Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt-Dzięki za wszelkie informacje. Do tej pory nic więcej nie kombinowałem, bo i sezon taki, że traktorek potrzebny w każdym momencie i na razie więcej nie grzebałem. Te teflonowe uszczelki na pewno są dane, bo sam jak pamiętram zastanawiałem się do czego są i wyczytałem w książce napraw i na pewno zostały założone.

Jak złape chwile wolnego, to sprawdze ustawienie na rozrządzie a potem będe działał dalej.

Co do tego dymu- o którym wspomniałeś, to raczej na samym początku- tak z dwa obroty wału do okoła /tak sądze/, to nic z komina nie leci. Potem dopiero zaczyna lecieć biały dym a jeszcze później odpala. No o ile aku ma na tyle mocy i ciągle dobrze kręci. Mam też MF255 i on mimo, że zimno i nie chce zaskoczyć od razu, to dym puszcza o wiele szybciej.

Za w szelkie informacje dziękuję, a w sprawach dalszych problemów będe dalej pisał i pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego algido sezon wiadomo pracowity w rolnictwie, co do mtz to bjaw taki jakby paliwa nieutrzymywal w sekcjach ale to mozesz sobie prosto sprawdzic

daj pelen gaz i krec za wal korbowy i powinno byc slychac jak wtryskiwacze brzecza,no oczywiscie na zgaszonym silniku i krec recznie walem, no po nocy najlepiej. jesli nic nie bedzie slychac albo po pol godzinie krecenia to masz juz przyczyne nie palenia.

a co do mf to w tym wypadku raczej juz slabe sprezanie bo one dobrze pala i nie kopca w trakcie uruchamiania raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dość spory problem z MTZ z 84 roku, gsyz wymieniłem stary regulator silowy który miał 5 otworów, na nowy który ma 3 otwory. Problem polega na tym ze ciagnik caly czas podnosi niezaleznie ktora wajche uzyjemy i czy to w gore czy w dół. jak to naprawic, proszę o pilną pomoc, bo musze ruszac w pole....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam dość spory problem z MTZ z 84 roku, gsyz wymieniłem stary regulator silowy który miał 5 otworów, na nowy który ma 3 otwory. Problem polega na tym ze ciagnik caly czas podnosi niezaleznie ktora wajche uzyjemy i czy to w gore czy w dół. jak to naprawic, proszę o pilną pomoc, bo musze ruszac w pole....

tego nie neprawisz bo masz zly regulator,w tym co masz teraz to jest tylko wejscie oleju od pompy hudraulicznej wyjscie czyli powrot do zbiornika, i cienki przewod czyli wyrownanie cisnienia i w takim przypadku podnoszenie i opuszczanie tuza odbywa sie tylko dzwignia obok siedzenia.

nadmiar przewodow musisz wywalic.

tak na marginesie, trzeba bylo wywalic ten regulator calkiem i tez bedzie dzialac i mniej przeciekow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam problem.W moim pronarze 1025 cos mi powietrze nie dochodzi do butli co to moze byc i jaka jest tego przyczyna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z moim mtz82. kupiłem go rok temu i miał problem z kierownicą bo uciekał w lewo ( dodam że jest na serwomechanizmie) ale to zrobiłe a teraz pojawiał się nowy problem podczas jazdy koła same zwracają sie w prawo i lewo na maksa ale tak szybko że traktor jedzie prosto tylko żuca. zrobiło sie to raptownie i tak że nie mogę nim jeżdzić. co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie mam problem.W moim pronarze 1025 cos mi powietrze nie dochodzi do butli co to moze byc i jaka jest tego przyczyna .

 

 

Aby zlikwidowac ten luz, musisz wymienic glowiczki z tulejkami gumowymi w koncowkach drążków kierowniczych i bedzie dobrze, pozniej musisz je dokrecac srednio raz w miesiacu i jest wtedy dobrze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliza sie pora wymiany taśm WOM-u w moim dziadku-orzeszku.W instrukcji napraw biezacych jest napisane,ze wszystko demontuje i ponownie zaklada sie od tylu ciagnika czyli od strony walka wom.To szpilki do regulacji /te od gory,pod malym dekielkiem/ tez maja wyjsc od tylu?. Moim zdaniem fiku-miku, bo one sa dosyc dlugie.;P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjda, no chyba ze wypalisz wiekszy otwor z tylu.

musisz je wykrecic i wyjac przez ten otwor pod dekielkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś w moim belarusie nawaliła pompa wtryskowa podczas jazdy po drodze z pustą przyczepa nagle pedał gazu wpadł do samej podłogi obroty spadły do jałowych. Odpiąłem cięgno od pompy i przy ruszaniu dźwigienką nie reaguje na dodawanie gazu. wie ktoś może czy da radę zrobićto samemu czy pozostaje tylko pompiarz ?? Podpowiedzcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze ze nie poszedl na maksymalne obroty,jesli masz pompe z druga dzwignia tzn z gaszeniem,to sam tego nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam z jedną dźwignią też słyszałem że jak by wszedł na najwyższe obroty by było nie ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dobrze ze nie poszedl na maksymalne obroty,jesli masz pompe z druga dzwignia tzn z gaszeniem,to sam tego nie zrobisz.

 

Ta sobota to jakas felerna.W moim,silnik wszedl na wysokie obroty,poszedl czarny dym z komina.Pozniej sie uspokoil,ale nie reaguje na pedal gazu. Nie mam dzwigni gaszenia.Cekawostka-pompa poregeneracyjna wytrzymala 50 motogodzin.Pompa od goscia z Olsztynka ....Jesli to padla pompa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sobota ubiegła była straszna Awaria Belarusa, Mandat ;/ i na wieczór gdy próbowałem się odstresować(%%%) zabrakło alkoholu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie sobota ubiegła była straszna Awaria Belarusa, Mandat ;/ i na wieczór gdy próbowałem się odstresować(%%%) zabrakło alkoholu :D

To bardziej bolalo u Ciebie,u mnie nie zabraklo /%/.Odreagowalem.Wymontowuje jutro pompe i wioze do magika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w połowie tygodnia zawiozę. Kolego siwy77 jak zrobisz to daj znać co to było u Ciebie dokładnie i jaki koszt;) odwdzięczę się tym samym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w połowie tygodnia zawiozę. Kolego siwy77 jak zrobisz to daj znać co to było u Ciebie dokładnie i jaki koszt;) odwdzięczę się tym samym

diagnoza Magika-zacinalo sie na 2 sekcji,powiedzial ze mogl sie dostac z paliwa jakis brud i mialo prawo tak byc.ODebra1lem swoja, stara pompe po regeneracji /wymiana na jesieni ub.r./.Koszt 50 zeta.Pompa zalozona,silnik chodzi.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diagnoza Magika-zacinalo sie na 2 sekcji,powiedzial ze mogl sie dostac z paliwa jakis brud i mialo prawo tak byc.ODebra1lem swoja, stara pompe po regeneracji /wymiana na jesieni ub.r./.Koszt 50 zeta.Pompa zalozona,silnik chodzi.Pozdr.

w takim razie to niezly magik jak wiekszosc pompiarzy,napewno to nie brud tylko tak dobrze byla zrobina byla zrobiona cwaniaki nie wymieniaja czesci tylko sztukuja aby sie krecilo.

a na przyszlosc jakby sie komus wkrecal na obroty to zadusic go tym odpreznikiem albo przewody ciac, bo jak tu dla goscia sie wkrecil na obroty to silnik sie zatarl pourywalo zawory itd jednym slowem masakra cud tylko ze kopyta nie pokazal

ale mowil ze obrotomierz sie zamkna.

a i prubowal go zadusic to sprzeglo sie spalilo doslownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam z jedną dźwignią też słyszałem że jak by wszedł na najwyższe obroty by było nie ciekawie

jak masz z jedna dzwignia to odkrec dekiel z gory( czterema srubami przykrecony na klucz 10) i zajrzyj moze tylko zawleczka spadla.

poruszasz dzwignia gazu to bedziesz widzial czy listwa sie rusza czy nie.

oczywiscie bez wyciagania pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem chwilę aby zajrzeć do pompy wtryskowej i powodem awarii jest urwane "ucho" sprężyny tej pod deklem na 4 śruby 6mm. Wie ktoś z was może czy jest jakiś numer katalogowy tej sprężyny bo można dobrać inną na oko ale jak wie się jaka powinna być na 100%. Ciężki to temat ale może coś doradzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś miałem chwilę aby zajrzeć do pompy wtryskowej i powodem awarii jest urwane "ucho" sprężyny tej pod deklem na 4 śruby 6mm. Wie ktoś z was może czy jest jakiś numer katalogowy tej sprężyny bo można dobrać inną na oko ale jak wie się jaka powinna być na 100%. Ciężki to temat ale może coś doradzicie

wyciagnij ja i podjedz do jakiegos pompiarza to ci sprzeda,no powinien,bo w sklepie to ciezko z takimi drobiazgami do pompy wtryskowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...