Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jaka jest róznica pomiedzy PRONAREM 82A, a 82SA ??? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jaka jest róznica pomiedzy PRONAREM 82A, a 82SA ??? Pozdrawiam!

jest jedna zasadnicza roznica 82sa ma zsynchronizowaną skrzynie biegow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jaka jest róznica pomiedzy PRONAREM 82A, a 82SA ??? Pozdrawiam!

jest jedna zasadnicza roznica 82sa ma zsynchronizowaną skrzynie biegow

przedewszystkim SA ma nowy podnośnik na dwa tłoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak to jest z tymi predkosciami ktore osiagaja MTZ bo piszecie ze co niektorzy ponad 40km/h wyciagaja a ja patrze w danych technicznych i taki przykladowy MTZ 820 ma predkosc dosc malą bo 33,4

http://www.tractors.com.by/en/products/800/820.html

mnie interesuje model 952,2 ale tam pisze ze 30 to szybciej chyba ciapkiem bede smigal...

http://www.tractors.com.by/en/products/900/950.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pronar-MTZ 82A z 2001 i jak miałem nowe opony to wyduszałem nim 45km/h bo mierzyłem samochodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi jak to jest z tymi predkosciami ktore osiagaja MTZ
bo jest do groma kombinacji przekładni które mogą być zakładane w MTZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można zakładać dodatkowe obciązniki na przód nie na rame tylko na koła jak z tyłu bo mam słabą rame i nie wiem jak ją wzmocnić a chcem coś dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam zamiar kupić MTZ-820.1 lub 920.2 na pewno z przednim mostem krzyżakowym doradzcie mi pronar,farmer,to te same traktory a o wiele drozsze..

slyszalem ze z nowych MTZetów leci wszedzie jak to z Białorusi i ze trzeba go całego na nowo skrecic bo wszystko jest luźne czy to prawda POMUZCIE dajcie jakąś porade!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam prosbe Jutro jade obejrzec mtz Poza T25 nie mialem z ruskimi do czynienia czy moglby kto podeslac mi fotki wnetrza z wajchami i do czego sloza? biegi to juz gdzies tu widzialem Chodzi mi jak wlaczyc walek gdzie (W JAKIEJ KOLEJNOSCI) sie zmienia predkosci obrotow wom, jak wlaczac polbigei czy jak przelaczac polowe/szosowe Wiem ze moze dla starych uzytkownikow to troche dziwna prosba ale bede wdzieczny za info........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Nie mialem z ruskimi do czynienia czy moglby kto podeslac mi fotki wnetrza z wajchami i do czego sloza? biegi to juz gdzies tu widzialem Chodzi mi jak wlaczyc walek gdzie (W JAKIEJ KOLEJNOSCI) sie zmienia predkosci obrotow wom, jak wlaczac polbigei czy jak przelaczac polowe/szosowe Wiem ze moze dla starych uzytkownikow to troche dziwna prosba ale bede wdzieczny za info........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie mam zamiar kupić MTZ-820.1 lub 920.2 na pewno z przednim mostem krzyżakowym doradzcie mi pronar,farmer,to te same traktory a o wiele drozsze..

:

FARMERy mają z MTZ tylko silnik i to nie wszystkie, poza tym nic wspólnego z resztą nie mają. Pronar teraz też sprzedaje BELARUSy, a te co robi to już też nie ma nic wspólnego z MTZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MTZ82TS i jest mułowaty nie wkreca się na obroty dobrze przy obciążeniu co mam robić pompa sprawdzana wtryski robione turbo chodzi. pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czyszczeniu filtra powietsza zapala mi się kontrolka jak ma ciężko niewiem co sie stało, paliwo w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam pronara 1025a i problem ze wskaźnikiem stanu paliwa. Gdy jest go mniej (poniżej połowa w zbiornikach) to po odpaleniu i upływie paru minut kontrolka spada do zera. Po moich obserwacjach doszłem do wniosku że przyczyną są zbyt małe węże przelewowe pomiędzy zbiornikami. Mam pytanie czy też Macie taki problem i jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływak jest dobry, bo jak odciąłem dopływ paliwa do zbiornika z pływakiem to wtedy nie ma żadnych problemów z pokazywaniem poziomu paliwa. Problem polega na tym , że jak silnik pracuje to nadmiar ropy jest zawracana do zbiornika w którym nie ma pływaka. I wtedy za pomocą węży przelewowych poziom powinien być wyrównany. Wydaje mi się , że to niedoróbka Pronara. Zrobił zbyt wąskie węże. A zapchane to one raczej nie są, bo ciągnik jest nowy, a po drugie jak zdjąłem węzyki to ropa płynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam rocznego Belarusa i tak samo dzieje się z tym wskażnikiem paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie jakas rade konkretna czy warto brac te nowe białorusie MTZ co o nich myslicie????????pozdrawiam i bede wdzieczny!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja bym proponował kupić Pronara anie MTA-a z białorusi, słyszałem że mocno leją i mają głośniej w kabinie niż Pronary i wolniej jeżdżą od Pronarów, ale wybór zostaje Pana. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam mtz bo jest o wiele tańszy, mam nowego 952 i zadnych wycieków nie ma mój znajomy kupił nowego pronara 82A i nonstop coś w nim uszczelnia. Jeśli chodzi o głośność w kabinie to poziom hałasu jest ten sam. Prędkości ciągników pronar i mtz są rózne zależy to od tego w jakie koła są wyposażone i w jakie skrzynie biegów czy zsynchronizowana czy zwykła i od tego czy te skrzynie wyposażone są w reduktor czy w te drugie uządzenie które działa odwrotnie od reduktora i przyspiesza ciągnik, nie pamiętam tej nazwy. Jeśli chodzi wam o prędkość to trzeba sobie wybrać taki ciągnik zeby wam pasował, w zależnośći czy ten traktor będzie robił w transporcie czy w polu.

Ja mam 952 z synchronizowaną skrzynią biegów z reduktorem na kołach 18,4x34 i jego prędkość max to ok 32 km/h. Natomiast ten sam ciągnik z tą samą skrzynią biegów wyposażoną w te urządzenie przeciwne do reduktora pojedzie ok 50km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te urządzenie przeciwne do reduktora to sie nazywa multiplikator. Reduktor zwalnia prędkość a multiplikator przyspiesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...