Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem kupić belarus do bardziej lekkich prac talerzówka i transport bo do cięszych prac ma MF 3125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałem kupić belarus do bardziej lekkich prac talerzówka i transport bo do cięszych prac ma MF 3125
To najlepiej wybrać ze skrzynią synchronizowaną jest lepiej przy zmianie biegów w transporcie i w terenie ,naped to jusz krzyżakowy bo stoszkowy to już przeszłość zwruć uwagie na włańczanie tylnego wom bo jest hydrałliczne i mechaniczne, hydrałliczne jest bardzej awaryjne i nie zawsze dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz zapięliśmy pług (3 skibki grudziądza) aby przegonić naszego MTZ-a w polu. Wszystko fajnie szło do momentu aż strzelił wąż od siłownika podnoszącego TUZ. Oczywiście wszystko w oleju - eshh mam nadzieję, że gwarancja nam naprawi tą usterkę. Ale do czego zmierzam, mam pytanie - powiedzcie mi proszę, czy jest taka opcja aby dźwignię od podnoszenia TUZ-a ustawić w pozycji podnoszenia, i w momencie gdy już podniesie, sama wyskakiwała do stanu neutralnego? teraz mam tak, że musze trzymać ją aż do zakończenia podnoszenia. A jak za długo przytrzymam to silnik dostaje takie obciążenie, że prawie gaśnie na wolnych obrotach.

Powiedzcie mi, czy układ kierowniczy i układ hydrauliczny podnośnika zasilane są z tego samego zbiornika znajdującego się przy silniku? I pytanie kolejne - czy mogę zastąpić olej w układzie Superol 15w40 na hydrauliczny HD68? Czy wystarczy tylko spuścić resztkę z układu i wlać hydrauliczny, czy należy w jakiś specjalny sposób wyczyścić układ hydrauliczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM wiesz niema takiej opci w berarusie musisz trzymac przy podnoszeniu dzwignie cały czas do czasu uniesenia a pod siedzeniem masz taki mechanizm gdzie ustawiasz czułość podnosnika poczytaj w instrukci a do tego oleju to najlepiej użwaj tego samego co w silniku bo nieras dochodzi do wymieszania przy awari pompy układu kierowniczego , czyścić układu niemusisz staraj sie o czestrze wymiane filtra hydrałliki przy nowym traktorku bo widze że pompe masz mocno jak ci wąz pekł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Pompa faktycznie musi być mocna - dziwi mnie tylko, że nie ma zaworu bezpieczeństwa który odcina dopływ oleju do hydrauliki, gdy pompa jest podniesiona na max-a. Zastanawia mnie to, co napisałeś z tym mieszaniem sie lejów. Ne doszedłem jeszcze do tego, czy układ hydrauliki i układ kierowniczy mają ten sam zbiornik oleju? A dodatkowo z instrukcji wynika, że do silnika i do ukł. kierowniczego przewidziane są różne oleje. dareckirug jak to w końcu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać że mam mtz-a 820 na moście krzyżakowym rocznik 2009 - może w porównaniu do starszych roczników zmiany w układach są znaczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,

Powiedzcie mi, czy układ kierowniczy i układ hydrauliczny podnośnika zasilane są z tego samego zbiornika znajdującego się przy silniku? I pytanie kolejne - czy mogę zastąpić olej w układzie Superol 15w40 na hydrauliczny HD68? Czy wystarczy tylko spuścić resztkę z układu i wlać hydrauliczny, czy należy w jakiś specjalny sposób wyczyścić układ hydrauliczny?

 

Fabrycznie silnik i układ hydrauliczny jest zalany tymi samymi. Robią to dla bezpieczeństwa.Istnieje możliwość przedostania się oleju z układu hydraulicznego do miski olejowej silnika poprzez uszczelniacz - pompa wspomagania napędzana jest bezpośrednio z silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dareckirug za wskazówki a może wiesz jaka jest różnica bielorus 820 a 920
WITAM pomiedzy 820 a920 jest dużo róznic między innimi to :silnik jest z turbo inny wał korbowy inna głowica,hydrałlika bosch , skrzynia morze byc czwórka nie 9 biegów ,przedni naped krzyzakowy no to tak zwuglondu by było .http://www.slazak.pl/index.php?cmd=oferta&action=08 popatrz w liku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dareck.. dzięki za rady - faktycznie olej brany jest z jednego zbiornika. A co do linka to akurat Ślązak ściągał nam tego MTZ-a. Ciekawe jak się firma sprawdzi jutro gdy zadzwonię, zby przyjechali na serwis gwarancyjny z powodu tej awarii hydrauliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak sądzę. Narazie mnie nie zawiedli. Jak dobrze się spiszą, to zrobią sobie dobrą reklamę a co za tym idzie nawet nowych klientów w naszej okolicy.

A tak kontynuując temat MTZów, czy wie ktoś może gdzie znaleźć dobry niedrogi pług 4 skibowy obrotowy z małymi odkładnicami? Kolega kupił pług Zetora i nieźle sobie z nim raszi jego mtz. Kupił nowy który niestety kosztuje 24tyś - na taki nie stać mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś wie jak wymienić łożysko na wałku sprzęgłowym, da się to wymienić od strony sprzęgła, czy trzeba odkręcać podłogę w kabinie i zdejmować pokrywę sprzęgła (mam nadzieję że nie trzeba wyjmować całej skrzyni)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też tak sądzę. Narazie mnie nie zawiedli. Jak dobrze się spiszą, to zrobią sobie dobrą reklamę a co za tym idzie nawet nowych klientów w naszej okolicy.

A tak kontynuując temat MTZów, czy wie ktoś może gdzie znaleźć dobry niedrogi pług 4 skibowy obrotowy z małymi odkładnicami? Kolega kupił pług Zetora i nieźle sobie z nim raszi jego mtz. Kupił nowy który niestety kosztuje 24tyś - na taki nie stać mnie

 

Mam wlasnie taki plug do sprzedania idealny do MTZ82 stan bardzo dobry reszta widoczna na zdjeciach

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=804859773[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też tak sądzę. Narazie mnie nie zawiedli. Jak dobrze się spiszą, to zrobią sobie dobrą reklamę a co za tym idzie nawet nowych klientów w naszej okolicy.

A tak kontynuując temat MTZów, czy wie ktoś może gdzie znaleźć dobry niedrogi pług 4 skibowy obrotowy z małymi odkładnicami? Kolega kupił pług Zetora i nieźle sobie z nim raszi jego mtz. Kupił nowy który niestety kosztuje 24tyś - na taki nie stać mnie

 

Mam wlasnie taki plug do sprzedania idealny do MTZ82 stan bardzo dobry reszta widoczna na zdjeciach

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=804859773[/url]

 

niewiem dlaczego aukcja sie nie wyswietala juz sie zakonczyla ale jest jeszcze widoczna podaje numer aukcji 804859773

lub prosze o kontakt na GG 1403538 przesle zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem wkład filtra powietrza i teraz nie wiem czy we filtrze na dole musi być olej czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem wkład filtra powietrza i teraz nie wiem czy we filtrze na dole musi być olej czy nie

 

dodam że stary wkład był cały zalany olej i aż grubo na nim brudu dlatego chcę go wymienić i nie wiem teraz czy na dole w misce od filtra musi być olej jak tak to ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba i pytanie do wszystkich użytkowników mtz 82: czy ktoś wymieniał uszczelniacz na wom ( musi chyba jakiś tam być) bo nie bardzo wiem jak to rozebrać

Rozkręciłem wszystko od tyłu a ta pokrywa ani myśli zejść...

Mój traktor to mtz 82 pronar 95 rok!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem wkład filtra powietrza i teraz nie wiem czy we filtrze na dole musi być olej czy nie

 

dodam że stary wkład był cały zalany olej i aż grubo na nim brudu dlatego chcę go wymienić i nie wiem teraz czy na dole w misce od filtra musi być olej jak tak to ile

1,7 litra oleju silnikowego.Nie lej za duzo,bo po odpaleniu silnik zrobi Ci zaslone dymną w calej okolicy /tak bylo u mnie/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam, bo to juz chwile temu wyciagalem ten mechanizm od walka, to musisz poluzowac tasmy wom-u przez pokrywe pod tlokiem podnosnika, prawdopodobnie wlasnie te tasmy nie pozwalaja wyciagnac tego ustrojstwa.

 

Prośba i pytanie do wszystkich użytkowników mtz 82: czy ktoś wymieniał uszczelniacz na wom ( musi chyba jakiś tam być) bo nie bardzo wiem jak to rozebrać

Rozkręciłem wszystko od tyłu a ta pokrywa ani myśli zejść...

Mój traktor to mtz 82 pronar 95 rok!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba i pytanie do wszystkich użytkowników mtz 82: czy ktoś wymieniał uszczelniacz na wom ( musi chyba jakiś tam być) bo nie bardzo wiem jak to rozebrać

Rozkręciłem wszystko od tyłu a ta pokrywa ani myśli zejść...

Mój traktor to mtz 82 pronar 95 rok!!!

Pozdrawiam

Trzyma taśma, musisz ją poluzować - robiłem to dawno,ale jak sobie przypominam trzeba pod siłownikiem zdjąć dekiel i pod nim jestśżruba regulacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...