Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie kupiłem belarusa 525 z danii widziałem w internecie że jego moc wynosi 65km a nie 81 jak w mtz82 silnik ma tę samą poj skokową-4750 te same skoki tłoka i średnice cylindra,moż ktoś wie czym jest zmniejszona ta moc słyszałem żę ma inną komorę spalania tzn że nie ma bezpośredniego wtrysku paliwa a może wiecie czy dało by sie podrasować trochę ten silnik np przez inne ustawienie pompy wtryskowej?z góry dziękuję za wskazówki,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpora tak się grzeje że aż z niej smród idzie. Słyszalem że jest w niej jakies sprzęgło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie kupiłem belarusa 525 z danii widziałem w internecie że jego moc wynosi 65km a nie 81 jak w mtz82 silnik ma tę samą poj skokową-4750 te same skoki tłoka i średnice cylindra,moż ktoś wie czym jest zmniejszona ta moc słyszałem żę ma inną komorę spalania tzn że nie ma bezpośredniego wtrysku paliwa a może wiecie czy dało by sie podrasować trochę ten silnik np przez inne ustawienie pompy wtryskowej?z góry dziękuję za wskazówki,pozdrawiam

Rzeczywiście, pojemność skokowa jak i silnik na widok jest identyczny, tylko że w 500 jest inna głowica, z komorami wirowymi, bo ten silnik nie ma wtrysku bezpośredniego, w głowicy są świece żarowe pod każdym wtryskiwaczem, tak, że podczas odpalania paliwo jest wtryskiwane na rozgrzane świece, przez co rozruch jest zdecydowanie łatwiejszy oraz są w nim inne tłoki z płaskim denkiem, a w silniku wersji 800 tłoki są jak w 360, z zagłębieniami, co do różnic, to są jeszcze inne wtryskiwacze, a głównym powodem mniejszej mocy jest poprostu mniejsza dawka podawanego przez pompe paliwa, śmiało można z tego silnika wydobyć ok 70KM zwiększając odrobinke dawke paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpora tak się grzeje że aż z niej smród idzie. Słyszalem że jest w niej jakies sprzęgło?
A olej to chociaż tam jest sprzęgło jest, a czy grzeje się też przy wyłączonym przednim napędzie bo wtedy sprzęgło nie ma nic do roboty jeśli sprzęgiełko się ślizga to trzeba je wyjąć i dociągnąć, jeśli już nie można dokręcić to trzeba dołożyć tarczkę albo chociaż jakąś podkładkę

 

nowa podpora kosztuje około 500 złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dowas pytanie jak pisalem mój wója ma nowego belarusa 820 z blaszana maska no i gdy bylo zimno to niechcial mu odpalic a w chlodnicy mial plyn borygo wiec odczego to zalezalo ze niechcial mu palic od rozrusznika czy od czegos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozrusznik kręcił wałem, to nie wina rozrusznika, tylko coś nie tak z silnikiem, po podgrzaniu nie ma mocnych, powinien zapalić, ewentualnie odrobinka samostartu w filtr powietrza powinna definitywnie załatwić sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli szybko "kręci" i gdy było ciepło zapalał bez problemu to w zimnych warunkach przy włączeniu tzw. płomieniówki powinien zapalić no chyba że jest ona uszkodzona lub zbiorniczek(ten u góry pod maską)nie jest napełniony paliwem lub użytkownik w ogóle nie używa tego urządzenia do rozruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn że jakbym w tym 525 ustawił dawkowanie paliwa i ciśnienie na wtryskiwaczach(belarus525 ma 135kg/cm kwadratowy) na takie jak w mtz82 (175) to osiągnoł bym moc zbliżoną do tych 80km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ma tak samo i wydaje mi sie że jest to coś z reduktorem(półbiegami) bo gdy znajdziesz i włączysz luz miedzy tymi przełożeniami to ten niespokojny hałas zanika jak ręką odjoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam belarus 525 z czego co już wiem też ma komorę spalania w głowicy mniejsze ciśnienie na wtryskiwaczach i ma takżę mniejszą moc niż ten mtz82 (mój ma niby 65km).Nie wiesz czy to jest prawda o tej mocy?jeżeli tak to jak można go podrasować do tych 80km?i czy gdy(jeżeli pompa wtryskowa mi to wytrzyma) zwiększę dawkowanie i ciśnienie na wtryskiwaczach na takie jak ma mtz82 nie będzie wiecej palił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moj gust jak zwiekszysz dawke paliwa to musi wiecej palic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wyjdzie kupić drugi silnik, niż ten słabszy tuningować.

Pewnie do 2 tys. jakiś sprawny silnik kupisz, a jak zaczniesz wymieniać co trzeba to pewnie wyjdzie podobnie jeśli nie drożej - chyba że masz jakiś skład z częściami za półdarmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiesz co kupisz z używanych złomów, jeśli silnik jest dobry, nie bierze oleju i ogólnie jest ok, to proponowałbym jeśli tak bardzo chcesz mieć silnik od wersji 800, to wymień same tłoki z pierścieniami i głowice, ta może być używana, nowe końcówki wtrysków od 800, pompe do pompiarza i masz silnik 80 KM, za ok 1000 zł. Ale czy to warto dla 10 KM???, z silnika wersji 500 śmiało możesz uzyskać ok 70 KM po niewielkim zwiększeniu dawki paliwa, osobiście tak zrobiłem jak miałem kiedyś MTZa 550, bez problemu ciągnąłem nim pług 4x30 z kompletem wałów doprawiających, na moich ziemiach III i IV kl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moż pamiętasz ile ten belarus palił ci przed i po tej przeróbce na hektar głębokiej orki?bo mi tymi 65km palił ok18l/h pracował z pługiem kvernelads 3 razy 35cm z pzredpłużkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakim czasie wychodził ci hektar orki?mi wychodziło 1godz10min~1godz20min to zależy od długości pola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam MTZ 82 BELARUS ściągnięty z Austrii wersja eksportowa biegi z boku w wersji z przekręcaną rękojeścią mieszacz sygnałów ustawienia podnośnika zamocowany z tyłu za waichą od podnośnika steruje ustawieniami za pomocą 2 linek wszystko sie obraca wygląda na sprawne ,lecz waichą od podnośnika z prawej strony siedzenia nie moge podnieśc podnośnika moge opuszczać ustawiać w pozycji a podnosze za pomocą 3 waich z prawej strony kierownicy ,czy może mi ktoś poradzić co jest przyczyną ze przy siedzeniu nie da sie podnieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uuuu, mój więcej jak ok 15-18 l na zaoranie hektara nie spalił z pługiem 4x30

Ile obrotów silnika dajesz i jak szybko jedziesz z tym pługiem że aż tyle pali???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,czy może mi ktoś poradzić co jest przyczyną ze przy siedzeniu nie da sie podnieść
Nie wiem, ale mnie to wygląda że poprzedni właściciel pogrzebał w hydraulice. Może coś siadło w rozdzielaczu i przełączył przewód od podnoszenia na inny rozdzielacz.

Chyba że ten typ tak miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uuuu, mój więcej jak ok 15-18 l na zaoranie hektara nie spalił z pługiem 4x30

Ile obrotów silnika dajesz i jak szybko jedziesz z tym pługiem że aż tyle pali???

Nie wydaje mi sie, żeby to było dużo, tym bardziej, że ciągnąłem za pługiem potrójny wał kolczasty, włuke i wał strunowy, z samym pługiem palił dużo mniej, ale niestety później nie dało sie już porozbijać brył i na jeżdżenie z agregatem też szło paliwko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mułowatego 82ts z turbo. Pompa sprawdzona wtryski robione turbina chodzi. co może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem sie posiadaczem mtz 82 94r.a przynajmniej tak mi sie wydawało.Kupiłem ciągnik od tzw. "handlarza" który sprowadził ciągnik z Węgrzech,głownie interesował mnie stan ciągnika dlatego nie zwróciłem należytej uwagi na dokumenty ,jak sie pózniej okazało w dowodzie napisane jest że ciągnik ma 37 kW i jest to wersja MTZ 50 tyle że ciągni wygląda zupełnie jak wersja 82 ,ma ktoś jakieś pomysły jak mogę sprawdzić jaka jest to wersja-jakieś cechy różniące te modele,bo jesli faktycznie to model o takiej mocy to trzeba bedzie sprzedać.z góry dzieki za jakiekolwiek rady,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik ma tabliczkę, to na tabliczce będzie typ silnika ( a to już coś może powiedzieć )

Czy ciągnik ma półbiegi i zmianę WOM 540 na 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam mułowatego 82ts z turbo. Pompa sprawdzona wtryski robione turbina chodzi. co może być?

 

Zmież mu kompresje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...