Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie dotyczące blokady podnosnika, podnosze urzadzenia zagregowane z ciągnikiem naciskajac na dzwignie blokady blokada niestety nie blokuje brakuje jej pare milimetrow zeby zablokowac siłownik czy mozna ja jakoś wyregulowac czy np. podszlifowac odlew siłownika

 

SPRAWDŹ SWORZEŃ W SIŁOWNIKU U MNIE ZACZĄŁ SIĘ WYGINAĆ, ZMIENILEM I JEST OK.

 

ALBO ZA MALE CIŚNIENIE TRZEBA PODKRĘCIĆ NA ZAWORZE.

POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jestem nowy na forum i zielony w temacie ciągnika mtz. Ale ...

Postanowiliśmy kupić do naszego gospodarstwa (20ha) nowy ciągnik. Teraz mamy C-360 3P i wspomaga go C-330. Ale nasz Perkins swoje lata ma i troszke zaczyna szfankować. Wstępnie miał być zakupiony jakiś zetorek 7245 w cenie do 40.000 ale znaleźliśmy ofertę mtz 820 za jakieś 60.000 i zastanawiamy się nad jego zakupem. Mam kilka pytań do szanownych forumowiczów:

- słyszałem, że można kupić mtz prosto z Białorusi albo Litwy. Nie udało mi się namieryc procedur, oraz opłacalności tego przedsięwzięcia. Czy ktoś z was wie, czy to się opłaca, jak się za to zabrać, jakie są problemy itd itd

 

- o mtz-ach naczytałem się co niemiara i wielu odradza zakup tej maszyny ze względu na brak nowej techmologii i elektroniki, pocenie się, kiepski komfort, dlatego że to rusek albo nie bo nie. Nie zniechciło mnie to, a sam jako automatyk wiem, że im mniej elektroniki, tym łatwiej naprawia się javascript:emoticon(''). Proszę właścicieli tych nowych 820 o odpowiedź, czy komfort pracy w ciągniku jest na przyzwoitym poziomie, czy nie

 

- jak nie uda nam się ściągnąć z zagranicy nowego to kupimy u dealera w Polsce. Czy ktoś zna dobrego dealera w dolnośląskim (okolice Ząbkowic Śląskich), który nie zedrze skóry, a może jeszcze da jakiś rabacik przy zakupie. Może sam fakt, że płacimy gotówką od ręki zachęci go do tego, żeby zejść z ceny?

 

- pytanie bardziej techniczne czym tak naprawdę różnią się mtz-y o symbolach 820.1 820.2 i 820.3 - czy to poprostu kolejny numerek nic więcej, czy może jakieś istootne szczegóły zmienione pod maską?

 

- pronar niby też składa ciągniki mtz pod swoim logiem ale są droższe. Czy inwestować w polskiego pronara, czy kupować orginalnego mtz?

 

Za wszelkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedź - prawdopodobnie będzie to 820.3 ale musze dogadać się z dealerem.
Ja rok temu miałem podobny problem i wybrałem inne rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedź - prawdopodobnie będzie to 820.3 ale musze dogadać się z dealerem.
Ja rok temu miałem podobny problem i wybrałem inne rozwiązanie

"KAMIL 23"-Jesteś tajemniczy, jak "TAJEMNICZY DON PEDRO"!.Trzeba Ci postawić flaszke,żebyś się odkrył i ujawnił swoją tajemnicę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie trzeba stawiać kupiłem zetora 7340

 

A czemu taki paliwożerny?.

Nie jest paliwożerny każdy myśli jak zetor to zaraz smok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem przy wyborze ładowacza czołowego do mtz belarus 820.1 z przednim mostem stożkowym. Co myślicie o tej ofercie ? Czy ktos użytkuje tur z tej firmy i jak on się sprawuje ?

http://allegro.pl/item780503754_najtaniej_ladowacz_czolowy_tur.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogłem sie dogadać z firmą co do zakupu MTZ - nie wszystko było jasne w tej rozmowie. Zadzwoń do nich i wypytaj o szczegóły. Najlepiej jakby udało Ci się obejrzeć ten ładowacz u kogoś już założony. A koledzy prawdopodobnie powiedzą Ci, że ładowacz trochę obciąży most stożkowy i może to (ten most javascript:emoticon(':)') ) odczuć. Ale jak kupisz to pochwal się, ja obecnie kupuję mtz 820 na krzyżakowym i może kiedyś też pomyślę o turze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie trzeba stawiać kupiłem zetora 7340

 

A czemu taki paliwożerny?.

Nie jest paliwożerny każdy myśli jak zetor to zaraz smok

Miałem Zetora (14l/mth) to wiem, zmieniłem na MTZ 82 (8l/mth), a dziś użytkuję również Beralus 1025 (12l/mth)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie trzeba stawiać kupiłem zetora 7340

 

A czemu taki paliwożerny?.

Nie jest paliwożerny każdy myśli jak zetor to zaraz smok

Miałem Zetora (14l/mth) to wiem, zmieniłem na MTZ 82 (8l/mth), a dziś użytkuję również Beralus 1025 (12l/mth)

Jaki to był zetor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadła kobyłka u płota dzisiaj dotarł do mnie nareszcie nowy mtz 820.3. teraz czas na docieranie. Czy ktoś ma w tym doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docieranie tak jak w instrukcji, 15 godzin w lekkim transporcie, kolejne 15 w lekkich pracach polowych, później najważniejszy pierwszy przegląd a po nim to już można normalnie do ciężkiej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - tak właśnie zaczynam docierać. A powiedzcie mi, czy skrzynia jeszcze trochę wyrobi się, czy wbijanie niektórych biegów zawsze będzie sprawiało tyle problemów (mówię tutaj np o 6 z której można ruszać). I drugie pytanie do szanownego grona - załączanie i wyłączanie przedniego napędu odbywa się poprzez drążek w czasie jazdy ciągnika. Bardzo ciężko wyczuć te trzy ustawienia - wydaje mi się jakby były bardzo ciasno siebie. Poza tym nie wiem w jaki sposób zaobserwować fakt, że mam teraz wbity przedni napęd jako wspomaganie , albo jako załączony na stałe.

I ostatnie pytanie - kontrolka blokady mechanizmu różnicowego czy ta kontrolka zapala się, gdy faktycznie napęd został załączony, czy już w trakcie wciskania pedału? Ile to jeszcze człowiek musi się nauczyć

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie cenne rady i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
decyzja zapadła kobyłka u płota dzisiaj dotarł do mnie nareszcie nowy mtz 820.3. teraz czas na docieranie. Czy ktoś ma w tym doświadczenie?

Pamiętaj o temperaturze. Ponieważ na początku będzie pracował bez obciążeń, trudno otrzymać pożądaną temperaturę. Proponuję zaciągnąć żaluzje na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy robi jak uważa ale akurat w mtz nie radziłbym przesadzać z temp wody 60 stopni to optymalna powyżej 80 stopni wywalało u mnie (i nie tylko) uszczelkę pod głowicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
decyzja zapadła kobyłka u płota dzisiaj dotarł do mnie nareszcie nowy mtz 820.3. teraz czas na docieranie. Czy ktoś ma w tym doświadczenie?

Pamiętaj o temperaturze. Ponieważ na początku będzie pracował bez obciążeń, trudno otrzymać pożądaną temperaturę. Proponuję zaciągnąć żaluzje na maxa.

 

Ten sposób docierania to nie ja wymyśliłem. To była dobra rada dobrego mechanika jeszcze w POM. Ciągnik ma 20 lat,olej - od wymiany do wymiany.Wszystkie śruby w silniku z oryginalną farbą, oczywiście oprócz tych na filtrach paliwa. Ponieważ zacząłem go docierać delikatnie pobierał dużo oleju. Kiedy zgłosiłem to usterkę,mechanik poradził mi tak:Żaluzja na maxa, pierzyna na maskę(jeszcze takową dodawano) i do ciężkiej pracy go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te reklamy wszędzie ich pełno

Mam pytania odnośnie ciśnień w kołach przód 60/70R24 tył 18,4R34. Jakie najlepiej ustawić (do pracy w polu oczywiście) Ja mam 1,3 atm tył i 2.0 przód, ale mój tato jeżdżąc nim mówił, że mu przód na asfalcie skacze. Zastanawiam się czy to przez ilość powietrza w kołach. I wracam do pytań z poprzedniego mojego wpisu. Cyctat poniżej:

 

powiedzcie mi, czy skrzynia jeszcze trochę wyrobi się, czy wbijanie niektórych biegów zawsze będzie sprawiało tyle problemów (mówię tutaj np o 6 z której można ruszać). I drugie pytanie do szanownego grona - załączanie i wyłączanie przedniego napędu odbywa się poprzez drążek w czasie jazdy ciągnika. Bardzo ciężko wyczuć te trzy ustawienia - wydaje mi się jakby były bardzo ciasno siebie. Poza tym nie wiem w jaki sposób zaobserwować fakt, że mam teraz wbity przedni napęd jako wspomaganie , albo jako załączony na stałe.

I ostatnie pytanie - kontrolka blokady mechanizmu różnicowego czy ta kontrolka zapala się, gdy faktycznie napęd został załączony, czy już w trakcie wciskania pedału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Chciałbym sie dowiedziec jaka jest różnica między tuleją z grubym a cienkim kołnierzem,chodzi o tuleje w której siedzi ośka pionowa od napedu,zdaje sie powinna byc z cienkim ale jak założę ośke z łożyskami to ta ośka za dużo mi wystaje,ciągnik z 90r.most jeszcze starszy,z góry dzięki.PZD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powerkb witam cisnienie z tyłu ok ale z prz... to zmiejsz na 1.3--1.5 atm. lepsza przyczepność. a biegi no trochę się wyrobją ale nie dużo. ta dzwignia od napedu ma dużye skoki awłaczenie powinneś wyczuć jak sie włąńcza i zaczynaja ciegnoć przednie koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić ciągnik BELARUS 820 może ktoś mi doradzi jaka skrzynia biegów jest lepsza normalna czy synchronizowana .Czy przedni napęd krzyżakowy jest lepszy na co zwrucić uwagę bo dilerzy chwalą to co mają na placu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam zamiar kupić ciągnik BELARUS 820 może ktoś mi doradzi jaka skrzynia biegów jest lepsza normalna czy synchronizowana .Czy przedni napęd krzyżakowy jest lepszy na co zwrucić uwagę bo dilerzy chwalą to co mają na placu
WITAM najpierw do jakich celów ma służyc belaruscz czy wiecej polowych czy transport czy dędzie załorzony tur.to bym ci pomugł w dobraniu belarus ,ja jezdze takim 820 trzeci rok z turem URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1c10917335daf668]1c10917335daf668m.jpg[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...