Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciekają- to fakt, ale tylko wtedy kiedy nie chce Ci się troszke pomyśleć i pogrzebać w smarach. Wystarczy troszke pomyśleć pokombinować, tu dokręcic tam uszczelnić i wszystko będzie w porządku, jak się komuś nie chce robić i siedzi w domu przed telewizorem to się nie dziwie ze mu przecieka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złamała mi się belka podnośnika w MTZ podczas nawracania z pługiem dobrze, że na polu nie na szosie czy komuś to się przydarzyło czy kupić nową czy lepiej skombinować solidniejsze nieskładane mam płaskownik 100x25 z dobrej jakościowej stali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź na sienkiewicza do lublina i kupisz znajomi już zmieniali a jednemu nawet to ramie pękło i też na polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się znajdzie jeszcze jakiś obecny/były użytkownik MTZ 52 i podzieli się swoimi wrażeniami na temat pracy tym ciągnikiem i ewent. porówna je do c-360.

 

Ktoś powie mi ile taki ciągnik spali na ha orki lub w lekkiej pracy (np. przewracanie siana) na godzinę?

 

do tatamarty.323a i xsc924

To już sam nie wiem. 4-skibowego z 52 KM to chyba nie pociągnie w głęb. orce, ale 3 to chyba bez problemów (szczególnie z napędem 4x4)?

 

do tatamarty.323a

To prawda, że ten ciągnik ma dość komfortową kabinę jak napisałeś Zdziwiłem się, bo znalazłem jakieś zdjęcie takiego MTZa i na nim ta kabina wygląda jak bardzo mała i z zewnątrz bardzo brzydko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciągłem tym ciągnikiem pług 4, z potrójną kolczatką i włuką,oraz agregat uprawowy "LECH" 3,8 m, z Expomu, hydraulicznie składany, na potrójnej bronie redlicowej, wałami kruszącymi z przodu i strunowymi z tyłu, ziemie mam III i IV kl., był to rusek sprowadzony z byłego DDRu, spalanie w orce max do 15 l. na hektar (MTZ 50), nigdy nie miałem kłopotów z brakiem mocy podczas orki, nawet na głęboko, a ten którego znalazłeś, to był na pewno z tą starą, małą kabiną, jakiś stary rocznik.

Podczas lekkich prac zużycie paliwa jest bardzo niewielkie, mniejsze, jak przy 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. CZy ktoś mógłby i pomóc i podpowiedzieć gdzie mogę kupić części do mojego super MTZ-05 to taki mały jednoosiowy jednocylindrowy 4 suwowy pyktor. Dzięki. Pozdrawiam. fiver5@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkasz niedaleko Torunia to w Toruniu na ul Chrobrego jest sklep z częściami do krazów mtz-tów i prawie wszystkich ruskich maszyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jumza 62km pociagnie 4 skibowego? na glebokosc 30 cm? gleba IV czasami kamienista

 

/edit - Sro Wrz 6 15:17:06

zapomnialem dodac ze plug 4 skibowy nieobrotowy bo jeszcze czekam na pare czesci, zeby zapiac 3 skibowy bo taki mam i nie wiem czy kupic 4 skibowy czy wyremontowac tego (tz. kupic wszyskiee czesci robocze:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MTZ 82 z małą kabiną i nie mam do niego instrukcji obsługi. Czy ktoś może mi powiedzieć jak się w tym traktorze włącza przedni napęd, tylny wałek odbioru mocy i do czego służą cztery dźwignie znajdujące się z prawej strony kierownicy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ruskie sprzęty, to jednak klasa, a co do pługa dla S Piotra, to bierz chłopie obrotówe, zaoszczędzisz dużo czasu i kilometrów podczas orki.

Oglądam wiele pługów a każdy sprzedający plecie co innego jak to poskładać aby było czym w pole pojechać;

-pług 3-obracany na jedno złącze hydrauliczne czy dwa

-ażurowe odkładnie czy całe

-rama 100 czy 110

-koło podporowe jedno czy dwa jak jedno to metal czy guma

-producent

-rozstaw 3*40 lub 3*50 (długość lemiesza)

-dokładnie z ścinaczem (xxl) czy (xl)z przedpużkiem.

Waszym doświadczeniem co polecacie . Pozdrawiam Piotr z Legnicy ziemia IV -III kl piachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak przyjacielu, po prawej stronie na dole w rogu , obok hamulca ręcznego masz takie mniejsze dwie dzwignie jedna, zapinana na takie trzy ząbki słuzy do włączania przedniego napędu, nalezy ja wyciągnąć do góry, druga z nich słuzy do uruchamiania tylnego wom-u i równiez nalezy wyciągnąć ją do góry, nie musisz tu wysprzęglać (zatrzymywać skrzyni aby włączyć ten tylny wom. Jeśli nie masz tam nic przerabiane to ta dzwignia w kształcie księzyca jest od przedniego napędu a ta okrągła od womu. A teraz jeśli chodzi o dżwignie to sprawa wygląda tak: zaczynając od strony prawej pierwsza słuzy do podnoszenia i opuszczania ramion (narzędzi zawieszonych na tylnym tuzie, jesli pociągniesz ją do siebie to ramiona się uniosą a jeśli odepchniesz całkiem opadną, jest tam równiez funkcja tzw. dociązania, nalezy to dzwignię lekko ale nie do końca popchnąć do przodu i jeśli masz podpięty jakiś pług czy coś innego i masz w porządku hydraulike to tylne koła ciągnika uniosą sie w powietrzu , następna dzwignia słuzy do raczej niezbyt potrzebnej rzeczy i ja jej wogóle nie uzywam (wogóle ją wyrzuciłem ale tez ma coś wspólnego z podnoszeniem i opuszczaniem), następna dzwignia słuzy do wywrotu, zalezy na które szybkozłącze podepniesz przewód to nalezy ją lekko odepchnąć do tyłu i zacznie wywracać, jeśli natomiast chciałbyś opuścic przyczepe nalezy ją odepchnąć całkowicie do przodu. ostatnia dżwignia słuzy do obsługi tura chyba i tą dzwignie tez wyrzuciłem takze zostały mi tylko dwie

 

Pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego słuzy dzwignia ktora jest po prawej stronie odrazu przy siedzeniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINK DO OBRAZKA

 

/edit Wiem, zę chesz dobrze, ale nie z takim rozmiarkiem obrazka. Prosze Cię, jak masz zamieścic taki duży obrazek, to prosze o link, a nie o takiego olbrzyma. MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej chodzi Ci o dżwignie z ząbkami (mała kabina) napewno masz ją zaciągnietą do końca i zabezpieczoną śrubą, podczas pracy z jakąś maszyną zaczepianą na tylny tuz, zwolnij ten suwak do przodu na maxa poczym zacznij podnosić maszynę (raczej sie nie podniesie) dopiero jak wrócisz ta wajchą (suwak) przy siedzeniu do starej pozycji podniesie Ci tą maszyne, to jest tak na podobe jak w polskich ciągnikach podnośnik, mozesz sobie podrywać pług tym podczas orki tylko ta dzwignia przy kierownicy od podnoszenia musi być bez przerwy na pracy. Zresztą pobaw sie tym a napewno dojdziesz o co chodzi

 

Pozdr.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki. ja mam na duzej kabinie. rozni sie ta dzwignia od tej co jest w małej kabinie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam linku z przeglądu rolniczego o naprawie wycieków w MTZe muszę przekonać jednego posiadacza MTZa że jedyną jego zdaniem metodą na wycieki jest tylko dolewanie świeżego oleju.Pozdrawiam Piotr z Legnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo A jakiś pomysł na wycieki z podpory przednich wałów. Pozdrawiam Piotr z Legnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakiś pomysł na wycieki z podpory przednich wałów. .
Jakoś niekumaty jestem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...