Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt w takich Ursusach najlepiej pracować na 2000-2200 obr./min., to wtedy jest względny uciąg i spalanie w miarę.

 

Znajomy niedawno kupil Pronara 1523A na szerokich kapciach, jak się spisze, to się okaże.

W instrukcji Do ursusów pisze że niby najlepszymi obrotami gdzie ciagnik ma największą moc i moment obrotowy do pracy to dla silników wolnossących jest 1500obr a z turbem 1600. W sumie powiem że jak w praktyce to sprawdzałem to wtedy naprawde ciagnik nie dużo pali i ma dobrą moc ale wiadomo że jak wpadnie sie z wielkim pługiem w gliny i chce sie dosyć szybko jechać to trzeba depnąć:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć. Może ktoś próbował podkręcić MTZ 82 TSA na pompie wtryskowej tak aby osiągnał moc taką jak MTZ 1025? Przeglądałem troche i porównywałem silniki i pompy wtryskowe , są te same. Jeśli się myle to piszcie. Co wy na to? Słyszałem że tak robią ale czy to prawda i czy nie zazskodzi? za odpowiedzi dziękuję.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Fakt w takich Ursusach najlepiej pracować na 2000-2200 obr./min., to wtedy jest względny uciąg i spalanie w miarę.

 

Znajomy niedawno kupil Pronara 1523A na szerokich kapciach, jak się spisze, to się okaże.

W instrukcji Do ursusów pisze że niby najlepszymi obrotami gdzie ciagnik ma największą moc i moment obrotowy do pracy to dla silników wolnossących jest 1500obr a z turbem 1600. W sumie powiem że jak w praktyce to sprawdzałem to wtedy naprawde ciagnik nie dużo pali i ma dobrą moc ale wiadomo że jak wpadnie sie z wielkim pługiem w gliny i chce sie dosyć szybko jechać to trzeba depnąć:P

 

Ja 16-tką pracuję na obrotach 1800-1900 i myślę że ta potrzeba kręcenia ursusów na wysokich obrotach to taki sam bezmyślny kit jak duże spalanie zetorów. Na spalanie swojej 16-tki nie narzekam, oczywiscie licząc na hektar zrobionego pola a nie na godzinę czy mototgodzinę, bo takie liczenie spalania jest bez sensu wdług mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko odnosnie ciagnika MTZ a dokladnie ciagnika z osprzetem rolniczym (tzw. BIAŁORUSKA rolnicza), czy moze mi ktos powiedziec czy jest roznica pomiedzy pompami hydrauliczynymi ktore sa zamontowane na tylnym WOMie w tym ciagniku???

Znajduja sie tam 2 pompy, jedna z nich wysiadla mi i chce ja wymienic ale nie wiem czy jes roznica pomiedzy nimi, i czy ma to znaczenie jesli zaloze np dwie lewe lub 2 prawe??

Gadalem z jednym gosciem ktory zajmuje sie handlem pompami hydraulicznymi i powiedzial mi on ze to nie ma znaczenia, wystarczy tylko do jednej pompy odwrotnie podlaczyc wejscie i wyjscie... nie wydaje mi sie ze tak aby mozna zrobic... pewnie koles chcial mi wcisnac na sile swoja pompe...

Jesli ktos kto orjentuje sie w temacie i moze mi wyjasnic czy faktycznie mozna zalozyc dwie identyczne pompy to bede bardzo wdzieczny;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze w pompie zebatej nie ma roznicy jesli chodzi o obroty.zamieniasz tylko wejscia i powinno byc git.niby sie tym zajmuje ale dokladnie nie wiem.na chlopski rozum niby tak jest ze nie ma to roznicy.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakas róznica/ort bo w innym razie na pompie by nie pisalo czy lewa czy prawa strona

jak wam sie w gospodarstwie spisują bialorusie

byly 2 wersje bialorusi rolniczej która/ort polecacie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze sie orientuje to posiadam nowszy typ bialorusi rolniczej, uzywam jej głownie do ładowania obornika, czasem do drobnych prac budowlanych w gospodarstwie. kupilem ją okazyjnie jakies 3 lata temu za małą kase (miała zakleszczoną skrzynie biegow i jej poprzedni wlasciciel myslac ze calkiem sie popsula sprzedal mi ją za smieszne pieniadze:):):)) mój sąsiad w 20 min naprawil mi ją i sprzet do tej pory dziala bez zarzutu:):)

Zanim kupilem bialorusike do ladowania obornika pożyczalem/ort od szwagra ladowacz TROL, wedlug mnie sprzet ten jest malo wydajny dlatego tez kupilem bialorus i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony, teraz zaladowanie rozrzutnika (lad. ok 4 ton) zajmuje mi w zaleznosci od obornika okolo 4 min!!!!

Dla sredniego gospodarstwa polecam ten sprzet, jest wydajny, twardy no i przydatny w innych pracach np zawsze mozna nią cos wykopac, szybko zaladowac lub cos zepchnac. POLECAM:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz masz lamane jedno ramie główne/ort to znaczy ze masz nowego typu lub jak masz przystawke do ladowania obornika ze 2 silownikami a uzywasz ciagnik do np. do orki bo nie weim czy warto kupowac oprzyrzadowanie??? podobno jest bardzo paliwożerna/ort w orce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glowne ramie mam lamane ale widly do obornika sa na jeden tlok, prawdopodbnie poprzedni wlasciciel musial z tym cos pokombinowac.

Ja jeszcze nie odpinalem osprzetu od swojej bialoruski i nie uzywalem jej jako cignika, nie mam takiej potrzeby bo oprucz niej mam dwa cigniki ktore dobrze sie sprawuja:) slyszalem jednak opinie ze po zdemontowaniu osprzetu mozna miec calkiem dobry i mocny ciagnik (wszystko jednak zalezy od stanu technicznego tego ciagnika) spotkalem sie rowniez z opiniami, tak jaka wczesniej napislales ciagnik ma niemale spalani:( niestety nie moge podzielic sie swoim doswiadczeniem w tej sprawie bo nigdy czegos takiego nie robilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade MTZ znajomy kupuje taki i ma zamiar ciągać go zetorem 7211

Kupujesz z pionowym adapterem ?

 

Ja ciągam 360 tandema 6 ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam zamiar z pionowym adapterem z firmy cynkomet kosztue około 45000 ale coraz bardziej zastanawiam się nad jakimś używanym bo to jednak troche drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może kupował opony 360R20 do MTZ-82 rosyjskie firmy Voltyre i jak one się sprawują? Czy może lepsze Baruma są ale one jakieś takie delikatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak mam zamiar z pionowym adapterem z firmy cynkomet kosztue około 45000 ale coraz bardziej zastanawiam się nad jakimś używanym bo to jednak troche drogo

 

coś droga cene podałeś on kosztuje 35000 netto i z tego jeszcze upustu troche

 

Jeśli chodzi o używany do MTZ to N218 6 ton na tandemie za 6000 tys powinnieneś kupić T088 to MTZ nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jesli ktos kto orjentuje sie w temacie i moze mi wyjasnic czy faktycznie mozna zalozyc dwie identyczne pompy to bede bardzo wdzieczny;)

Pozdrawiam

 

Gość z firmy miał racje. Możesz spokojnie założyć taką pompę, tylko zwróć uwagę na kierunek obrotów. To ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o pługu tur 120B40 4 skiby do mtz 82 da sobie rade bo nei wiem czy brć 3 czy 4 skibowy??

 

/edit

p.s. pług z uni grudziądz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz wziac 4 skibopwy, ale czesto bedziesz odkrecał 4 korpus. masz mtz 82Ts czy zwykłego 80Km jesli ten drugi to szkoda kasy na 4 skibowy. mam znajomego co 4 skiby ciaga zetorem 10641 ale dlatego ze nima obciazników przednich, i musiał odkrecic 5 skibe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lLEPIEJ ZROBISZ JAK WEŹMIESZ 3 SKIBOWY ALE MOCNIEJSZY PŁUG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o pronarze 82SA i 82TSA . prosze o odpowiedz ludzi którzy przynajmniej zetkneli sie z tymi ciagnikami a nie słyszeli od kogoś

 

/edit

apropos moze wiecie ile kosztuje zmiana koloru w pronarze i ile trzeba czekać na taki ciągnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 4 skiby mam coś takiego tylko z 2002 roku i ciągam to 7211 odkręcam 4 tylko jak jade po burakach a tak 1 niesle idzie bież 4 i nawet się nie oglądaj tylko weź pod uwage to jakie masz pola bo jak bardz ciężkie to moze warto pomyśleć nad 3 ja mam koło 3 klasy hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym brał 4 skiby mam coś takiego tylko z 2002 roku i ciągam to 7211 odkręcam 4 tylko jak jade po burakach a tak 1 niesle idzie bież 4 i nawet się nie oglądaj tylko weź pod uwage to jakie masz pola bo jak bardz ciężkie to moze warto pomyśleć nad 3 ja mam koło 3 klasy hehe:)

 

powiedz że orzesz 7211 pługami tur 4x40cm to ja chyba zaraz skonam ze smiechu.

 

Zastanow sie co piszesz zanim cos napiszesz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym brał 4 skiby mam coś takiego tylko z 2002 roku i ciągam to 7211 odkręcam 4 tylko jak jade po burakach a tak 1 niesle idzie bież 4 i nawet się nie oglądaj tylko weź pod uwage to jakie masz pola bo jak bardz ciężkie to moze warto pomyśleć nad 3 ja mam koło 3 klasy hehe:)

dla tego zetorka to max ale to max 4X30 przy dobrym ogumieniu tylnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co bez takich ja mówie serio jak najbardziej poważnie mam pełną świadomość że 4x30 to max do mojego sprzetu ale ja kupiłem ten pług z okazji i dlatego orze Zetorem (bo nic innego nie mam!!) a pozatym po zbożu dlaczego ma nie iśc wilgotno i wogóle dobże się orze po burakach jest tylko problem. Wiecie co zastanawiam się nad kupnem cyfraka to zrobie fotki:) zobaczycie mojego Zetorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sądzicie o pługu tur 120B40 4 skiby do mtz 82 da sobie rade bo nei wiem czy brć 3 czy 4 skibowy??

 

/edit

p.s. pług z uni grudziądz

 

Ja mam tura tylko że 5x40 ciągam go 110 kM ale to troche mało jak chce się jechać 8-9 km/h to 4x40 to trzeba żeby ciągnik ważył koło 5 ton i ma 90-100 kM to wtedy jest ok

 

Do mtz kup 4x35 u mnie takie pługi mają przy nich i jak jest mokro to maja problemy zwłaszcza te starsze z tymi małymi kołami z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...