Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjechałem z Ełka ok. 10.30, a na miejscu w Płocku byłem ok.20.Po drodze co jakiś czas zatrzymywaliśmy się na małe przerwy.Na razie jestem zadowolony z zakupu.Firma oferująca maszyny też jest solidna.Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Biravit-byłem tam bo to jest po drodze,ale nie jest to to samo. Jest kilka szczegółów w wyposażeniu, no i cena atrakcyjniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Birawit ma przedstawiciela Płocku.Duża różnica w cenie

 

Ja kiedys prowadziłem T-25 280 km to jechalem 14 godzin niedaleko od domu bym wjechał do rowu, bo prawie spałem ( jak dwie doby się nie śpi to nic dziwnego )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rok temu pojechalismy z ojcem po naszego pronarka to prawie 200 km zrobilem w 7 godz, w tym czasie byla jedna przerwa na porzadny obiad i od czasu do czasu moje osobiste wizyty w lesie ojciec chyba wczesniej wyczul temat bo o dziwo mnie kazal wracac ciagnikiem a sam pojechal autkiem. pierwsze wrazenia nie byly najlepsze bo przyzwyczajony bylem do w miare szybkiego mtz a tu przy 32 km/h skonczyly sie biegi i w dodatku bylo calkiem glosno w kabinie po chwili zatrzymalem sie bo myslalem ze moze nie wlaczylem nawyzszej grupy z biegami ale niestety to byla jego max predkosc. dodam jeszcze ze troche nieladny byl zapach w kabinie ale z tym poradzilem sobie na stacji paliw kupujac zapachowa choinke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sprowadzenia Belarusa to nawet nie odczułem, 150 km w 5 godzin i to na małych obrotach, bo na maksymalnych to mój i 45kM/h pójdzie. pierwszy raz w życiu jechał wtedy czymś takim, Wcześniej t-25 też po raz pierwszy i zawsze sam jechalem w obie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy obrotach rzedu 1700 - 1900 mialem predkosc 28 - 29 km/h. jadac po ten ciagnik myslalem ze bedzie chociaz tak szybki jak nasz stary mtz 80 ale bylem w bledzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic Belarusa 130 KM.

Ma ktos takiego ? Jak sie sprawuje ,

gdzie kupiony i ile kostowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:?: Mam zamiar kupic Belarusa 130 KM.

Ma ktos takiego ? Jak sie sprawuje ,

gdzie kupiony i ile kostowal

nie czytasz poprzednich postów pisałem ze mam takiego już3lata jest ok chociaż przy transporcie przydałby sie synchronizator biegów a nie tylko reduktora jak obecnie, no i chydraulika w nowej serii to juz zupełnie inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie gdzie kupic najlepszego i nie przeplacic MTZ? I dlaczego wspominasz ze Birawit to nie to samo?? Jakie moga byc roznice miedzy poszczegolnymi mtz (chodzi mi o nowe kupowane u dostawcow ktorzy sie reklamuja na allegro)

 

A moze wie ktos jaka jest cena takie MTZ 820 albo 82.1 na Białorusi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój belarus 820 wyciąga przy 2100 obr/min 40 km/h.Jak wspominałem kupiłem go w Ełku bo w birawicie chcieli za taki sam o 4,5tys. więcej+ewentualny transport.Ponadto w Ełku dołożono zaczep transportowy,silnik posiada obudowy boczne ,oraz prostokątne reflektory w masce.Uważam że mimo tego że w Płocku jest przedstawiciel birawitu,warto było jechać do Ełku. Za gwarancję w obydwu firmach trzeba zapłacić dodatkowe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decydując się na wybór trzeba się dobrze nagłówkować, ponieważ jest ich tyle że nawet w obrębie jednego typu są różnice w wyposażeniu.Ja dość długo śledziłem oferty na allegro zanim dokonałem wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam belarusa 1221 2000r. z prawej strony w kabinie znajduje sie panel z 4 włącznikami elektrycznymi dwa z nich są do włączania blokady mostu i przedniego napędu problem tkwi w tym do czego są pozostałe dwa włączniki (so podłączone kablami z rozdzielaczem pod siedzieniem) a rozdzielacz pod kierownicą jest typu Bosch. Kto wie niech mi pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujecie NOWE BELARUSY. Ciagle aktualne pytanie.Jakie sa róznice miedzy belarusem,a pronarem produkowanym w Polsce.Nie chodzi mi oczywiscie o jakies maski EHRy czy cuda niewida na kiju.

chodzi mi o silnik,skrzynie biegow i mosty.I jaki jest dostep do czesci.

Prosze o odpowiedz,a wszytskim uzytkownikom nowych belarusow zycze zadowolenia z eksploatacji.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile najtaniej można kuoi belarusa 820 z przodem na krzyżakach (koła 24'), bo w birawicie mają za 76 tyś, ile w ełku może kosztowac i czy w birawicie czy ełku da się jakiś upust wytargowac,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pronara82a z 2003 na liczniku 750mt uważam ze to super traktorek Pisze z młapolski pola u nas są bardzo górzyste pronar doskonale daje sobie radę w takich warunkach Jest to ciagnik bardzo mocny a przy tym oszczedny w paliwie ,co do przecieków było ich kilka ale zamiast narzekać ze sie leje i siedzieć w fotelu oglądając telewizje to poprostu usunołem je co do wykończenia to nie moge narzekać chociaz mogło

być lepsze Mysle że konfort pracy jak na ciagnik tej klasy jest przyzwoity .Nie miałem dotąd żadnej awari mysle ze większość awari pochodzi z niewłaściwej obsług i tego ciągnika do którego trzeba podchodzić z sercem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie w jakiej mniej wiecej cenie te ciągniki z Pronaru, ten o mocy 54KM lub 72KM??? Orientuje sie ktos ile oni chca za te ciagniczki i czy mozna se kupic takiego ale bez klimy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kilka wskazówek odnośnie ładowacza czołowego do MTZ 82. Kto już przerabiał taki temat to proszę o rade odnośnie zakupu. Jaki kupować nowy czy używany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do użytkowników ciągników BELARUS 1025.3 Czym kierowali sie przy wyborze tego modelu i marki , nie wybierając np. MTZ 1025.Obecnie posiadam MTZ z 92 r.3200mtg.w ubiegłym roku doczepiłem przedni napęd i zwiększyła się siła uciągu,ale nadal brakuje mu kilkunastu koni żeby lepiej mógł pracować z kultywatorem ścierniskowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje kilka wskazówek odnośnie ładowacza czołowego do MTZ 82. Kto już przerabiał taki temat to proszę o rade odnośnie zakupu. Jaki kupować nowy czy używany?

Ja dzisiaj zawiozłem MTZ82 do montarzu ładowacz tur6 z polmotu jutro moge ci napisać pierwsze wrażenia z użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile zaspiewali za tego tur-a ?

 

tez bede musial kupic, sam jeszcze nie wiem czy nwoy czy uzywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczeże że dokładnie niewiem faktura proforma jest już chyba 2 miesiąc w banku bo czekam na kredyt, brałem więcej maszyn i już mi sie ceny troche pochrzaniły ale coś około 26tyś brutto. Dokładnie moge ci powiedzieć jak będe miał fakture w rękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kultywator ścierniskowy 2.1m z firmy Rolmako na 5 łap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzi z agregatem ścierniskowym Ile zapłaciłeś za niego I co skłoniło Cię do kupna w tej firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...