Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

operator napisał

Niestety nie mogę nigdzie w internecie znaleźć jak zmienić w Belarus 820 regulację siłową na pozycyjną. Wiem,że służy do tego pokrętło pod siedzeniem ale w ktorą stronę i o ile trzeba je przekręcić?Z góry dziękuję za pomoc.

 

znalazłem coś od pronara ale chyba we wszystkich mtz było podobnie...

link do dokumentu: http://www.pronar.pl/pdf/kwartalnikPRONAR.pdf o podnośniku hydraulicznym jest na str 16 i 17...

 

w moim przypadku dźwignia od podnośnika nie działała bo to pokrętło pod siedzeniem było w pozycji "neutral" (po środku), z lewej strony zazębia się z dźwignią od regulacji siłowej a z prawej strony z regulacją pozycyjną.

Aby to zazębić to trzeba popchnąć to pokrętło do przodu i trafić takim wypustem w rowek na dźwigni... (talie rozwiązanie jest w mtz 82)

 

Jeszcze wszystkiego nie ogarnąłem bo po przełączeniu na regulację siłową lub pozycyjną chyba jeszcze nie działa wszystko jak należy... ,

czy ktoś może napisać jak to powinno poprawnie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
operator napisał

Niestety nie mogę nigdzie w internecie znaleźć jak zmienić w Belarus 820 regulację siłową na pozycyjną. Wiem,że służy do tego pokrętło pod siedzeniem ale w ktorą stronę i o ile trzeba je przekręcić?Z góry dziękuję za pomoc.

 

znalazłem coś od pronara ale chyba we wszystkich mtz było podobnie...

link do dokumentu: http://www.pronar.pl/pdf/kwartalnikPRONAR.pdf o podnośniku hydraulicznym jest na str 16 i 17...

 

w moim przypadku dźwignia od podnośnika nie działała bo to pokrętło pod siedzeniem było w pozycji "neutral" (po środku), z lewej strony zazębia się z dźwignią od regulacji siłowej a z prawej strony z regulacją pozycyjną.

Aby to zazębić to trzeba popchnąć to pokrętło do przodu i trafić takim wypustem w rowek na dźwigni... (talie rozwiązanie jest w mtz 82)

 

Jeszcze wszystkiego nie ogarnąłem bo po przełączeniu na regulację siłową lub pozycyjną chyba jeszcze nie działa wszystko jak należy... ,

czy ktoś może napisać jak to powinno poprawnie działać

 

Z tego co się oriętuję, to jest regulacja pozycyjna, siłowa i pływająca. Udało mi się ustawić pozycyjną lub pływajacą..nie wiem która to była szczerze mowiąc..Chyba pozycyjna ale bez oporu w góre..i tutaj moje jeszcze jedno pytanie. Czy przy regulacji pozycyjnej podnosnik "trzyma" w górę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że przy regulacji pozycyjnej podnośnik "trzyma pozycję" na tej wysokości co się go ustawi...

Jak się powoli podnosi do góry i gdzieś na środku się zatrzyma to maszyna powinna utrzymywać się na danej wysokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie!

może mi ktoś pomoże? dwa lata temu w swoim rusku przerobiłem układ kierowniczy na chydraulicznu i mam mały problem po rozgrzaniu sięoleju bardzo ciężko się kręci się kierownicą, pompę mam założoną16-tkę a orbirrol 160 zbiornik oleju oddzielny z przodu przed chłodnicą.

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Mam problem z belarusem. Gdy go odpalam nie wchodzi na obroty przy ruszaniu szarpie a wystarczy że podam mu wężykiem olej roślinny taki zwykły ze sklepu od razu odpala. Myślę że to coś z pompą ale nie jestem pewien. Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem w pewnym momęcie niewiadomo skąd podczas orania temperatura wody skacze z 90 do 120 stopni. Wyłamczam ciągnik wychodze a z chłodnicy wywala korek. Woda sie gotuje. Co mam robic? Prosze pomóżcie. MTZ 80

Wymieniłem już uszczelke pod głowicą i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem w pewnym momęcie niewiadomo skąd podczas orania temperatura wody skacze z 90 do 120 stopni. Wyłamczam ciągnik wychodze a z chłodnicy wywala korek. Woda sie gotuje. Co mam robic? Prosze pomóżcie. MTZ 80

Wymieniłem już uszczelke pod głowicą i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam mały problem w pewnym momęcie niewiadomo skąd podczas orania temperatura wody skacze z 90 do 120 stopni. Wyłamczam ciągnik wychodze a z chłodnicy wywala korek. Woda sie gotuje. Co mam robic? Prosze pomóżcie. MTZ 80

Wymieniłem już uszczelke pod głowicą i dalej to samo.

Proponuję sprawdzić termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie!

może mi ktoś pomoże? dwa lata temu w swoim rusku przerobiłem układ kierowniczy na chydraulicznu i mam mały problem po rozgrzaniu sięoleju bardzo ciężko się kręci się kierownicą, pompę mam założoną16-tkę a orbirrol 160 zbiornik oleju oddzielny z przodu przed chłodnicą.

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam mały problem w pewnym momęcie niewiadomo skąd podczas orania temperatura wody skacze z 90 do 120 stopni. Wyłamczam ciągnik wychodze a z chłodnicy wywala korek. Woda sie gotuje. Co mam robic? Prosze pomóżcie. MTZ 80

Wymieniłem już uszczelke pod głowicą i dalej to samo.

 

A wsypywałeś ostatnio jakiś proszek do uszczelniania chłodnic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy sa jak jest mało wody w chlodnicy , ja wlewałem płyn do uszczelniania chlodnicy i nic sie niedzieje dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie dotyczące blokady podnosnika, podnosze urzadzenia zagregowane z ciągnikiem naciskajac na dzwignie blokady blokada niestety nie blokuje brakuje jej pare milimetrow zeby zablokowac siłownik czy mozna ja jakoś wyregulowac czy np. podszlifowac odlew siłownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyprostuj trochę te cięgła one są ze słabego materiału i nie opuszcza do końca po wciśnięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pietrek" na siłowniku masz taką opaskę która reguluje maksymalna wysokość podnoszenia i możesz ją delikatnie przesunąc i wtedy będzie ok bo to ona wciska taki mały tłoczek przy siłowniku Pozdrawiam i daj znac jak poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie opaska nie przeszkadza nawet jak ja sciągne nadal blokada nie wejdzie brakuje jej 2-3 milimetry, dzwignie sa prosste zastanawiam sie czy nie szlifnac koncowki tłoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze możliwość, że te dwa cięgna które podnoszą dolny zaczep, hak są za krótkie i nie pozwalają na wystarczające uniesienie ramion, ale można je regulować więc może to jest przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim pronarem otóż nie mogę go odpalić ,odpala dopiero na ,,rozciąg``akumulatory ładuje i nic (a na pewno są dobre)czy ktoś się z tym spotkał ,proszę o radę????!!!Dodam że do tej pory wszystko było ok ,nawet zimą palił bez większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z moim pronarem otóż nie mogę go odpalić ,odpala dopiero na ,,rozciąg``akumulatory ładuje i nic (a na pewno są dobre)czy ktoś się z tym spotkał ,proszę o radę????!!!Dodam że do tej pory wszystko było ok ,nawet zimą palił bez większych problemów.

Sprawdź "masę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masę sprawdzałem ,przeczyściłem jest ok -nie mam pojęcia gdzie leży problem ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie dotyczące blokady podnosnika, podnosze urzadzenia zagregowane z ciągnikiem naciskajac na dzwignie blokady blokada niestety nie blokuje brakuje jej pare milimetrow zeby zablokowac siłownik czy mozna ja jakoś wyregulowac czy np. podszlifowac odlew siłownika

 

SPRAWDŹ SWORZEŃ W SIŁOWNIKU U MNIE ZACZĄŁ SIĘ WYGINAĆ, ZMIENILEM I JEST OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...