Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś się orientuje ile w kg ma udzwig podnośnika w mtz 82 4*4 . Podnośnik jest na jeden siłownik .

 

Poprawka w ts po 2000 roku jest udzwig 3500kg a w innych modelach starszych 2800kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem MTZ 82 4x4 od roku 1998. Jest to doskonały traktor pod względem technicznym radzi sobie dobrze w pługu, bronie, przyczepach. Uzytkuję przeważnie MTZ w okresie lata i jesieni a tak to stoi w garażu. Jest to swoisty wół do roboty. Niespotkałem się jeszce z tak wytrzymałym ciągnikiem. Mam jeszcze Zetora ale on wysiada do MTZ. Mój traktor przy pługu 3 skibowym spali 15 litrów na godzinę, trochę więcej prz przyczepie. Awari z ciągnikiem nie miałem chodzi jak złoto. Podczas żniw ciągnął 10 tonową przyczepę szedł równo.

Jeśli mogę poradzić to warto kupić MTZ 82.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mikołajtomasz

 

Też od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem belarusa około 80km, chciałbym się dowiedzieć jaki masz model, most, hydraulikę (czy są przecieki) no i ile zrobiłaś już nim mth?

itp.

 

 

 

Bardzo dziękuje za odpowiedź............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mtz 82ts 2000r zrobilem nim 4500mth narazie nie popsulo sie nic. ma tylko maly przeciek rozdzielacza no i cos mi teraz sie stalo bo mometalnie oslabl i nie wiem co moze to byc turbo chodzi pompa prawdopodobnie ok bo nie dymi rowno chodz. czy ktos moze mi poradzic co to moze byc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sprawdź czy filtry paliwa są nie zabrudzone , bo może wymagają przeczyszczenia , sprawdż czy też przewód od baku nie jest częściowo zanieczyszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki pług pociągne mtz 82 4x4

 

mam raczej lekkie gleby tylko miejscami trafia się glina

 

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mtz 82 belarus 91r. zciągnięty z austrii mam go od 2 miesęcy narazie zrobiłem 10 mh i wszystko cyka jak w zegarku jest to wersja na zachód jak na 91r. to nieżle wyposażony miałem kupować zetora ,póżniej napaliłem się na mf 3060 pojechałem kupić mfa a wróciłem z MTZ -em ,ale czytając wasze posty nie żałuje tego zakupu . Przecieki można łatwo usunąć przeważnie jest to jakiś niedokręcony przewód lub trzeba wymienić uszczelke ,z rozdzielacza to sie zawsze troche poci nawet w nowych taki urok mtza .MTZ to ukuty sprzęt nienaszpikowany elektryką prosty w naprawie i obsłudze w porównaniu z zachodnimi ciągnikami i częsci są dostępne bez żadnego problemu i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki pług pociągne mtz 82 4x4

 

mam raczej lekkie gleby tylko miejscami trafia się glina

 

edit gedii

spokojnie pociągnie 4 skibowy 35cm lub 3b skiby wieksze a może i 5 skib ,lepiej miec trochę zapasu mocy i nie żyłować traktora na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. mam mtz 82ts z 97r i przepracowalem nim 4000 mtg. jakos nie podzielam waszego entuzjazmu do tej marki to jest sprzet raczej delikatny i takiego traktowania oczekuje. jezeli ktos ma bardziej intensywna produkcje to, na swoim przyladzie, nie polecam, zwłaszcza do tura. no chyba ze ktoś lubi wymienac półosie z przodu ja robiłem to 7 razy do tego 2 pompy i 3 rozdzielacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc. mam mtz 82ts z 97r i przepracowalem nim 4000 mtg. jakos nie podzielam waszego entuzjazmu do tej marki to jest sprzet raczej delikatny i takiego traktowania oczekuje. jezeli ktos ma bardziej intensywna produkcje to, na swoim przyladzie, nie polecam, zwłaszcza do tura. no chyba ze ktoś lubi wymienac półosie z przodu ja robiłem to 7 razy do tego 2 pompy i 3 rozdzielacze

 

Nie zgodzę sie z tobą ja mam mtz 82 z 1994r pracuje też z turem w chlewni i jeszcze nic oprócz pompy hydrauliki nie było w nim ruszane,Każdy ciągnik nawet zachodni jeżeli jest eksploatowany niezgodnie z przeznaczeniem lub jest przeciążony prędzej czy póżniej wysiądzie.pozdro Wesołych Świąt!:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki pług pociągne mtz 82 4x4

 

mam raczej lekkie gleby tylko miejscami trafia się glina

 

edit gedii

spokojnie pociągnie 4 skibowy 35cm lub 3b skiby wieksze a może i 5 skib ,lepiej miec trochę zapasu mocy i nie żyłować traktora na maxa

 

Ja moim MTZ82 ciągałem 5 skibowy B200 fakt ziemia piaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja moim MTZ82 ciągałem 5 skibowy B200 fakt ziemia piaski

i jak się ciągnik sprawował?? Rozumiem, że ziemia lekka, ale czy ciągnik się męczył, czy nie. Na jakim biegu orałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pług B 200 akurat idzie w czasie pracy bardzo lekko, stawia o wiele mniejsze opory jak zwykły polski 4 skibowy, więc MTZ na pewno szedł z nim bez problemów, a i na cięższej ziemi by sobie doskonale poradził z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super lekko niemial oraliśmy na 4 bez przyśpieszcza, na początku odkręciłem mu jedną ale potem jechałem na 5 skib zawsze to coś szybciej ale tak szczeże to niepolecam takiego orania( ciut za ciężko na MTZ) ale powiem jeszcze o płógu ten B200orał około 2m teraz mam kwernelanda 4-ro skibowego obrotowego i i niewieże że taki MTZ mógł by go pociągnąć, a jak go kupowałem to zapewniano mnie że te płógi idą super lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@korsarz

 

To uciągnie MTZ tego KVERNELANDA 4 skibowego obrotowego czy nie, bo z twojej wypowiedzi nie mogłem tego wywnioskować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo o podniesieniu takiego płóga MTZ może zapomnieć i niema sie co dziwić ale napewno by go niepociągnoł a to już jest troche dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i pociągnie tylko może przód się unosi, zależy z jakiej jest ramy ten pług letkiej czy ciężkiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie jest dosc ciezki plug a przodu niepodrywa jakbys ogladal uwaznie film to bys wiedzial!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na filmie ten pług waży 1050kg jest to kverrneland ekomat vario na resorze,moim zdaniem badyle po kukurydzy kryje naweat nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...