Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym do sklejenia polecał Chester metal dwuskładnikowy środek do klejenia. Sam osobiście kleiłem silnik (blok) od samochodu i wytrzymuje rozgrzany olej nie podcieka.

 

Ja tak samo polecam ten klej kleiłem nim blok w c330 i chodzi już z 5 lat i jest super tylko ze pekniecie na 3 cm było! Oczywiscie szlifierka robiłem rowek. A mam pytanie czy ten klej jest jeszcze w sprzedazy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Krzyżak wału jest rozbieralny? Bo w mtz jeden wałek od przedniego napędu (ten co idzie ze skrzyni do podpory) właśnie ten krzyżak od strony podpory ma spore luzy To jest rozbieralne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie udalo sie kupic czesci zmienilem caly, dosc tani byl z tego co pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cały wałek czy krzyżak? Bo tylko w tym jednym krzyżaku mam luzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodzeniem kupisz sam krzyzak, ja nie dalej jak rok temu tez musiałem wymienić, juz nie pamiętam ile kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly walek, zadnej innej czesci do walka przedniego napedu nie moglem dostac,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki caly walek sporo kosztuje? Bo ktos mnie postraszyl ze okolo 5 stow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyżak wału przedniego napędu, można zastąpić krzyżakiem od wału przekaźnika WOM - ma to jeszcze tę zaletę że taki krzyżak można smarować bo ma kalamitkę. Już tak zrobiłem i na razie ze sto mth chodzi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do użytkowników zdarłem juz oponki przy moim mtz i chce wymienic na szersze bo troche te orginalne oponki sa za waskie mam pytanie czy ktos wie jakie mozna załorzyc szersze opony bo ja mam rozmiar 15.5-38 i czy na przód tez mozna załorzyc jakies szersze nie wymieniajac felg

a co do wałka do przeniego napedu to ja w tamtym roku wymienaiłem i dałem ok 160 zł za nowy Mi w tym roku tez rossadziło głowice nad pompa paliwowa i skleiłem Distalem nie wiem czy wytrzyma ale lepiej zeby tak a nie spawam jej bo mówia ze kelj da sobie rade dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tyle możesz założyć 16,9x38 ( choć chyba można 18,4x38, tylko ja takich jeszcze nie widziałem ), a na przód 13,6x20 ( czy coś koło tego )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wczoraj przywieźli mi mojego Belarusa 920 używany z Niemiec z1998 z ładowaczem czołowym.Opony z przodu niskoprofilowe 360\20 z tyłu 16,9/38

opony są jeszcze orginalne białoruskie.Czy wie ktoś gdzie można kupić łyżkę do ładowacza Bass Trima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A taki caly walek sporo kosztuje? Bo ktos mnie postraszyl ze okolo 5 stow

 

cos ty, paredziesiat zlociszy dalem, jak znajde paragon to powiem dokladnie ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dcnt

Dzis probowalem rozebrac ten walek ale chyba za cienki jestem bo nie poszlo (ten mtz to nowy nabytek i poprzedni wlasciciel wiele rzeczy tam robil...-inaczej Czesto np. spawarki widze uzywal) Chyba jednak caly wałek nowy kupie A jeszcze jedno pytanie- chodzi o zaczep z tylu Gorny mam od ify i pasuje Ale jak macie rozwiazane z dolnym? U mnie jest ten hak ale jak na moje oko to cos liche to rozwiazanie Bo ten hak choc solidny to wisi na takich dwu jakby haczykach Da sie to przerobic na taki normalny polski zaczep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że dolny hak jest lichy, może tylko do niektórych maszyn może być za krótki taki zaczep, ale jest wygodne podpinanie przyczep jednoosiowych. Zawsze możesz poszukać oryginalny widełkowy jak Hitch ci nie pasuje.

Mam też ten Ifoski górny i jest zbyt gruby do polskich przyczep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie podpinalem nic na gorny wiec nie wiem Choc jak sie mu przygladalem to wlasnie cos mi sie wydaje ze np moja dwukolka (jest przystosowana do czepiania na gorny) to na wprost moze sie zaczepi ale nie wiem jak bedzie ze skretem Trzeba bedzie ten zaczep przy dyszlu troche podpilowac

A ten dolny za to wydaje mi sie lichy bo on wisi na tych haczykach ale gdy podnioslem go reka i to haczyki luzno wisialy W trakcie pracy gdyby przyczepa podskoczyla to ten zaczep moglby spasc z tych haczykow Moze u mnie cos tam nie tak albo brakuje jakis zabezpeczen i to dlatego mialem takie wrazenie

W t25 tez mialem taki hak i tam dos dobrze sie spisywal Z tym ze byl na stele przymocowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitch u MTZ ma raczej dość solidne sprężynki do tych haczyków, czepiam tylko do niego i jeszcze mnie nie zawiódł.

W T-25 jest gorzej bo całe zabezpieczenie zaczepu to malutka sprężynka od zapadki, mam znajomego któremu na głównej drodze krajowej odpięła się przyczepka, miał szczęście że się nic nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to co innego Wiec i zaczep mam do roboty Poszukam jak to powinno wygladac i cos sie zrobi Dzieki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie wiem o którym mtz móiwcie z tym hakiem ale jesli o 82 to ja tez mam taki hak i na nim ciagam 8t przyczepe na tandemie i zatrzaskuje tymi małymi haczykaim i ma juz tak 20lat i jeszcze mu sie nic nie stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi sieuda to jutro wstawie fotke jak to u mnie wyglada Moze powiecie co tamjest nie tak lub czego brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie wygląda ten mój zaczep

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99b6d5e8847723fd.html

 

Troche patrzyłem po tym co znalazłem i widze że u mnie nie ma sporo rzeczy A jeszcze opatrzyłem go od spodu- tam na tych haczykach na których wisi ten hak sa takie uszy Chyba do sprężyn, o tóryś ktoś tu wspominał Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdjęcie hula obejrzałem przed chwilą u siebie by mieć pewność. Więc, przy haczykach nie ma sprężyn, w otwór lewego wchodzi pręt który jest połączony z dźwignią zwalniającą zaczep w kabine, spręzyna jest po drodze.

tylko HITCH powinien być połączony z ranionami u góry, u ciebie widzę tego brakuje, więc jak podnosisz zaczep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś to zdjecie nie hula Przynajmniej u mnie

 

Ok już spoko działa A podnosi on chyba z tuzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...