak to zrobić ? Pod siedzeniem jest taki przełacznik i to chyba nim się to reguluje ale jak go ustawić?

 

A propo - długo zastanawialem się czy kupić 80, ruska czy zetora - kupiłem ruska i jestem bardzo zadowolony - łatwe dojście do poszczególnych zespołów, prosta konstrukcja - nawet prostsza niż w 60 - no tylko pracować nim trzeba się nauczyć np. dobrac odpowiedni bieg - ma malo precyzyjnie odbrane prędkośći - ale wszystkiego można się nauczyć.

Pod fotelem kierowcy jest klapka a pod nią rozdzielacz trybu praczy siłownika tam ustawisz na siłowe, pozycyjne lub pływające .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Belarusie 820. Ma ktoś z was taki ciągnik jak on się sprawuje przy cięższych pracach. Jaki jest kąfort pracy w takim ciągniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damian9871 - a u mnie rozdzielacz przy kierownicy nie działa na tylni podnośnik - i to nie jest żadna awaria - tak ma.

 

więc zostaje przestawienie rozdzielacza pod fotelem kierowcy - S-Piotr - jak ustawić te przełącznika żeby było pływające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 masz od szybkozłączy a ostatnią od podnośnika (masz docisk na niej) a przy siedzeniu maszyna opada tylko pod własnym ciężarem jak opuszczasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam 6 szybkozłączy - po lewej i prawej stronie z przodu oraz z tyłu. którą wajchę mam ustawić na pływająco żeby maszyna opadała pod własnym ciężarem - tą od strony drzwi? (ta wajcha działa na tylną parę szybkozłączy)- a co z tymi regulacjami pod siedzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 wyjścia z przodu (2 z lewej 2 z prawej ) sterujesz drugą wajchą od kierownicy. weź może najpierw zobacz w instrukcję trochę to resztę mogę wytłumaczyć. całą hydraulikę w rusku od a-z miałem rozkręconą były suwaki poprzepychane na siłę a ty twierdzisz że masz wszystko ok a nie wiesz od czego jest która wajcha. żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 wyjścia z przodu (2 z lewej 2 z prawej ) sterujesz drugą wajchą od kierownicy. weź może najpierw zobacz w instrukcję trochę to resztę mogę wytłumaczyć. całą hydraulikę w rusku od a-z miałem rozkręconą były suwaki poprzepychane na siłę a ty twierdzisz że masz wszystko ok a nie wiesz od czego jest która wajcha. żenada

Czego się czepiasz chłopaka technika nawet w MTZ-cie poszła do przodu.Patrz pozycja 26 27 28 0c1859284877259bm.jpg Patrz rys.66 faefe709737752e8m.jpg A to dla kgal cb083de140f96733m.jpg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damian - no widzisz - kupiłem używanego ruska i póki co nie mam instrukcji, a szybkozłącza o ile wiem są zawsze parami (no chyba że w c-330 stare mają po jednej).

dzięki S-Piotr - trochę mi rozjaśniło - rozumiem że jak ustawię na neutralne to mam pływające?

 

swoją drogą trochę dziwne - drugą wajchą - czyli tą od prawej przedniej pary szybkozłączy i ona steruje też tylnym podnośnikiem? u mnie nie działa - może faktycznie coś jest zepsute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pronarem nie jeździłem więc z tej instrukcji wynika że przy kierownicy nie ma już dźwigni od podnośnika tylko szybkozłącza.

S-Piotr czy na dźwigni przy siedzeniu po prawej od podnośnika masz docisk?

rozdzielacz i sposób wyboru regulacji jest taki sam jak w mtz a tam nie było docisku (tylko był przy kierownicy). Drugie pytanie czy w pronarze jest siłownik jednostronnego działania przy podnośniku? (wątpię ale rozjaśnij mi to)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...