Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Chlopaki! Mam do was wielkie pytanie. Jak sprawuje się przedni napęd w MTZ 82? W planach mam zakup w tą zimę ale nie wiem czy warto... Pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Jak wyglada kwestia cześci zamiennych do ciagników BELARUS produkowanych na Białorusi. Innym słowem czy częsci zamienne produkowane przez nasz Pronar i częsci do tych ciągnikówz Białorusi można stosować zamiennie.Róznie mówią ludzie, wskazują na róznice np silnik,hamulce,skrzynia biegów,ze tam nie wszystko wyglada tak samo.To ważne,bo co zrobię z ciagnikiem do którego nie ma częsci!!! Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówia ze pronar ma czesci podobne do BELARUS ale nie identyczne. kup lepiej pronara super sprzet

raczej jest odwrotnie to pronar bazuje na czesiach z białorusi i kupujac czesci oryginalne kupuje sie białoruskie

aa pronar to składak bo w NARWI nie mamy fabryki tylko montownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm cena nawet dobra 93r.+tur stoll.musiałbys sie blizej jemu przyjrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mówia ze pronar ma czesci podobne do BELARUS ale nie identyczne."................................"raczej jest odwrotnie to pronar bazuje na czesiach z białorusi ".wlasnie.Tylko jak to do konca jest?Czy to jest to samo czy tylko podobne?Bo w sumie skoro moge miec takie samo o 1/3 taniej to czemu tego nie brac.tym bardziej,ze chgodziloby to u nas jako ciagnik dodatkowy,ze tak powiem drugorzedny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest logiczne, jeżeli pronar nie jest producentem tylko montuje ciągniki to bazuje na częściach z Białorusi, czyli fabrycznych

Pojedz do sklepu to na 90% części to będzie made in belarus lub jeszcze cccp a to sie zdarza lub będą polskie rzemieślnicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Eryko. Ja dość często wykorzystywal bym go do transportu, czy to dobry wybór? Jaka jest prędkość maksymalna? Niektórzy mówią żę 40 niektórzy 30 km/h. Jak jest naprawde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do transportu nie koniecznie musi byc z przedni napedem bo i tak jezdzi sie z wyłączonym,ale jak juz sobie takiego ładnego upatrzyłes to moze byc z napędem.prędkość to ok 33km/h wiec do transportu dobry jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej musi być z przednim napędem bo mi bedzie potrzebny do odśnieżania i pluga 4x40..... A czy ten przedni napęd to nie jest zbyt awaryjny? Bo praktycznie ma niewiele wspolnego z tym w ursusie czy zetorze, chodzi mi o budowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no to kupuj z napędem. pług 4x40?? może lepiej 4x35,co??lżej by miał. hmm co do napędu czy awaryjny to nie wiem. u mnie na razie działa bez zarzutu. z tego co słyszałem to niektórzy bardzo narzekają ze jest awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje 4x40 to przesada...... Miejmy nadzieje że bedzie dobrze z tym napedem... A czy kabina jest komfortowa? Masz jakieś zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x35 Ci styknie. nie wiadomo jak by szedł z 4x40.na pewno bedzie dobrze z napedem. uzupełniaj olej i bedzie okej.Kabina nie mozna powiedziec złego słowa jest komfortowa jak na ciągnik który ma kilkanaście lat. tylko troche buja na nierównościach bo jak wiesz kabina jest dosc wysoko posadzona.kupujesz tego co jest na allegro?

 

/edit - Wto Lis 14 22:57:57

aha bo bym zapomniał.zdjęcia porobie jutro i wstawie na agrofoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu z przerobieniem MTZ eta na orbitrol (nawet starszych modeli). kompletny zestaw czesci potrzebnych do tego (razem z orbitrolem ) kosztuje okolo 1900 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mtz pociągnie 4x45 nawet tylko ma juz wtedy b. cięzko, przynajmniej na mojej ziemi, a jak zobaczy góre to juz w ogóle jęczy, a orałem tur-em z unii, a normalnie orze pługiem 4x35 i idzie az ziemia "fruga" pod kazdą góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co myślicie o Mtz 82 Turbo z 88r?? Jaką on ma moc?? Czy 15tyś to rozsądna cena?? Jak mi się uda dołącze zdjęcie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś z Was oryginalnego Belarusa na przednim moście krzyżakowym i szerokim ogumieniu serii 1025.1 lub 1025.2 lub 1025.3???

Jesli tak co o nich myslicie? jak widzicie te sprzety na tle analogicznych Pronarów (bo z Farmerem z Sokółki to chyba raczej szkoda porównywać bo to już zachodni sprzęt?) Mysle o takim ale nie znam nikogo kto to ma chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy bo nie wiem który wybrać???

Zależy mi głownie na uciągu i tak np 1025.1 ma półbieg (ale jaki?? planarny-tasmowy czy wielotarczki czy kto to wie?? czy to prawdziwy półbieg bez sprzęgła czy tylko "wzmaczniaczyk momentu" do sporadycznego użycia??). 1025.2 i 3 nie mają półbiegu ale za to mają hydraulike "niby Bosh" ?? co byscie wybrali...?? W sumie zastanawiałem się też nad serią 952 ale mysle że 90 KM to może być "za krótki silnik" jak na najmocniejszy traktor w gospodarstwie choć tak naprawde nie znam różnic konstrukcyjnych...

 

Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi w tym zakresie... Jesli ktos potrafi mi doradzić to prosze o wypowiedz na forum tudzież o wiadomość prywatną..

Będe za wszelkie uwagi bardzo wdzięczny!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki... Tego z Allegro raczej nie kupie. To bylo by zbyt szybkie. Poszukam jeszcze przez jakiś czas najlepszej oferty. Kabina rzeczywiście jest polożona na ponadprzeciętnej wysokości. Ja chcialbym żeby od razu byl z rozrusznikiem planetarnym, będzie wtedy pewny w zime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło )

Więc jak cena przystępna czy nie (oczywiście zakładając, że jest sprawny). Zamierzam sprzedać 360 dołożyć grosza i skusić się na coś takiego chociaż przyznam że nigdy nie myślałem o Mtz! A i to turbo jakoś dziwnie mi wygląda czy tak były montowane?? Jaką to ma moc 90 czy 95 KM??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke tam mokro od oleju, a tak poza tym to pierwszy raz takie coś wdize na oczy, chyba własnoręczna robota Rób jak uważasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo to jest samoróbka... ja Ci radze odpuść sobie ten sprzęt.widze turbo nie jest fachowo założone wiec może się pie... podczas użytkowania. jak już chcesz MTZ to poszukaj gdzieś np www.autogielda.com.pl nawet na małej kabinie za tą cenę coś na pewno kupisz dobrego. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niby nie fachowo?? A może były egzemplarze na inny rynek z turbo ten rocznik?? pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...