Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

montujesz go na ramiona podnosnika. odpinasz koncowki ramion te z kulkami a zapinasz ten zaczep. mam tak w jumzie i sprawdza sie bardzo dobrze. j jest wygodne bo mozesz wysokosc regulowac podnoszac lub opuszczajac ramiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój traktor to mtz 82 z 86 roku, chciałbym się dowiedzieć jak przerobić hydraulike na jeden rozdzielacz, tzn. wywalić te małe coś spod siedzenia. bede zmieniał rozdzielacz bo cały mi pociekł i chcem jakoś wzmocnić hydraulike, bo niedaje rady już (praca w lesie). i drugie pytanko jak podkręcic pompe hydrauliki, gdzie znajduje sie śruba do ustawiania ciśnienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jezeli chcesz wywalic ten maly rozdzielacz pod siedzeniem to go poprostu wywal , bo z tego co piszesz to robisz w lesie a w takich warunkach to im mniej rzeczy w ciagniku to mniej mozna urwac .a poco chcesz podkrecac i to nie pompe sie podkreca tylko w rozdzielaczu jest sruba ustawiajaca cisnienie ale jezeli zamierzasz kupic nowy rozdzielacz to lepiej nic nie ruszac tam jest ustawione tak jak nalezy i lepiej niegrzebac , moja rada to taka , kup nowa pompe - nieduze pieniadze , rozdzielacz no i wymien olej , a jak wywalisz ustrojstwo z pod siedzenia to pociagnij przewodami od gluwnego rozdzielacza wprost do silownika . a moja druga rada to taka ze jezeli ciagasz dlurzyce na podniesionej tylnej pompie to zamontuj sobie na drodze od rozdzielacza do silownika zawory ktorymi zamkniesz przewod gdy uniesziesz pompe i bedziej jechal z klocami - rozdzielacz pozyje duzo dluzej. taki zawor mozna wstawic np. od prasy rolujacej koszt ok 50 zł pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten rozdzielacz to juz calkiem padl czy tylko cieknie ? moze wystarczy tylko kupic zestaw do uszczelnien ok. 20 zl i moze bedzie dobrze no chyba ,ze niechcesz sie bawic a przewody to wymienic na elastyczne i niema widoku zakidanej maszyny olejem.chociaz tak sie utarlo ze jak w rusku cieknie olej to znaczy ze jest a jak niecieknie totrzeba dolac . pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź kolego rusin taki zaczep kupię bo będzie jak dla mnie najlepszy. A teraz mam pytanie Jak gasicie swoje mtz-y bo ja to mam w pompie tylko dźwigienkę do gazu a do gaszenia nie, gaszę natomiast bodajże środkowym cięgnem pod kierownicą - zatykam dolot powietrza ale trzeba mocno przytrzymać to żeby zadusić go. Jak ma tylko troszkę wyższe obroty. Może ktoś z was to robi inaczej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęsliwi posiadacze sprzętu z ZSRR ja chcę kupić bialorusa 952/3 związku z tym doradcie czy warto wydać 85000zł na tego GNIOTSIA NIE ŁAMIOTCIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Posiadam MTZ 820 Pronar 1996r. Mam pytanie jakie tam jest sprzęgło? Czy tam przypadkiem nie jest jakieś hydrauliczne bo widzę z boku jakby korek do wlewania oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie jest korek od wlewu oleju, ale po jego wykręceniu przez ten otwór smaruje się łożysko sprzęgła. Kilka ruchów smarownicy chyba raz na rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fotkę z instrukcji obsługi i w przeglądzie P-2 jest taki wpis: Operacja 14 mówi o smarowaniu łożyska. Dla pewności podaję że przegląd P-2 robi się co 125 godzin img002kc.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pronarka 1025. czy ktos mi moze powiedziec czy w tym ciagniku znajduje sie swobodny spływ oleju hydrauliki zewnetrznej. jesli jest to gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kłopot w moim mtz z 86r. Chodzi o to, że słabo podnosi. A gdy podniesie to po wyłączeniu silnika sprzęt opada w ciągu 2 minut.

Chcę wymienić rozdzielacz i pompę na nowe. Mechanikiem nie jestem (ten, z którego usług korzystałem zszedł z tego świata ) Mam dwa pytania:

1. Czy taki rozdzielacz z allegro będzie odpowiedni? Mój wygląda identycznie. Na docisku mi nie zależy, chcę by podnośnik podnosił oraz by były dwa wyjścia hudrauliki.

2. Czy można poprowadzić przewody (planuję elastyczne) bezpośrednio z rozdzielacza na siłownik? Tak by ominąć regulator siłowy.

Czytałem trochę ten wątek, ale chcę się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ten rozdzielacz ktory przedstawiles na aukcji nie bedzie pasowal do twojego mtz jezeli chcesz wywalic regulator, on jest przystosowany do pracy z regulatorem silowym. musisz szukac rozdzielacza o oznaczeniu 3.1.222 i wtedy bedziesz mial wszystkie dostempne pozycje na rozdzielaczu tzn. pozycja pływająca , podnoszenie , pozycja neutralna i opuszczanie - docisk. i wtedy mozesz poprowadzic przewody bezposrednio z rozdzielacza do silownika. zwracaj uwage przy zakupie wlasnie na te oznaczenia ktore ci podalem bo istnieja jeszcze rozdzielacze o identycznym wygladzie i oznaczeniu 3.1.444 i 3.4.444 ale to sa rozdzielacze stosowane do koparko-ladowarek i one nie posiadaja pozycji pływajacej a bez niej naprawde ciezko jest cokolwiek w polu zrobic z np. pługiem czy siewnikiem pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Gdzie można dostać taki rozdzielacz 3.1.222? Troszkę się rozejrzałęm ale poza takimi jak na allegro nie moglem znaleźć innych. Robota się zbliża więc czas zaczyna pilić. Wymieniając tylko rozdzielacz na ten o którym wcześniej wspominałem będzie on pasować? Poprawi się wtedy praca podnośnika? Czy to opuszczanie na zgaszonym ciągniku to raczej wina nieszczelnego siłownika?

Ps. Wymieniając rozdzielacz chcę też wstawić nową pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. poszukaj na allegro firmy GRAND z czarnej bialostockiej oni tam maja taki rozdzielacz ,sam tam kupowalem maja rowniez pompe . a co do opuszczania na zgaszonym ciagniku to jest raczej wina zluzytych sekcji w rozdzielaczu , mozesz odrazu kupic komplet uszczelnien do silownika koszt ok. 20 zł i wwymienic pewnosc zawsze bedzie lepsza. po wymianie czesci i oleju na nowe praca wyraznie sie poprawi.wrazie jakichkolwiek pytan sluze pomoca. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki potrzebuje pilnie waszej pomocy. Poszła mi dzisiaj tuleja z kołnierzem przy przednim napędzie. Za nic w świecie nie mogę jej wybić. Pierwszy raz to rozbieram i proszę o wszelkie sugestie. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w swoim Pronarze ponieważ nie potrafię podnieść przyczepy.Nigdy wcześniej nim nic nie kiprowałem, a teraz potrzebuje go do agregatu uprawowego. Może ktoś mi doradzi co może być za przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "jumz".

Spojrzałem teraz i znalazłem taki. Czy ten będzie pasował by podłączyć rozdzielacz bezpośrednio pod siłownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko, jestem zaintersowany Belarusem 1222.3 (130KM) czy jest ktoś wśród was, co posiada taki model. Interesuje mnie jak sie sprawuje, jakie ma spalanie, czy warto inwestować w taką maszyne czy nie. Z góry dziękuje, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . tak ten bedzie ok. do podlaczenia bezposrednio z rozdzielacza pod silownik , pamientaj tylko o podaniu odpowiedniego oznaczenia . pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy mtz 82 duże ubytki płynu chłodzącego, płyn idzie do silnika co może być przyczyną ? obstawiam że głowica może ktos sie spokatkał z takim problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy istnieje możliwość że w belarusie 820 2002 nie włożyli trybu 1000 obr wałka wom?? bo ostatnio woziłem "azot" z kurników i przy zrucaniu aby nie gazować chciałem przełączyć na 1000 obr. Poluzowałem śrubę na klucz 14mm i przestawiłem kluczem 17mm w "przeciwne położenie" i po załączeniu wałek nie kręcił się. To możliwe że nie włożyli trybu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie jest to mozliwe ale mysle ze raczej może jest coś z tym przełączaniem za pomocą odkręcania tych śrub i przestawiania położenia ja mam belarusa 820 91 r. sprowadzonego z zachodu i przełączanie prędkości wałka z 540/1000 mam w kabinie z lewej strony przy podłodze za pomoca ciegła i linki .Jak to jest że jak chcieli to w 1991 roku potrafili zrobić to w kabinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...