Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz jak tam jest napaprane. cos musi byc nie tak skoro taki zapaćkany jest olejem. nie było takich w produkcji. widac ze jest to samoróbka. spawy widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak weź sobie zapisz to zdjęcie i powiększ a zobaczysz ze oryginalne to to nie jest, ja nie wiem może i to będzie chodziło ale ja raczej bym odradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwony mtz i turbo? popieram Eryko.. oj szukał bym coś innego .silnik obsmarkany w oleju (w mtz-cie?- ciężki miał żywot) i ten filtr powietrza..-pierwszy raz coś takiego widze, co to jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac że juz swoje przeszedł i to porządnie.strach sie przyglądac blizej.szukaj innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi mtztami z pronaru. Czytam różne fora a tam pronar wujka.. , pronar sąsiada... , itd jak to serwis jeździ i wszystko się sypie, w agencji jak czekam też się nasłucham, ale posiadacze których znam sobie chwalą i mówią "po co przepłacać", w końcu dużo tego jest na rynku i duże prawdopodobieństwo awarii, a co ruskie to wiadomo że synonimem jakości nie jest i taki smród ciągnie się. Więc pytam posiadaczy, czy są zadowoleni ze swoich pronarów 82A i 82SA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zaolejony to on jest!

Teoretycznie zakładając remont kapitalny silnika i skrzyni biegów jakie to koszty, bez robocizny same części??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z remontem to nie wiem.niech napiszą Ci co juz robili kapitalny remont. rozejrzyj się za innym MTZ spokojnie cos dobrego znajdziesz...ile chcesz wydac na zakup MTZ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA chcę wydać do 25 000 PLN najlepiej od razu z Turem. Ale bez wynalazków w stylu turbo które mogą się zacząć sypać. A tego Mtz za 15 000 to bym odradzil......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję ciągnik mocniejszy od starej 360 no przerobionej c 4011. Następnego sezonu napewno nie wytrzyma ok 50ha do zaorania. A remoncik na szybko liczony to ok 3000zł (silnik skrzynia opony itp) więc pewnie i te 3 tyś braknie (swoja robota). A więc muszę znaleźć taniego Mtz który wytrzyma chociaż 2 - 3 lata a później pomyślę o czymś nowym! Nie chcę więc inwestować zbyt dużo a myślę, że za 3 tyś to i w jakimś rozgrzechotanym Mtz remoncik zrobie!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ciagnik wisi w ogloszeniach juz jakies 4 miesiace, pytanie co z nim jest nie tak, skoro nikt sie go jeszcze nie zlapal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracia traktorzyści - - porady??? czy podporę pośrednią mogę regulowac bo są luzy w poprzek podpory .... Dzięki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzy występują w przedniej części podpory tarczki trzeba wymienić i przy okazji łożyska zanim powstaną większe szkody a reguluje się tylko moment obrotowy, przy jakim zaczyna się ślizgać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest z tymi mtztami z pronaru. Czytam różne fora a tam pronar wujka.. , pronar sąsiada... , itd jak to serwis jeździ i wszystko się sypie, w agencji jak czekam też się nasłucham, ale posiadacze których znam sobie chwalą i mówią "po co przepłacać", w końcu dużo tego jest na rynku i duże prawdopodobieństwo awarii, a co ruskie to wiadomo że synonimem jakości nie jest i taki smród ciągnie się. Więc pytam posiadaczy, czy są zadowoleni ze swoich pronarów 82A i 82SA?

Z Pronarami to jedna wielka niewiadoma... jak sie uda to sie trafi egzemplarz, ktory bedzie posiadac nieco mniej wad montazowych... a jak nie...

plusy ciagnika to zapewne nie wygorowana cena, silnik mmz ktory jest nie do zaje...chania, (radio które odbiera tylko ojca redaktora ) poprawiony przedni most

a minusy... elektryka, hydraulika (po co ten licencjonowany rozdzielacz boscha, ktory przy duzych obciazeniach tuza po dwoch sezonach wysiada...) paskudna kabina zero wentylacji... przednie ogumienie taurusa fuj badziewie straszne, no i masa takich detali ktore uprzykrzaja zycie uzytkownika...

a pozatym maszyna spoko...

 

 

Pronar-MTZ82sa user hehe ale to brzmi dumnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hypnos piszesz tu o wadach w szegułach wykończeniowych elektryka kabina itd , a jak jest z wadami mechanicznymi czy dużo jest bo i skrzynie rozerwane i wyjące chamulce spalone, oraz przecieki ze wszystkiego czy teprzecieki to aż tak duże? Jak wogóle serwis działa- usuwają szybko usterki czy się wykręcają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver co do usterek mechanicznych.... obecnie na liczniku cos kolo 1300 mth (dokladnie nie wiem problem elektryczny nie chce mi sie tego robic bo to lubi sie regularnie psuc) a byl przy nim robiony TYLKO ten podnosnik (akurat przypadlo gdy trzeba bylo orac)

Skrzynia jest malutki problem przy wstecznym jak nie wrzucisz go do oporu to po 5 metrach masz juz wylaczony bieg ,

hamulce nie ma problemow nie grzaly sie od poczatku (serwisant powiedzial cos takiego, ze dopiero po przegladzie w ktorym zaglada sie do nich zaczynaja sie pozniej cuda dziac) a traktor bardzo duzo pracuje w transporcie (haha 45 km/h idzie bez problemu),

przeciek tylko ze sprezarki powietrza ktora pracuje praktycznie non stop...

Co do serwisu przyjezdzali kiedy byla potrzeba no kiedys na samym poczatku uzytkowania wystapil taki problem ze zaciela sie w czasie jazdy dzwignia odcinajaca paliwo w pompie wtryskowej serwisant przyjechal na drugi dzien po niecalych 10 godzinach od zgloszenia usterki i zrobil swoje (czytaj zerwal plombe i popchnal to ustrojstwo )

Co do innych uzytkownikow nie wypowiadam sie, chociaz slyszalem od kierowcy pracujacego na takim samym (82sa) ze w czasie jazdy zgubil kolo co bylo przyczyna tego to nie wiem.

Polski Ruski jest (ten co posiadam) twardym traktorem ktory jest fatalnie wykonczony przez firme Pronar. W koncu sie mowi ziarnko do ziarnka az przebierze sie miarka ...

 

Pronar-MTZ82sa user hehe ale to brzmi dumnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hypnos, czyli pronar ciągnikiem doskonałym nie jest ale nie aż takim złym jak o nim mówią. Jak jest ze spalaniem, bo w pierwszych pronarach spalanie było 240g/kwg a w niebieskich już 221 czy faktycznie pronar 82A pali mniej od zwykłego czerwonego bo słyszałem że jest odwrotnie.

Wie ktoś może czy pronar P8 jest już w sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver co do zuzycia ropy na 43ha orania (IV-V klasa duzo gliny i sporo kamieni) zuzyl 450 litrow (okolo 10,5 litra na hektar)haha strasznie to brzmi

sprzet ktorym byla ta praca wykonana to plug tur 4x40 do tego ciezka wlóka jezeli wam ktos mowi ze MTZ82 (Pronar 82) daje sobie rade bez zadnego problemu z plugiem majacym taka szerokosci to na 1000% gosc ma ziemie nadajaca sie na piaskownice dla dzieci 4x35 to maks co ten traktor powinien ciagac...

co do spalania w trakcie siania zboz ech tego akurat nie badalem jakos tak wyszlo

 

Pronar-MTZ82sa user hehe ale to brzmi dumnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że pronar tak partaczy wykonanie, w starych mtz ludzie chwalili właśnie wykonanie, że tam prawie nic się nie psuje. Ciekawy jestem jak pronar potraktuje nowe modele, bo te drogie jak p5 podobno bardzo dobrze wykonane, ale co będzie z P8 który ma być nisko budrzetowym traktorem za 85tyś brutto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktos z Was wie jak dorobic TUZ do MTZta?potrzebuję go do podwieszenia wałów campbella.Moze cos innego na silowniku,zeby je podnosic na uwrociach. Wielkie dzieki za wszelka pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pronar robi przednie TUZy - kosztuje około 5-6 tys, możesz zobaczyć czasem u dealerów jak to jest zrobione, dobry mechanik nie będzie chyba miał problemu z dorobieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,ale zapomnialem dodac,ze to MTZ 82 ,kupilem go 2 miesiace temu z Bialorusi,noweczke. Pronar robi takie TUZy tez do malych MTZow jak 82?bo nigdzie w ofercie nie widze ,tylko do 150 konnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...