Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie jest ON ale go nie ubywa choć często używam świecy. A może jest tak że należy trzymać grzanie podczas kręcenia aby elektrozawór się otworzył??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim nie jest osobno guzik ale ja jeszcze tego od nowosci nieuzywałem a by sie przydał w tamtym roku założyłem grzałke w blok ale to jest dobre jak jest -15 i wiecej a w takie przymrozki to taka świeca przyspieszyłaby pwenie zapalenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na jednym macie plus od grzania a na drugim plus od elektrozaworu popatrzcie kiedy macie prąd na tym drugim przewodzie powinien być jak chodzi rozrusznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

czy warto kupić 20 letniego MTZ 80 z turem za 20 tys?

Miałby chodzić w prasie KRONE 120, ładowaniu balotów, rozrzutniku, beczce, transporcie, ewentualnie orce na małych kawałkach. Taki średni ciągnik.

Mam jeszcze 1224 i zetorka 3320. Ten zastąpiłby 60siątkę.

Rocznie jakieś 150 - 200 mth.

Myślałem o nowym 820 na prow Ale nie jestem Vatowcem i wyjdzie mnie z turem jakieś 50 tys. Więc myślę że to dużo na 200 mth roboty rocznie.

Mam na oku mtz 80 za te 20 tys i zastanawiam się czy go nie wziąć.

Z drugiej strony to ma on 20 lat.

Jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na 20 lat to troche duzo. i z tego co sie orientuje to nie ma on przodu:/ lepiej mtz 82 4x4 poszukaj w podobnych pieniadzach ale i rocznik tez podobny bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że bez przodu, ale ma fajnego tura dwusekcyjnego, zdejmowanego w 10 minut (4 bolce i 4 szybkozłącza), ładowałby baloty zamiast 12stki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja patrzylem na ogloszenia bez tura. jak z dobrym jakims turem i ciagnik w nie kiepskim stanie to moze byc za te pieniadze. na pewno zrobi wiecej od 60. i w transporcie bedzie szybszy sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie chciałem się poradzić czy pronar 1025a da sobie rade w agregacie uprawowym aktywnym 3m z walem pakera i do tego siewnik mam ziemiew trzeciej i czwartej klasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

mam taka sprawę a mianowicie posiadam MTZ 82 w sportowej kabinie i chcialbym założyć do niego rozrusznik szybkoobrotowy i teaz pytanko czy musze mieć instalacje na 24v czy tez na 12v z jakimi przerobkami by sie to wiązało?

z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam szybkoobrotowy 12V i akumulator 120Ah i działa bardzo dobrze.Zadbaj o dobre i czyste połączenia to nie powinno być problemów. Przeróbka 24V wymaga przełącznika 12/24V, który często jest zawodny (wypalenie jednego ze styków pomocniczych powoduje brak ładowania jednego z akumulatorów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko dobrze przerobić to działa na 24V OK. nic się nie wypala. Tylko czy warto inwestować przełącznik i dwa akumulatory rozrusznik to znacznie ponad 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przekształtnik napięcia. Przypuszczam że podwaja napięcie do ładowania akumulatorów. Duży radiator oznacza spore straty mocy, stąd ten mocnieszy alternator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik przełącznik i tak 1000zł będzie mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję koledzy za podpowiedzi ale dwa dni temu zakupiłem i zamontowalem rozrusznik 12v szybkoobrotowy prod rosyjskiej i jest git

Co prawda nie ma bajki bo ma trudności z odpaleniem w temp zblizonej do 3 st ale i tak jest bardzo dobrze bo na orginalnym rozruszniku to nie bło mowy o odpaleniu nawet przy 15 stopniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj założyłem nową swiece płomieniową do MTZ 82 96 rok i niby wszystko działa ale czy jest jakiś sposób żeby zobaczyć czy to paliwko sie zapala zod tej świecy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze jedno pytanko

teraz sprawa rozbija sie o świece płomieniowa

a mianowicie ja nie mam w swoim zabytku zadnego osobnego przełącznika do tej swiecy wiec jak to z nią jest jak sie załacza musze przekręcić kluczyk prawie na rozruch czy jak bo nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Mam problem z podnośnikiem w MTZ-cie .Nie podnosi maszyny.Pompę wymieniałem w zeszłym roku na wiosnę.Próbowałem podnieść same ramiona to idą na wysokich obrotach bardzo powoli. Ale wystarczy małe obciążenie i już nie dają rady.Jak są u góry i wajchę dam na środek to podnośnik trzyma.Pracuję na tym rozdzielaczu przed kierownicą siłowy mam ominięty.

Próbowałem też kiprować przyczepę nic z tego.Mój traktor jest z96r.Proszę o POMOC jak temu zaradzić

[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz ustawione za małe ciśnienie na zaworze bezpieczeństwa sprawdz to pierwsze co mi się nasuwa na myśl może też sprężynka w nim pękła lub się wypracowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...