Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

to kupilbym jedna sztuke i wygluszyl tym podloge,a gabka bym wygluszyl kokpit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam:

-Instrukcje obsługi do MTZ-80,82,82H,82P ,Belarus-550E, 552E, 570,572, 510E,512E,520,522

-Katalog MTZ-80,82

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam w niedługim czasie zakupić ciągnik. Mam około 20 ha. Czytałem troszkę postów na tym forum i doszedłem do wniosku, że najlepszy stosunek ceny do jakości będzie miał Belarus (najlepiej 82 km, bo najtańszy), ale z przednim mostem krzyżakowym i hydrauliką Bosch monoblok.

Czy 82 jest produkowany z takimi udoskonaleniami? Może ktoś dokładnie napisać, czym różnią się te zachwalane „opcje” i jakie mają zalety w porównaniu do standartowych rozwiązań? Czy rzeczywiście warto dopłacić?

Można też zamówić z maską i błotnikami z plastiku, czy aby nie popęka on podczas eksploatacji?

Jakie wady i zalety mają te ciągniki?

Czy ten MTZ do dobre rozwiązanie dla mnie?

Park maszynowy mam pod C 360, ale poczciwa 60- już ledwo zipie. Do lekkich prac używam C 330, Więc nowy zakup będzie służył tylko do cięższych zadań.

Może zaproponujecie jakiś inny ciągniczek z przednim napędem tak oscylujący przy 70 000 PLN? Oczywiście im taniej tym lepiej, ale ważna tez jest niezawodność i koszty eksploatacji.

Dzięki i pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy ma ktos moze wnetrze belarusa 820 z 2007r jak ktos ma to niech wysle na poczte grzesiek1560@op.pl albo na forum poda linki z góry dzieki

 

Ja mam linki ze zdjęciami nowego belarusa w środku:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1172258214/gallery_462_70_290075.jpg

 

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1172258214/gallery_462_70_297351.jpg

 

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1172258214/gallery_462_70_498635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam mały problem z moim belarusem. Chodzi o to, że napęd w przód chodzi normalnie, a gdy jadę do tyłu, (gdy wymagana jest siła), przedni napęd przestaje kręcić, tylko coś zaczyna piszczeć. Czy ktoś wie, gdzie jest przyczyna? Może jakieś sprzęgło się zużyło?

 

Pozdrawiam. radek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radi126 siadła Ci popora (sprzęgło) albo dokręć śrubę dodaj tależyk albo załóż tuleje i zrób na stałe. ja w jednym swoim MTZ tak zrobiłem i chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radi126 siadła Ci popora (sprzęgło) albo dokręć śrubę dodaj tależyk albo załóż tuleje i zrób na stałe. ja w jednym swoim MTZ tak zrobiłem i chodzi.

 

Ok. Chodzi o te sprzęgło, które jest pod kabiną, łączące dwa wałki (za załamaniu). Dzisiaj to sprawdzę. Dzięki ;p .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zegary są czytelne i nic im njie brakuje. a jakie maja fajne zielone podświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zegary są czytelne i nic im njie brakuje. a jakie maja fajne zielone podświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką żywotność przewidujecie dla nowych belarusów, wogóle czy mtz-ty szybciej się sypią od ursusów np 914 czy 4514, czy te nowe belarusy po 20 latach będą się jeszcze nadawać do roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dbasz tak masz.Przecierz w tych ciągnikach nic w głównych podzespołach się nie zmieniło,jak przecieki były tak są ale ciągniki nie do zajechania przy jakiejś dbałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką żywotność przewidujecie dla nowych belarusów, wogóle czy mtz-ty szybciej się sypią od ursusów np 914 czy 4514, czy te nowe belarusy po 20 latach będą się jeszcze nadawać do roboty?

 

 

 

Tylko MTZ 82 a Belarus 820 to jest chyba coś innego..... Bo na allegro są Belarusy i MTZ-y i zupełnie innaczej wyglądają wizualnie!!!!

 

 

Może ktoś wie jaka tkwi w nich różnica, no i który z tych ciągników jest lepszy, bo ceny są zbliżone do siebie.............................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam MTZ 82 [prod.1981].Kupiłem go bez sterowników hydrauliki /fachowo"sterowanie hydrowęzłami"/,może ktoś z Was wie, gdzie TO można zdobyć.Byłbym wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Belarusa 920 sąsiad MTZ 82 z 1985r i poza zsynchronizowaną skrzynią w moim jest 14 biegowa i wyglądem nie rórznią się niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co twoim zdaniem bardziej opłaca się kupić Belarusa 820 czy MTZ-a 82????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do napędu, podłożyłem podkładkę 3mm pod sprzęgiełko i teraz chodzi bez zarzutu javascript:emoticon(':lol:')

Laughing Jeżeli chodzi o to, co lepiej kupić to ja nie widzę różnicy. MTZ to inaczej belarus. Ja mam mtz belarus 862 z 95r, i jak narazie nic poważnego się w nim nie psuje.

 

PS. Ma ktoś z Was schemat instalacji elektrycznej w mtzcie? jak coś to wyślijcie na priva.javascript:emoticon(':D')

Very Happy Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyliczyć spalanie?

Jak mam np: 230 g/kWh i silnik 60 kW, to mnoże 230 razy to 60 i mam spalanie w gramach na godzinę? Czyli 13800 gram, czyli 13.8 kg? Aby mieć w litrach to trzeba podzielić przez wage jednego litra czyli przez 0,85 tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania teoretycznie masz rację ale w praktyce wychodzi inaczej zależy czym robisz, na jakiej ziemi stan wtryskiwaczy itp. itd.

Co do wyboru ciągnika ja nie widzę większych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to do tego wzoru bierze sie jescze obciazenie ciagnika czy nap. 80%. kiedys tu na forum był gotowy wzór i sposób oblicznia spalania teoretycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w belarusie 525 jest jakis zawór redukcyjny którym bym mógł zwiększyć ciśnienie oleju w układzie wspomagania kierownicy?chodzi mi o to aby kierownica lżej chodziła bo na wolnych obrotach przy rozgrzanym oleju jest duży opór przy skręcaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da coś podkręcenie zaworu, bo jeśli na małych obrotach to jest za mała wydajność pompy ( właśnie ze względu na obroty )

 

Ja u siebie w MTZ wymieniłem pompę od orbitrola na nieco większą, fabrycznie była 10cm3, a założyłem 14cm3. Różnica w cenie 20 złotych, większa u nas kosztuje 130 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jaka może być przyczyna, że w moim mtzcie 82 nie działa automatyczny napęd. Jak włącze na stały to normalnie, a na automacie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna zamontowac orbitrol do mtz starszego typu?moze ktos to robił?jezeli tak to jaki jest całkowity koszt i jak to zrobic.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...