Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z moim mtz 4*4 ostatnio oralem troche pod pszenice i niewiem co sie stalo na niewielkiej gorce niemoglem uciagnac ploga 4*30 zaczol strasznie kopcic ale powoli posowal sie do przodu na 4 biegu woda 70 a cisnienie oleju bylo 3 atm. dzis troche bronowalem i na tym samym polu niemogl uciagnac nawet bron na 6 biegu oleju nie raczej nie bierze . Prosze doradzcie mi co mam zrobic ,wtryski robilem jakies z miesiac temu tak ze raczej to nie to chyba ze to moze byc przez ten olej rzepakowy choc teraz juz nie leje go tak duzo jak kiedys 1:1 teraz daje oleju 1do 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiałbym na końcówki, bo raczej filtr powietrza nie jest w stanie przytkać się tak od razu chyba że jakaś (słowo zostało usunięte) tam wpadła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kopci i nie ma siły, to za mało tlenu - powietrza dostaje, jest tam chyba między filtrem a kolektorem ssącym gumowe kolanko i może ono się "zamyka", gdy silnik więcej powietrza pobiera, to nie wina wtryskiwaczy, tylko mało powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od sprawdzenia filtrów paliwowych, bo wtedy może zasysać trochę oleju, co powoduje kopcenie no i brak siły… nieraz się trefne paliwo kupi i po tygodniu zdarza się już wymienić filtr paliwa...

 

/edit - Wto Wrz 19 10:13:17

Zapomniałem dodać jak by na filtrze znajdowała się maź to winny będzie olej rzepakowy, bo jak nie jest podgrzewany to powstają z niego takie kluski…

oczywiście nie po tym z marketów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zagrzałem go do niby 120st. to odkreciłem korek chłodnicy.płyn wyleciał ze 2m w gore.najlepiej jak zaprowadze do mechanika niech to sprawdzi bo samemu to do tego nie dojde raczej.

 

Hmm... a może wywaliło Ci uszczelke pod głowicą. Spaliny idą do układu chłodzenia. Czujnik wariuje od gorących spalin i masz wysokie ciśnienie w chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by wywaliło uszczelke to by normalnie nie chodził.a on chodzi normalnie tylko ze sie grzeje po jakims czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy mtz 82 da rade chodzić z agregatem upr-siewnym jakiś rototiler+poznaniak 2,5 metra tzn czy podniesie czy mu przód podniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel robił rok MTZ 82 + zestaw 3m silownik padł jeździł nim może z 15km po szosie a miał z przodu komplet obciążników i tura 6 i powiedział że to była męka nie robota teraz dokupił Pronara 1221 i tym to dopiero mu idzie sianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mtz 82 wg mnie nie nadaje się do uprawowo-siewnego, chyba że półzawieszany.u mnie siłownik wyskoczył tyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mzt od 94 mają 18 -4 biegi

 

/edit - Sro Wrz 20 11:23:28

ja mam pług 3 skiby zagon z wielkim odkładniami i wszyscy mi mowią ze jest za mały do mojego mtz 82 czekam na komentarze

 

/edit - Sro Wrz 20 11:24:56

tak mją ja mam taka właśnie skrzynei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taki pług i MTz 82sa chodzi jak trzeba, więc nie ma problemu przodu nie podrywa wprawdzie mam 450 kg obciążenia a no i agregat uprawowo siewnym też daje sobie rade.

A jak oceniacie najnowsze pronary z silnikami iveco pełna elektronika niedawno oglądałem taki i bardzo mi się spodobał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unia grudziąc waży około 1140kg i ten pług jest idealnie dopasowany do tego ciągnika. Odkładnie XXL śrubowe rzecz jasna, regulowana szerokość orki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dmuchacie powietrza w oponki przód 11,2/20 i tył 15,5/38 z lekkimi maszynami i ciężkimi oraz w transporcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma szersze i cisnienie musi być jednakowe bo jezeli takie nie bedzie można zapomiec o ustawieniu pługa obrotowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile dmuchacie powietrza w oponki przód 11,2/20 i tył 15,5/38 z lekkimi maszynami i ciężkimi oraz w transporcie

Do prac polowych Polecam niskie ciśnienie, bo zwiększasz kontakt ogumienia z glebą w szczególności jak nie masz resorowanego przodu to zależy tez od ilości obciążników na pszodzie, ale ok. 1atm. z przodu i po ok. 0,8 tył

Do transp. ok. 1,4 przód a tyl 1,6.

Tak, aby opona uginała się po podniesieniu maszyny, a nie żeby stała na kapciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam do was pytanie... Czy ktoś mi powie czy MTZ da sobie radę z agregatem ścierniskowym Unia Grudziądz ,,KOS" 5 łapowy? Może ktoś robił takim agregatem? Mam wątpliwości bo jak wiadomo potrzebna jest do niego odpowiednio duża prędkość, aby ziemia była dobrze wymieszana i wyrównana po takim zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade Mtz 82 z 9 łap 2.10m łapy redlice sercowe uniwersalne, mialem tez zalozone gesiostupki ale jak sloma albo po fasoli to sie zapychalo ale ciagnąlem wtedy u1014 bo mtz jeszcze niebylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam KOSa 2,6m 6 łap na sprężynach i MTZ 90 kM , świetnie daje radę , co prawda gleba lekka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTZ 82 na biegu 7 reduktor gaz opór w agregacie 2,1m 5 łap ledwo daje radę, ale daje a na całym 5 biegu to nawet jak bardzo sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuje. A jeśli chodzi o dźwiganie Twojego Agregatu 2,6m to nie jest mu za ciężko? I czy nie podrywa mu przodu? Pozatym, czy wogóle można pomarzyć o podczepieniu do MTZ-82 agregatu doprawiającego razem z siewnikiem o szerokości od 2,5 do 2,70m??? Czy podoła temu hydraulika i czy sam ciągnik nie będzie stękał z bólu?

 

/edit - Pią Wrz 22 21:33:30

W tym ciągniku jest o tyle dobrze że posiada dużo biegów i jeśli ktoś umie się nimi ,,posługiwać'' to można mu załadować taki przy którym będzie mu dobrze. 7 ,,złamana'' reduktorem daje już wystarczającą prędkość aby taki agregat spełnił swoje zadanie. Pewnie gdy będzie jakaś górka to zostaje jeszcze 6 i 5 także jest szansa że będzie dobrze. Dzięki ANSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też do swojego agregat uprawowo-siewny bierny 3m i pług tur 4-skibowy x 35 cm na sprężynach . Wieszaki przełożyłem na tylne dziury na ramionach , tym sposobem udźwig wzrósł z 3 ton do 3,3 tony oczywiście kosztem wysokości podnoszenia . Przód trzeba dociążyć - obciążniki ok. 300 kg plus skrzynka na kamienie ze 200 kg . Stękać stęka ( i to jak , ale tylko układ zawieszenia ), ale jak na razie nic się nie stało ( odpukać ) poza kilkoma sworzniami co łączy wieszak z ramieniem ( wymieniłem na śruby M18 8.8 i jest lepiej . Dziś ciąłem u sąsiada kukurydzę jednorzędówką i w tym to silnik naprawdę stękał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...