Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam takie pytanko a mianowicie czyw MTZetach pompa paliwowa ma centralne smarowanie czy tez nie .Słyszałem duzo opini ze tak ale ja nie wierze i sa juz nie wiem .Pozdrawiam i z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTZ BELARUS 920.2 85 KM

ROCZNIK: 2006

SILNIK EURO 1 .

PRZEDNI MOST KRZYŻAKOWY, HYDRAULIKA BOSCH – MONOBLOK,

SKRZYNIA ZSYNCHRONIZOWANA, ELEKTRYCZNA BLOKADA MOSTÓW, WŁĄCZENIE WOM MECHANICZNO-ELEKTRYCZNE, OBCIĄŻNIKI P. 450 KG, WZMOCNIENIE RAMY, OBUDOWA SILNIKA, SIEDZENIE GRAMMER, OPONY: 360/70 R24/ 18,4 R34

 

co myslicie o tym modelu o tym zestawieniu moze byc?????????

dajcie znow rade.pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja po raz kolejny dajcie jakas rade konkretna czy warto brac te nowe białorusie MTZ co o nich myslicie????????pozdrawiam i bede wdzieczny!!!!!!

 

 

No właśnie piszcie.................

 

Jak to jest z tymi nowymi BELARUSAMI ciekną czy nie????????

Jeśli tak to po ilu MTH pojawiają się przecieki! Bo ja tak strasznie dużo tych MTH rocznie znowu nie robie, więc może warto by mi było go kupić?????? Cena jest interesująca!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli tak to po ilu MTH pojawiają się przecieki! !!!

To zależy jak trafisz, przeważnie poci się na rozdzielaczu od hydrauliki i tłok od podnoszenia ( piszę o starym typie podnośnika na jeden tłok ), ale jak leci to przecież nie znaczy że codziennie musisz oleju dolewać nie musisz się tego bać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewątpliwie przedni most na krzyzakach to solidna konstrukcja w mtz, jęśli chodzi o most przekładniowy to jego wytrzymałość nie jest az taka zła. Mam znajomego który ma takiego mtz i juz ładne pare lat pomyka na tym moście przekładniowym. Most przekładniowy nie nadaje sie jezeli ktoś chce założyć na traktor tura, bo wtedy w przekładni zrywają sie frezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy stożkowe przody są takie słabe czy też nie.A co z krzyżakowymi. Napiszcie co wiecie.

 

 

 

podobno stozkowe nie są sa za dobre jak masz możliwosc to lepiej pare groszy wiecej i most krzyzakowy...zajzyj w posty na 1 czy 2 stronie masz wypowiedz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to był prawdopodobnie ltz55 albo belarus 405/425 jak chłodzony powietrzem to silnik D-144 takie wszystko jak we władimircu tylko 4 gary i zależy czy starszy czy nowszy typ tego silnika to dysponyje 52 albo 58 koników....most na krzyżakach + zwolnice ,zapadkowy system załączania napędu...skrzynia 7przód.. rewers..reduktor . wspomaganie.orbitol.....sprzęgło dwustopniowe...osobny pedał do wom .....kabina taka jak w mtz ogrzewanie jak we władimircu od ukladu hydraulicznego.. chydraulika: 3 sekcyjny rozdzielacz ..3 zewnętrzne wyjscia hydrauliczne...rozdzielacz taki jak w mtz.. instalacja pneumatycza...były te ciągniki z silnikami chłdzonymi wodą ..jak i większe ltz 60...i innenawet gąsienicowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacać za platikową maske w nowym belarusie? Widziałem jak zachowuje się plastik na lamborghini (wygnie sie i odprostuje przetrzeć ręką i nie ma śladu) czy te plastiki w białorusach są równie dobre? Co blacha to blacha paskudna ale będzie się trzymać latami czy te plastikowe błotniki czy maske nie będe musiał dokupywać co kilka lat?

O co chodzi z tą skrzynią beigów bo podają synchronizowane i mechaniczno-synchronizowane-ile te mają biegów 18 czy 14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zamierzam kupić belarusa w plastikowej masce, te w metalowej to w ogóle wyglądu nie mają, takie kanciate, ble......... A jak z ich wytrzymałościom to nie wiem, bo nie posiadam, ale chyba takie słabe nie są bo nikt by ich nie kupował, czyli by tak owych nie robili! Więc muszą być w miarę wytrzymałe!

 

A tak z ciekawości to ile chcą za plastik, bo ja najtaniej spotkałem się z 2000zł!!

 

Niech ktoś coś powie jeśli posiada belarusa w plastiku...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja załatwiam jóż kredyt na belarusa 920 ale w metalu bo plastik zaśpiewali 4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000zł ładnie.... To też bym wybrał metal. A tak właściwie co Cię skłoniło do kupna ciągnika tej marki??? Bo ja mam wątpliwości do hydrauliki...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydraulika całkiem inna tz.monoblok 2 siłowniki po bokach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za każdym razem plastik Ci pęknie. Ostatnio wybierak spadł mi na błotnik w czasie jazdy. Metalową rączką zaczepił i obudowę lampy na błotniku. Efekt - odprysk lakieru (trochę szpachli i spray) oraz pobite szkło (10 zł w sklepie)

Plastik na szczęście cały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle o podstawowej wersji 820 z przodem na krzyżakach po 71 75 tysi chodzą, a czy warto droższą wersje, bo na stronie birawitu rozbieżności w cenie są małe, ale dla mnie to i tak kupa kasy a myśle że nie warto rezygnować z przodu na krzyżakach na lepsze wyposarzenie, bo będe chciał założyć tura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oraz pobite szkło (10 zł w sklepie)

to się ciesz że masz MTZ, bo pewnie 100 złotych by było mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy warto droższą wersje,
koniecznie weż z hydrauliką na dwa tłoki - monoblock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kolejne pytanie (moze kiedys wkoncu i ja zamiast pytan bede udzielal odpowiedzi... ) Otoz chodzi mi o instalacje 24v Troche tu szukalem i niby cos znalazlem ale konkretnie to nie rozwiazalo moich watpliwosci Bo niedawno kupilem mtz Byl wtedy mroz a jednak dobrze palil- facet powiedzial ze przerobil inst na 24v Wlozyl nowe (sprawdzilem i sie zgadzalo) 2 x 12v i polaczyl szeregowo Poza tym powymienial zarowki przerywacz na 24v No wiec skupielm sie na innych rzeczach a do tego juz nie wracalem A teraz mam pytanie

Po 1: czy jesli tylko w ten sposob zmieni sie instalacje to czy zwykly alternator jaki byl wczesniej da rade? (jest na nim kilka oznaczen i min jest kawalek "28V" wiec moze i byl wymieniany ale wole spytac)

Po 2: czy nie zaszkodzi to staremu rozrusznikowi?

Bede wdzieczny za odpowiedz Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.olej do skrzyni beigów w MTZ pobierany jest ze zbiornika z olejem do hydrauliki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.olej do skrzyni beigów w MTZ pobierany jest ze zbiornika z olejem do hydrauliki??
CO z dotychczasowych postów myślałem że znasz się na MTZ i powinieneś wiedzieć że te zbiorniki w żaden sposób się nie łączą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1: czy jesli tylko w ten sposob zmieni sie instalacje to czy zwykly alternator jaki byl wczesniej da rade? (jest na nim kilka oznaczen i min jest kawalek "28V" wiec moze i byl wymieniany ale wole spytac)

Po 2: czy nie zaszkodzi to staremu rozrusznikowi?

Bede wdzieczny za odpowiedz Pozdr

 

Nie wim jak z alternatorem, ale chyba masz już dobry! A rozrusznik przyjmie kazda moc nawet 36V, tylko że szybciej mu szczotki wywali! Ale nie martw sie na 24V ten rozrusznik sobie poradzi, i nie bardzo bedzie miał krótszą eksplatacjie! Ja swoje wózki widłowe "Rak" pale na 24V a instalke mają na 12v. I nic się nie dzieje a rozrusznik ma kopa i kreci bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.olej do skrzyni beigów w MTZ pobierany jest ze zbiornika z olejem do hydrauliki??

Nie Eryko to cwany lis i tylko nas sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...