Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

obudowe wałka trzymaja jeszcze dwie śruby od dołu..a sruby regulacyjne od taśm trzeba całkiem wykręcić.no i postaw traktor przodem w dół, to nie będziesz musiał oleju spuszczać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mtz-a 82 z 94r. chce założyć na niego tura z hydrametu (tur-15). Mam pytanko: czy ktoś ma założonego tur-a, jak się sprawuje, jaka szeroka szufla, jakie widły do obornika, czy hydraulika daje rade i takie ogólne uwagi o eksploatacji? Czy ktoś ma rozrzutnik obornika z brzegu 8 tonowy lub 8 tonowy z warfamy z drewnianymi bokami i podłogą i czy mój mtz da rade utargać to w polu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM JA MAM TURA 6 W BELARUSIE 820 ALE Z MRĄGOWA I SPRAWUJE SIĘ ZNAKOMICIE KROKODYL MOŻE BYĆ 1,4 ALBO 1,5m aszufle najlepiej to 2,0m to wtedy zbiera wszystko z przed kułprzednich,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić nowy ciągnik ok 120 -130 KM. i moją uwagę zwrócił Belarus 1222 (http://www.allegro.pl/item816519608_belarus_mtz_1222_130km_zawsze_najlepsza_cena.html).

za 30000 mniej można kupić Belarusa 1221 a udźwig 4,5 ton (a nie 7 ton) i kabina kwadratowa oraz kilka mniej ważnych szczegółów.

Mam w gospodarstwie belarusa 952 i spisuję się znakomicie jednak w gospodarstwie są maszyny w który radzi sobie ledwo ledwo, tak jak agregat podorywkowy lub prasa zwijająca (tutaj tez potrzebny drugi ciągnik w tym samym momencie ktoś może zwozić belki) oraz pług uni. są to maszyny ktore maja zapotrzebowanie mocy od 90 do 110 KM jednak ciągnik kupuje sie na kilka lat wiec warto kupić wiecje tych koni.

 

Chciałbym poznać wasza opinie na temat tego ciągnika. Coś o spalaniu czy dużo wiecej pali od 4 cylindrowego. Czy bardziej "wypasiony" jest równie dobry jak " zwykły". Za i przeciw

 

Ciekawostka z niemiec http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.sieversdorfer.de/Belarus-Traktoren.6.0.html&ei=EFEQS8bvHojwngPz-8TVAg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=7&ved=0CCgQ7gEwBg&prev=/search?q=belarus+traktoren++mts&hl=pl&lr=lang_de&rlz=1G1GGLQ_PLPL356&sa=G zwrócie uwagę na wyposarzenie dodatkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownicy Pronara 82A, prosze napiszcie czy warto kupić ten model.

jjamam 82sa 5 lat, za tą cene kupiłbym jesccze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownicy Pronara 82A, prosze napiszcie czy warto kupić ten model.

jjamam 82sa 5 lat, za tą cene kupiłbym jesccze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaschels - te mtz z niemiec to tak mają - kupiłem w 2008 roku mtz 952 z 98r. - przywiozłem go z luksemburga - komfortowe siedzenie, przesuwny zaczep, synchronizowana skrzynia biegów, wzmocniony przód - o ile wiem to u nas nie kupisz takiego rocznika z takim wyposażeniem - w stanie idealnym - i przywiozłem reklamówki nowych - wszystkie miały na wyposażeniu standardowym klime!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaschels - te mtz z niemiec to tak mają - kupiłem w 2008 roku mtz 952 z 98r. - przywiozłem go z luksemburga - komfortowe siedzenie, przesuwny zaczep, synchronizowana skrzynia biegów, wzmocniony przód - o ile wiem to u nas nie kupisz takiego rocznika z takim wyposażeniem - w stanie idealnym - i przywiozłem reklamówki nowych - wszystkie miały na wyposażeniu standardowym klime!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem wkład filtra powietrza i teraz nie wiem czy we filtrze na dole musi być olej czy nie

 

dodam że stary wkład był cały zalany olej i aż grubo na nim brudu dlatego chcę go wymienić i nie wiem teraz czy na dole w misce od filtra musi być olej jak tak to ile

1,7 litra oleju silnikowego.Nie lej za duzo,bo po odpaleniu silnik zrobi Ci zaslone dymną w calej okolicy /tak bylo u mnie/.

Na dolnej misce jest znak w postaci wgniecionego rowka tyle powinno byc oleju ani mniej ani wiecej[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile wiem to u nas nie kupisz takiego rocznika z takim wyposażeniem - w stanie idealnym - i przywiozłem reklamówki nowych - wszystkie miały na wyposażeniu standardowym klime!!

 

 

załóżmy że mam dojście bezpośrednio do fabryki i mogę nabyć taki model, jakiej może być jakości ta klima, siedzenie bądź kabina, bo z tym może być różnie.

 

PS Nie wiem czy ktoś juz tu pisał ale jeden z modeli belarusów ma montowany silnik deutz 130 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem wkład filtra powietrza i teraz nie wiem czy we filtrze na dole musi być olej czy nie

 

dodam że stary wkład był cały zalany olej i aż grubo na nim brudu dlatego chcę go wymienić i nie wiem teraz czy na dole w misce od filtra musi być olej jak tak to ile

1,7 litra oleju silnikowego.Nie lej za duzo,bo po odpaleniu silnik zrobi Ci zaslone dymną w calej okolicy /tak bylo u mnie/.

Na dolnej misce jest znak w postaci wgniecionego rowka tyle powinno byc oleju ani mniej ani wiecej[/code]

Zgodnie z logika tez tak myslalem i wlalem oleju do poziomu tego rowka na obwodzie obudowy filtra /weszlo ponad 2.5 L./.Instrukcja mowi wyraznie-1.7L.Trzeba wziac poprawke,ze moj MTZ to "orzeszek dziadek 1981r."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj MTZ jest 96r leje oleju po znak i jest dobrze. Widocznie starsze modele mjaly inaczej sorki nie wiedzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ciśnienie oleju jest w granicach 1 (x100kPa) na małych obrotach nawet wskazówka się opiera o "0" nie wiem co może być powodem niskiego ciśnienia (poziom oleju jest 3/4 stanu) i jeszcze druga sprawa czy to normalne że po przekręceniu kluczyka na "zapłon" Świeci się bodajże kontrolka od oleju i tak brzęczy.(Belarus 820)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że kupując ciągnik za parę tysięcy nie zainwestowałeś najpierw w instrukcję obsługi za parę złotych http://www.allegro.pl/item842169596_instrukcja_obslugi_belarus_820_920_952_1025.html .Wskazanie ciśnienia to ruski tak mają,co do buczka i kontrolek to prawidłowe sygnalizowanie o braku ciśnienia .po uruchomieniu silnika ciśnienie wzrasta i buczek się wyłącza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wielkie dzięki za odpowiedź A instrukcje już zamówiłem (w piątek) ale jeszcze nie przyszła bo mamy weekend a jeżdziłem troszkę i miałem małe obawy.jak przyjdzie instrukcja to moja wiedza o ruskim się poprawi A za odpowiedź dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownicy Pronara 82A, prosze napiszcie czy warto kupić ten model.

jjamam 82sa 5 lat, za tą cene kupiłbym jesccze raz

 

Napisz coś więcej - wady, zalety. Mocno cieknie? Ja kupuje 82A za 85 000 brutto na szerokiem ogumieniu, obciaznikami itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownicy Pronara 82A, prosze napiszcie czy warto kupić ten model.

jjamam 82sa 5 lat, za tą cene kupiłbym jesccze raz

 

Napisz coś więcej - wady, zalety. Mocno cieknie? Ja kupuje 82A za 85 000 brutto na szerokiem ogumieniu, obciaznikami itp

ja mam od 8 lat 82 tsa ipowiem tak jak masz ok 30 ha to jest dobry ciagnik i zalezy jaki bedziesz uzywal sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uzytkuje cos okolo 30 a nawet wiecej. Bedzie pracowal w belarce, kosiarke, plugu, rozrzutniku itp
a jaki masz plug zagonowy czy obracalny i ile wazy przecieki to rzecz normalna dlatych ciagnikow ja sam wszystkie przewody cisnieniowe hydrauliki robilem na zamowienie i przestal cieknac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam żadnego bo dopiero kompletuje park maszynowy a raczej 2 skibowego od trzydziestki nie podczepie heh. Myślałem nad jakimś 4 skibowym 35 cm na korpus. Mam gleby lekkie, troche górek. Z tym ze twój TSA ma 90 KM a mój 82A 80 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie mam żadnego bo dopiero kompletuje park maszynowy a raczej 2 skibowego od trzydziestki nie podczepie heh. Myślałem nad jakimś 4 skibowym 35 cm na korpus. Mam gleby lekkie, troche górek. Z tym ze twój TSA ma 90 KM a mój 82A 80 KM.
ja osobiscie oram trojka obracalna z unia grudziadz 3razy 40 cm plug wazy 990kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam mtz-a 82 z 94r. chce założyć na niego tura z hydrametu (tur-15). Mam pytanko: czy ktoś ma założonego tur-a, jak się sprawuje, jaka szeroka szufla, jakie widły do obornika, czy hydraulika daje rade i takie ogólne uwagi o eksploatacji? Czy ktoś ma rozrzutnik obornika z brzegu 8 tonowy lub 8 tonowy z warfamy z drewnianymi bokami i podłogą i czy mój mtz da rade utargać to w polu?

 

 

Ja mam na mtz 82 z 93r z turem od koparko-spycharki hydraulika daje rade,ale miałem problem ze wspomaganiem serwo nie dawało rady i byłem zmuszony przerobić go na orbitrol i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jakie są podstawowe róznice pomiędzy mtz82 a mtz552 (poza oczywiście mocą silnika. Czy przedni napęd do tych dwóch ciagników jest identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z MTZ82 96r. W czasie szybszej jazdy przednie koła wpadają w drgania i rzuca ciągnikiem od strony do strony. Dodam, że nie ma luzów na końcówkach drążków i na kole kierownicy.

Macie jakieś pomysły oprócz przerobienia na orbitrol.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...