Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam będe bardzo wdzięczny jesli ktos by mi podał odległość łapki docisku od łożyska oporowego w MTZ 82. z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki urwał mi sie będndlixs i nabroił w docisku i stanołem przy ustawianiu sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dawno mnie nie było aż tu nagle problem:/ Podszedł do mnie ostatnio w te mrozy do mnie znajomy, żebym mu autobus odholował, bo mu się wał urwał. Czemu nie myślę. Jedziemy wszystko fajnie trochę opór, bo powietrze mu nie był wstanie dobić i cały czas tył trochę hamował. Stanęliśmy, żeby przepuścić auta za nami i pojawił się problem:

 

Nie mogłem wbić żadnego biegu na skrzyni (tej 1-4) cały czas luz tak jakby ją przyblokowało. Natomiast na drugiej skrzyni tej z reduktorem wszystko chodziło ok. Gdyby nie to że nie było na tamtej skrzyni biegu to bym jeszcze zajechał, a tak stanęliśmy obaj:/ Kto mi powie co to może być i jak się do tego zabrać sprawa dotyczy Pronarka 1025A z skrzynią 16/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno pytanie w MTZ 82 z przednim napendem widze że w przednim moście przy skrecaniu kołami oparła mi sie jedna obudowa o drugą (niewiem zabardzo jak to wytłumaczyć) i troche mi sie ciężko kręci i skrzypi czy tam jest jakaś sprężyna w tej przedniej zwolnicy i ona pękła czy co tam sie mogło stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki , remontowaliście już to? co jeszcze jest potrzebne przy wymianie takiej sprężyny? Pytam dlatego że chciałbym sobie kupić częśći i razdwa to rozebrać i złóżyć bo jak mam tego ruska unieruchomić na kilka dni to jestem chory. Cfyba będzie czas najwyższy zaopatrzyć sie w katalog bo coś widze że coraz częściej zaglądam do tego ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tylko dwa oringi uszczelniające tuleję. Sprawdź też w jakim stanie jest łożysko oporowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

części do ruskich maszyn są śmiesznie tanie. Seweryn mógłbyś mi podesłać katalog na krusin@op.pl ? z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie podpowiedzieć jak do tego sie zabrać? Seweryn jeśli możesz podeślij mi ten katalog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież u Korsarza (przy poście)jest podany mail(taki zielony kwadracik z kopertą i napisem email)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki kłopot w mtz 82 4*4 91rok , gdy puszczam sprzegło słychać jakieś zgrzyty nie za każdym razem , ale coraz częściej ,kiedyś zdażało sie to sporadycznie przy pociąganiu na pryżmie kiszonki ,lub np.gdy ciągnik lekko toczy się do tyłu a my ruszamy do przodu to w czasie puszczania sprzgła jest zgrzyt co to może być, sprzegło raczej chodzi płynnie i lekko czyżby to skrzynia, jesli ktoś to przerabiał proszę o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki kłopot w mtz 82 4*4 91rok , gdy puszczam sprzegło słychać jakieś zgrzyty nie za każdym razem , ale coraz częściej ,kiedyś zdażało sie to sporadycznie przy pociąganiu na pryżmie kiszonki ,lub np.gdy ciągnik lekko toczy się do tyłu a my ruszamy do przodu to w czasie puszczania sprzgła jest zgrzyt co to może być, sprzegło raczej chodzi płynnie i lekko czyżby to skrzynia, jesli ktoś to przerabiał proszę o sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...