Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

kolego Marcin0-10 niewiem jak to jest w mtz bo sie jeszcze nie spodkalem tu z rozruchem na 24v ale w ursusach jest stycznik ktory przelacza tzn zmienia polaczenie z rownoleglego w szeregowe przy rozruchu, taka spora pucha pod siedzeniem akurat,wiec mysle ze w mtz tez cos takiego jest a raczej musi o ile instalacja jest na 12v.

ale jeszcze jedna sprawa ze akumlatory musza byc jednakowo naladowane i tak samo sprawne i o tej samej pojemnosci bo inaczej nie beda rowno doladowywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa zregenerowana koszt 500zł wtryski nowe ustawienie 30zł pompe włożyłem i hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tej naprawie nie (szczeka ) mtz tak ok 1000 obr.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że chodzi ładnie przed naprawą potrafił sie na 6tym biegu zadusić w sniegu a teraz idzie jak diabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rozumie ze i rowno pracuje? tzn ze sie fachowcy spisali zatem jesli mozesz to daj namiary bo tu u mnie to nie radza sobie za bardzo ,no jak sie im uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą pompe robił mi Kędzia z Działosza okolice Sycowa w kaliszu jest terz dobry pompiarz Całka, ale niechciało mi sie tam jechać i dałem szanse temu z działoszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - czeka mnie wymiana oleju po 50 mth (w mtz 820). Mam olej Texaco HD68 i zastanawiam się, czy go wlać do układu hydraulicznego, czy kupować taki, jaki zalecają w instrukcji (ktoś poradził mi aby kupić Turdus). Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 820 w silniku mam BP 15W40 a w hydraulice HL100.i 1700h na liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie - czeka mnie wymiana oleju po 50 mth (w mtz 820). Mam olej Texaco HD68 i zastanawiam się, czy go wlać do układu hydraulicznego, czy kupować taki, jaki zalecają w instrukcji (ktoś poradził mi aby kupić Turdus). Co sądzicie?

turdus to do silnika a do hydrauliki to hydrauliczny, a jaki wlejesz to taki bedziesz mial np HL100 jak tu S-Piotr napisal, niema co sie za bardzo celebrowac byle wymieniac w czas i przepalu nie lac bo to jest przegina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego korsarz myslalem ze troche blizej, ale jakos sie tu trzeba meczyc z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowym użytkownikiem i mam do was pytanie. Mam zamiar kupić kilku letniego zetora z turem za około 50tyś.,ale może warto dołożyć i kupić nowego belarusa 820 lub 920? co wy o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten dylemat - kupiłem 820. Zalety: nowy, na gwarancji, w rozsądnej cenie, mniej pali od zetora itd itd - ale to moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś doradzi jaka skrzynia biegów jest lepsza w belarusie normalna czy synchronizowana? i jak jest z tym zgrzytem przy wkładaniu biegów? czy napęd krzyżakowy jest lepszy i na co zwrócić uwagę bo dilerzy zachwalają to co mają na placu? belarus ma służyć do ogólnych prac polowych (mam jeszcze do pomocy 914), a przede wszystkim do prasy belującej i ma współpracować z turem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Kubus255 widomo ze nowy to nowy wiec lepiej pchac sie w nowe maszyny,a co do skrzyni to lepsza synchro a mostki to i jedne i drugie chodza ale na krzyzaku niema podcinania opon i do tura to bardziej sa wytrzymale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkim niedawno kupiłem ciągnik mtz 82 ts i mam 4 skibowy pług. Na ktorym biegu mażna orać głęboko.

to zalezy jako masz plug,jaka ziemie i jak gleboko bedziesz oral,

ale ogolnie pracuje sie bez czarnego dymu wiec musisz sobie dobrac bieg a jest z czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy zna ktoś wymiary siłownika do mtz do podnoszenia ramion chodzi mi o wymiary złożonego i po wysunięciu na maksa ( między środkami otwrów w uszach) z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów mam pytanie: czy jak czujnik ciśnienia oleju (układ: czujnik-przewód elektryczny-zegar) zmienię w mtz 820, bo mam zepsuty, to będzie dobrze wskazywał taki z bizona. Czyli po prostu jak taki 24V założę w instalację 12 V to czy nie będzie ta zmiana napięcia "ingerować" we wskazania tegoż czujnika. Podobno napięcie nie ma znaczenia ale pytam bo może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
--------------------------------------------------------------------------------

 

Ponawiam swoje pytanie do znawców hydrauliki(rozdzielaczy) czym te rozdzielacze się różnią?

http://www.allegro.pl/item921285373_rozdzielacz_r80_3_sekcje_mtz_belarus_jumz_orygina.html

Właśnie różnią się typem.Trzeba wyjąć rozdzielacz i odczytać z tabliczki znamionowej rodzaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Właśnie różnią się typem.Trzeba wyjąć rozdzielacz i odczytać z tabliczki znamionowej rodzaj .

 

Wiem że typem ale czym dokładnie?na oko wizualnie są takie same ich montaż tez nie wymaga przeróbek,mozna je dowolnie zamieniać?????różnica tkwi w środku ale w czym????Pomocy padł mi rozdzielacz,ale nie mogę dobrać do niego odpowiednika o takim samym symbolu (mój to P80 2/4 111)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Właśnie różnią się typem.Trzeba wyjąć rozdzielacz i odczytać z tabliczki znamionowej rodzaj .

 

Wiem że typem ale czym dokładnie?na oko wizualnie są takie same ich montaż tez nie wymaga przeróbek,mozna je dowolnie zamieniać?????różnica tkwi w środku ale w czym????Pomocy padł mi rozdzielacz,ale nie mogę dobrać do niego odpowiednika o takim samym symbolu (mój to P80 2/4 111)

Znam Twoj bol.Wymienilem rozdzielacz.Teraz jak opuszczam talerzowke,to tak jakbym szukal ropy, tak szybko opuszcza ramiona.U mnie- po fakcie,Ty,wyciagnij wnioski przed zakupem.Jest z tego wniosek duzo 'WYNALAZKOW"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpowie ktoś z was gdzie w mtz jest wkręcana rurka od ciśnienia oleju w waszych mtz-ach bo ja kupiłem rurkę i zegar bo miałem czujnik elektryczny i mnie oszukiwał chyba a ta rurka jest za krótka aby ją wkręcić w miejsce tego czujnika i z tąd moje pytanie bo może gdzieś w innym miejscu przykreca się tą rurkę proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W razie problemów,rozważ założenie wężyka.Ja tak mam już kilkanaście lat.I to nie okuwany,ale zaciśnięty na zwykłe opaski zaciskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...