Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

teraz po części zgodzę się z kolegą nikt. jeżeli wał jest małochodzony to pół biedy ale jeżeli silnim kilka lat popracował to nie radzę tego robić. tak na margineśie ja przy tym pracuje i robiłem wiele silników z taką wadą. a w taymtym przypadku zakladam że silnik (wał) nie jest z wsuper stanie jesli brał 5litrów oleju.

teraz pytanie dokładnie o ten wom co muszę rozpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym rozpięciem pod siedzeniem to chodzzi o ten przełącznik zależni i nieżależny bo jeśli o to to to mi trochę nie pasuje to rozłanczać. ja bym wymienił nawet cały ten wom jeśli była by taka możliwość żeby wałek po wyłączeniu liżno się kręcił. jestem prawie pewny na 100% że coś takiego jest tylko nie wiem gdzie to dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy!!! We wtorek reanimowałem swojego ruska Wymieniłem komplet panewek (głównych i na korbowodach) i ciśnienie na zimnym 4 atm na rozgrzanym nie schodzi poniżej 2,5 atm. Dzięki za sugestie. Kolego paweł1988 masz u mnie duże piwo! Jak kupywałem panewki to dostałem delikatnie mówiąc opr... od sprzedawcy za to co zrobił fachowiec i że miałem szczęście że nic poważnego przez to sie nie stało. Swoją drogą polecam tego sprzedawce Kania Wałcz. Części tańsze niż w Wągrowcu i sprzedawca coś doradził, porozmawiał tak na luzie no i widać że kumaty, co nie znaczy że ci drudzy są do do bani. Co do tego durnego czujnika poziomu paliwa to ten sprzedawca powiedział że oryginalne są do bani, jest ich kilka rodzaji i ciężko dobrać taki jak powinien być w konkretnym ciągniku ale można go zastąpić czujnikiem z malucha. Podobno pasuje i jest dużo lepszy ale co i jak to dokładnie nie wiem. Musze sprawdzić to jak będę miał chwilkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sprzedawca miał racje z tym opr... bo takich rzecy się nie robi , ale przecież człowiek uczy się całe życie. tylko nie dawaj do odrazu w pług daj mu trochę popracować po tych remontach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z MTZ-tem cos mi tyrkocze w skrzyni jakby łożysko na wolniejszych biegach to znaczy na 1,3,4,5, z kolei na szybszych 2,6,7,8,9 juz nie. jeżeli ktoś wie co to możę być to proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy!powiedzcie mi czym się różnią rozdzielacze do mtz-a jest ich kilka typów,i czy typ rozdzielacza ma wpływ na prawidłową pracę regulatora siłowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Mam nowego belarusa 952. Jeszcze na dotarciu. W sobotę trochę nim pojeździłem i zauważyłem, że na wolnych obrotach spada ciśnienie oleju, trochę powyżej 1 bara. Czyli absolutne minimum. Na wyższych obrotach jest ok.

Czy w waszych takie coś się dzieje/działo?

Zastanawiają mnie teraz 3 opcje:

1. Zawór bezpieczeństwa – coś po niego podeszło.

2. Pompa olejowa.

3. Panewki – może był na sucho składany i się okręciły.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi.

Zgłoszę to do serwisu, ale mam doświadczenie z ich działaniami, więc dużo sam sprawdzam.

 

Pozdrawiam

Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił tatko MTZa,

w domu radość i podnieta.

A kosztował siedem stówek,

Bank pożyczył nam gotówę.

Dziadek z Babcią też coś dali,

6 lat ponoć odkładali.

Trzeba umieć się lansować,

Nowe, nie stare kupować!

Na wsi wciąż żywa zasada,

sprzęt mieć lepszy od sąsiada.

A że sąsiad cienko przędzie,

nasz najlepszy we wsi będzie.

Sprzęcik świerzo sprowadzony,

W nowej szopie postawiony.

Proboszcz szybko go poświęcił,

by się w polu nie rozkręcił.

No bo znany jest przypadek,

Że od przodka odpadł zadek.

Ksiądz z zachwytu głośno mlaskał,

Za święcenie wziął "co łaska".

Potem jeszcze nam doradził,

Że za "stówkę" go okadzi.

Bo kadzidłem okadzanie

Bardzo zmniejszyć ma spalanie.

Wszyscy w domu dzisiaj mili,

Wszyscy toast już wypili.

Tata wziął bimbru napędził,

Udziec z świnie też się wędzi.

Będzie bal, wesele, feta,

Na cześć tego MTZa!

Siedzi dziadek zamyślony,

albo raczej podchmielony.

Rzecze: teraz to sa dobre czazsy,

Ciągnik jest światowej klasy!

Piękny ciągnik, z ruskiej stali,

Czołgi z niej produkowali.

Mocne czołgi odlewali,

Wojnę dzięki nim wygrali.

Babka na to: o mój Boże!

W jakim on pięknym kolorze!

Bratni naród przypomina

I Gomułkę. I Stalina.

Całą noc tak przegadali.

Pili, jedli, nic nie spali.

Ja tam z nimi pić nie chciałem,

Inne plany w głowie miałem.

Póki chęć na sen nie minie,

Pójdę przespać się w kabinie!

Minął tydzień, lecz niecały.

Wszystkim miny posmutniały.

Ojciec wściekły, matka ryczy,

To samo się babki tyczy.

Jak tak można, w taką chwilę,

W serce nasze wbijać szpilę?!

Trza żyć dalej, nie ma rady,

Podłe ludzie te sąsiady.

Miałem dziś w społecznym czynie

Wozić dzieci na festynie.

Sąsiad w totka wygrał kasę,

Będzie woził dzieci CLAASEM!!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mtz-y orzą , sieja , zbieraja, kosza . prasuja , itd ,a.....a CLAAS to polka,ze glowe trzeba troche zadrzec do gory,a i kaska od UE i od......... Pana Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić w 1025 pompę hydrauliczną .jak zrobić żeby się nie narobić?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jak sprawdzić jaką ma się hydraulikę w w.w. ciągniku bo pół roku jeżdżę i tak z czystej ciekawości nie wiem czy jest gdzieś jakaś tabliczka czy coś. Proszę o odpowiedź bardziej wtajemniczonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam zamiar kupic nowego belarusa sa bardzo tanie no i podobno awaryjne czy ktos moze mi powiedziec wiecej na ten temat na rok bedzie robil okolo 200 godzin czy wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, a jakiej szerokości do 80KM??

 

3m agregat bierny powinien być odpowiedni, jeśli oczywiście ciągnik ma sprawny układ hydrauliczny. Należy również dociążyć przód ciągnika dla bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam zamiar kupic nowego belarusa sa bardzo tanie no i podobno awaryjne czy ktos moze mi powiedziec wiecej na ten temat na rok bedzie robil okolo 200 godzin czy wytrzyma

Jeśli w układzie chłodzenia będzie woda a do silnika,skrzyni biegów i hydrauliki nie zapomnisz nalać oleju,to myślę że" spoko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie. Mam nowego belarusa 952. Jeszcze na dotarciu. W sobotę trochę nim pojeździłem i zauważyłem, że na wolnych obrotach spada ciśnienie oleju, trochę powyżej 1 bara. Czyli absolutne minimum. Na wyższych obrotach jest ok.

Czy w waszych takie coś się dzieje/działo?

Zastanawiają mnie teraz 3 opcje:

1. Zawór bezpieczeństwa – coś po niego podeszło.

2. Pompa olejowa.

3. Panewki – może był na sucho składany i się okręciły.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi.

Zgłoszę to do serwisu, ale mam doświadczenie z ich działaniami, więc dużo sam sprawdzam.

 

Pozdrawiam

Szymon

WITAM .ja też mam belarusa 820 i też miałem ten problem z ciśnieniem oleju od nowości wymieniałem olej na inny gęsty i nic to nie dawało rezultatu myslałem ze to zawór bezpieczęństwa jest tak ustawiony i tak jezdziłem aż pewnego razu zaczoł pukać w orce zgasiłem i scholowałem ,po odkręceniu misy i wyjęciu panewek korbowodowych okazało sie ze pierwszej już prawie niema po zawiezieniu wału do szlifu okazało się że wał jest pękniety na panewce wzdłuz po wymianie wału cisnienie wróciło na zimnym 5 a na ciepłym 4. 4,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sprawdzić świecę płomieniową w belarusie bo chłody idą. Zaznaczam że ta u mnie grzeje ale nie obserwuje zapłonu. Jak działa dawkowanie paliwa z tej puszeczki i co tam najlepiej powinno być?? Olej napędowy nafta czy jeszcze coś innego?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak sprawdzić świecę płomieniową w belarusie bo chłody idą. Zaznaczam że ta u mnie grzeje ale nie obserwuje zapłonu. Jak działa dawkowanie paliwa z tej puszeczki i co tam najlepiej powinno być?? Olej napędowy nafta czy jeszcze coś innego?/

dołanczam sie do pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zbiorniczku powinien być ON rozgrzewasz spiralę a gdy włączasz rozrusznik otwiera się elektrozawór i paliwo ze zbiorniczka idzie na spiralę a "ogień" idzie na gary (powinien być słyszalny szum ale rozrusznik wszystko zagłusza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...