Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

CZESIC pany cosadzicie o belarusie nikt w mojej okolicy go niema a chcialem go kupic prosze o dobrom rade

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian jak masz pod siedzeniem rozdzielacz to przy nim jest plastikowe pokrętło ono służy do regulacji.a wałek przełancza sie pod skrzynią redukcyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

czy ktos,kto korzystal juz z tego programu i kupil ciagnik moze mi podpowiedziec jakie warunki musialy byc spelnione, chodzi mi o cene nowego ciagnika tzn. czy jesli cena netto (bez Vatu) miescila sie do 50.000 zl to wystarczyla tylko jedna oferta od firmy sprzedajacej, a jesli cena netto ciagnika przekraczala 50.000 zl to trzeba bylo zebrac oferty cenowe od 5 firm sprzedajacych tego samego typ ciagnika??? czy tak bylo?

mysle o zakupie mtz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiedzcie co trzeba rozebrać żeby wymienic półoś w przednim napędzie.Zjechały się stożkowe koła zębate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może ktoś wyrzucił z układu hydraulicznego starego MTZ wzmaczniacz przyczepnościowy (pokrętło do jego regulacji znajduje się z przodu po kierownicą)?. Chcę sie tego wynalazku pozbyć i nie wiem jak później ewntualnie podłączyć przewody i czy trzeba kupować nowe. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o nowych belarusie czy warto kupić taki traktor jesli tak to jakie wyposarzenie wystarczy mi 82konny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto kupić taki ciągnik silnik jest oszczędny,aby rylko była w nim woda i olej to jest nie do zajechania ja mam takiego belarusa z 94roku ma 2300mtg i jeszcze nic oprócz wymiany olejów i przednich opon w nim nie robiłem,w kabine nie ma takiego rarytasu jak w zetorze ale tez jest cicho i spokojnie w da się wytrzymac w nim cały dzien pracy,belarusy maja trochę mankament z biegami trzeba sie je nauczyc wrzucać nie martw sie kilka godzin praktyki i nauczysz sie :lol:,ja bym brał ale to jest twoja decyzja ,pozdrawiam:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje taki Belarus z końca lat 80 lub początku 90??

Nie chodzi mi o stan idealny tylko o to, żeby jeszcze troche takim ciągnikiem pojeździc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poszukasz to i może za dychę znajdziesz szczególnie jak bez napędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O napęd mi nie chodzi, tylko żeby miał troche więcej koni od 60.

Ok 70 byłoby ok.

Znacie jakies ciekawe modele.

Dajcie linki do fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wersja belarusa 820.2 tzn most na krzyżakach i hydraulika bosh monoblok, bo znalazłem taką wersje tylko 920.2, czy z tym monoblokiem jest już jakiś normalny zaczep czy w standardzie tylko ten hak? W czym tak dobry jest ten monoblok- czy to tylko dodatkowy siłownik czy coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymniuk jaką wersje masz tej 920-tki jakie masz wyposarzenie i jak ci się sprawuje?

 

Jakie są różnice pomiędzy 920 a 820, 920 ma 85 km ale chyba nie ma turba?

Pozatym chyba 920 jest minimalnie szybszy, a ten zaczep uniwersalny to taki z łamanymi ramionami od podnośnika czy to jest dobre rozwiązanie bi ja najchętniej wybrał bym ten zaczep szynowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę, nie posiadam instrukcji w języku polskim. Od czego jest kontrolka w kolorze czerwonym takie okrągłe kółko z gwiazdką w środku (coś jak znaczek mercedesa) i dwie strzałki skierowane w stronę tego kółka w kolorze czerwonym w Belarusie 820(nowy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieznam 820 w moim mam skrzynię 14 biegową synchronizowaną ,zaczep jest taki jak w Zetorach porusza się w szynach i jest jako górny lub dolny jest z samozatrzaskiem.Nie mam turba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymniuk ile cię kosztował 920 i kieddy go brałeś? masz przód na krzyżakach? jaką masz chydraulike, czy miałeś z nim jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyposażenia to z przodu 920 ma opony niskoprofilowe 360/20 z tyłu 16.9/38 przud mam na stożkach jest z 1998r ze szwedzkim ładowaczem czołowym sprowadziłem go z Niemiec za 40 000zł.Nie mam pojęcia jaką mam hydraulikę.Teraz muszę zrobić z jednej strony z przodu napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podkręcania dawki to obie te śrubki nalezy ruszyć jedną troszkę odkręcić a drugą troszeczkę wkręcić, tylko nie jestem w stanie powiedzieć Ci teraz którą co się robiło bo ja robiłem to wieki temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podajcie mi namiary na firmę w Koronowie czy obok gdzieś tam. Briwat czy jakoś tam

Ty to jesteś dopiero leniwy.Czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie o co chodzi z mechaniczno-synchronizowaną skrzynią w seri 820.1 i synchronizowaną w 920.1, to ile ma biegów 820.1 i co tam jest synchronizowane a co nie pytam o nowe belarusy ze strony birawitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest to samo..Obie serie mają mechaniczne- zsynchronizowane skrzynie biegów,po prostu tak jest napisana prezentacja na tej stronie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam w MTZ przednie opony 11,2x20. czy moge zalozyc do niego szersze ??jak tak to jaie szerokosci??12,5??13,6??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...