Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Szersze jak najbardziej możesz sobie założyć, obyś tylko z wysokością opony nie przesadził, bo napędy nie będą sie zgrywać, wyższa opona ciut szybciej będzie sie kręcić przy włączonym napędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tatamarty.323apisałeś mi kilka dni temu że mogę zwiekszyć dawkowanie na pompie w belarusie chcę tak zrobić ale nie wiem którą srubką na tylnej ścianie pompy bo jest ich tam dwie?jeżeli jedna służy do zwikszenia dawkowania to druga do czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki. a te wysokości opon są jakos opisane na oponie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tatamarty.323apisałeś mi kilka dni temu że mogę zwiekszyć dawkowanie na pompie w belarusie chcę tak zrobić ale nie wiem którą srubką na tylnej ścianie pompy bo jest ich tam dwie?jeżeli jedna służy do zwikszenia dawkowania to druga do czego?

Jedną i drugą trzeba ruszyć, jedną sie wykręca a drugą wkręca, tylko którą co, to mnie teraz z..., nie pamiętam juz, najlepiej popróbuj obserwując dymek podczas dodawania gazu. Ale rób to ostrożnie i z rozwagą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzieki. a te wysokości opon są jakos opisane na oponie???

nieraz są opisane, środkowy numer jast oznaczeniem wysokości opony, czyli profilu, np w oponach samochodowych zawsze jest opisane np 225/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik23 wejdz na strone ślązaka skontaktuj sie z nimi on ma najtańsze MTZ ja u niego kupowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można takiego taniej kupić http://moto.allegro.pl/item178062153_mtz_820_most_krzyzakowy_carraro_najtaniej.html to zwykła wersja ze skrzynią 18/4, czy wart wart uwagi bo nie chce mi się już więcej money dokładać i ostatecznie czy ten przedni napęd to jest carraro samoblokujący się itp czy nie!

Z mostem krzyżakowym taniej już chyba nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników nowych belarusów. Czy te nowe są tak samo dobre tzn dobrze zmontowane jak te z przed 20 lat, może głupie pytanie teraz to nowe maszyny ale chyba nie wygłupiają się tak jak pronary?

Czy coś się zmieniło technicznie w porównaniu nowego zwykłego 820 w podstawowej wersji i starego białorusa z tych pierwszych w dużej kabinie?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kabinie prawie nic sie nie zmieniło są tylko nowe zegary i inne siedzenie. a te nowe napewno nie są tak dobre jak te co kiedyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trudno ocenić ale jak szacujecie żywotność nowych belarusów czy bez większych napraw głównych podzespołów pochodzi tyle co nowy 4514 czy zetor 5340 przy prawidłowej obsłudze oczywiście.

Z ruskich pojazdów mam tylko łade samare mocny samochód ale ma pewne zryte sprawy, co takiego zrytego jest w mtz poza przednim napędem co utrudnia prace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej jest wyciszyc kabine w MTZ??i w ktorych miejscach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że najlepiej jest wyciszyć całą obudowę pod kierownicą tu gdzie jest ukryta hydraulika ale ona ma jakis materiał wyciszający nie znam nazwy tego twożywa podobne jest do gąbki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym "przeciekiem" hałasu do wnętrza kabiny jest podłoga i ta kasta, gdzie są liczniki i obudowa rozdzielacza, oraz po otwarciu maski szczelina między obudową przedniej szyby, tam gdzie opiera sie maska, w tą szczelina najlepiej włożyć pasek gąbki, ale dość gruby pasek, żeby gąbkę dość ciasno wcisnąć w tą szczeline, zapobiegnie to dostawaniu sie hałasu silnika do tej właśnie kasty z licznikami, a na całą podłoge równierz najlepiej położyć dociętą do zakamarków warstwe gąbki, a na nią jak kto woli, wykładzine jakąś zmywalną, gumowy dywanik, lub wykładzine tekstylną, taką cienką dywanową, zapewni to poczucie komfortu oraz cisze w kabinie, a wracając do tej kasty pod licznikami, to najlepiej wykleić od wewnątrz ją gąbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak można uszczelnić jak mi sie rozleciała ta guma jak charmonijka przy kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głównym "przeciekiem" hałasu do wnętrza kabiny jest podłoga i ta kasta, gdzie są liczniki i obudowa rozdzielacza, oraz po otwarciu maski szczelina między obudową przedniej szyby, tam gdzie opiera sie maska, w tą szczelina najlepiej włożyć pasek gąbki, ale dość gruby pasek, żeby gąbkę dość ciasno wcisnąć w tą szczeline, zapobiegnie to dostawaniu sie hałasu silnika do tej właśnie kasty z licznikami, a na całą podłoge równierz najlepiej położyć dociętą do zakamarków warstwe gąbki, a na nią jak kto woli, wykładzine jakąś zmywalną, gumowy dywanik, lub wykładzine tekstylną, taką cienką dywanową, zapewni to poczucie komfortu oraz cisze w kabinie, a wracając do tej kasty pod licznikami, to najlepiej wykleić od wewnątrz ją gąbką.

 

na podłodze mam taka gumową mate.oryginalnie jest montowana w MTZ,ale zeby wygluszyc podloge to chyba za grubej gabki nie bede kładł co??bo sie bedzie po niej chodzic jak pi wersalce:P.a co powiesz na takie maty wygluszajace??na podloe by to molze bylo dobre,ale czy to bardziej wygluszy niz gabka??a ten kokpit pod licznikami da sie caly odkrecic??ale jak to zrobic od strony silnika jak tam jest od cholery kabli ,linek, i drazek ukladu kierwoniczego?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gąbka ma to do siebie, że jest elastyczna i da sie ją wcisnąć w różne zakamarki, więc z uszczelnieniem szpar od strony silnika nie ma problemu, kabelki zostają, wałek od serwa też obkładasz dookoła i po robocie, a na podłoge może być mata z wełny mineralnej, jak najbardziej, a gąbka nie musi być gruba 2-5 cm w zupełności wystarczy, a przecierz kilometrowych spacerów w kabinie nie robisz, więc jaki problem z daniem kroka przy wsiadaniu, czy wysiadaniu, a całkiem przyjemniej sie nogi trzyma na miękkim podłożu, mam w kombajnie wyłożoną podłoge w kabinie, jest super, siedziałem w nowym ciągniku Claas u Korbanków, też podłoga jest miękka.

Kokpit pod licznikami ma odkręcane boczki, więc elegancko możesz te boczki na warsztacie okleić przyciętą elegancko gąbką, a przód jest dostępny po zdjęciu jednego już boczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no da sie ja wcisnac ale am od strrony silnika to by trzeba bylo troche podocinac bo w calosci kawalka nie wloze.no mam taka gabke od tapicera z jednej strony jest sliska tak jakby oblozona jakas folia a z drugiej normalna gabka grubosc tego to jakies 2cm to by moglo byc dobre.no w sumie naet lepiej gabka pod podloge.to najlepiej wszystkie we wszystkie szpary w podlodze powciskac gabke,co?to juz wiem wszystko.zajme sie tym w tygodniu.a moze jeszcze na ta gabke polozyc jakis stary kawalek dywanu i na to dopiero ta gumowa mate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożenie gąbki tylko w szpary w podłodze niewiele da, chodzi o to, aby zlikwidować w kabinie zjawisko "pudła rezonansowego", czyli żeby zapobiec odbijaniu sie dźwięków, takie arkusze gąbki 2x1m o grubości 2 cm są do kupienia na allegro, koszt ok 20 zł, elegancko wystarczy na podłoge w kabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podloge sie nadaje a zeby okleic ten kokpit od srodka??dobrze wytłumi halas z silnika??lepiej niz gabka??i wystarczy te 120x100 zeby to wszystko wygluszyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podłoge i kokpit nie wystarczy, a co do efektu to nie mam pojęcia co lepiej sie nadaje, jednak drzwi w mieszkaniach w blokach mieszczuchy wygłuszają gąbką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...