Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item182721861_ciagnik_rolniczy_mtz_570.html

 

co to za maszyna i ile ma koni? opłaca sie moeć coś takiego na 7h? co to potrafi?

 

Pytałeś sie ile ma koni-powiem ci że cos mnie tu dziwi,mam tu przed sobą książkę według której pisze że ten belarus 570 ma silnik D242 i moc 60km ale ze zdjęć silnika widzę żę ma on głowice z wtryskiem bezpośrednim czyli powinien mieć 78km,czyżby silniki z wtryskiem bezpośrednim miały też 60km-była taka wersja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczego służy wzmacnoiacz hydrauliczny ciężaru przyczepnego ( 3 dzwignia od kierownicy która jest połączona do rozdzielacza z pokrętłem najbliżej pompy , a w moim so 4)

 

doczego on służy?

jak się nim posługiwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno naprawilem naped w mtz ciagnie ladnie i mam pytanie co do wajchy ktora sie wlaczam naped sa u mnie trzy zabki ja jezdze na pierwszyn od dolu a morze ktos mi powiedzic do czego sluza pozostale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 od dołu czyli dźwignia wyciągnięta mkx do góry - napęd na sztywno ciągnie w obie strony i nie powinno się na nim jeździć bo można rozwalić skrzynię, tylko do ekstremalnych sytuacji. Zakazany na brogach twardych.

2- włączony automat - włącza się przy poślizgu tyłu.wg. mnie najlepiej jeździć na tym.

3- wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielke dziei kserkses juz myslalem ze cos zle zlozylem a to jednak ktos z wajcha kombinowal noi te ruskie kobinacje z rodzajami napedu do przodu ciognie do tylu nie mtz to ciekawa maszyna moj nie pracuje w polu a przy zaladunku drewna na trak obwozny i sprawdza sie super jeszcze mi przodu nie podnioslo a mam sciagniete obciazniki z przadu bo mam problemy z wspomaganiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam kilka pytań:

Które z najtańszych modeli Belarusów mają przedni most krzyżakowy i hydraulikę monoblok Boscha? Wydaje mi się, że dopiero 920.2 ale pewny nie jestem.

Jaka jest zasadnicza zaleta i różnica w budowie tego podnośnika? Czy ma to związek z nazwą „monoblok”? Co w ogóle znaczy monoblok?

Albo, na czym polega zasadnicza różnica w budowie przednich mostów?

Ta 920 ma również elektrohydrauliczne załączanie sprzęgła, na czym to polega i również jakie ma różnice, zalety, wady, w stosunku do standardowych rozwiązań w MTZ.

Proszę o podpowiedzi.

Dzięki.

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zapytać tak z ciekawości czym się różni silnik mtz82 od mtz82ts, czyżby tylko turbiną czy ma jakieś jeszcze inne"ukryte"cechy?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko turbiną i przestawieniem pompy wtryskowej

 

Wszystko jest to samo,nie ma wzmocnionego układu tłokowo-korbowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbo dodaje tylko 10KM z tego samego silnika można zobić 105 km i będzie chodził tylko troche krótko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko turbiną i przestawieniem pompy wtryskowej

Nie tylko, do tego jeszcze dochodzą inne zawory i gniazda zaworowe w głowicy, inne tłoki i pierścienie, inne wtryskiwacze (końcówki), inny wałek rozrządu (minimalnie zmienione fazy fazy otwarcia zaworów), nie jestem pewien co do korbowodów, poza tym inne kolektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś może mi powiedzięć jaką moc rozruchową akumulatora potrzebuje rozrusznik szybkobierzny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam akumulator 12v 1000AH i na zwykłym rozryszniku nie ma szans odpalić ciągnika więc planuje kupić szybkobierzny tylko niewiem czy ten akumulator wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam akumulator 12v 1000AH i na zwykłym rozryszniku nie ma szans odpalić ciągnika więc planuje kupić szybkobierzny tylko niewiem czy ten akumulator wystarczy

W zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemność: 180Ah

 

Moc rozruchowa : 1000A

 

coś mi sie wcześniej pomieszało. To taki akumulator wystarczy do tego rozrusznika bo niewiem czy kupować czy nie ten rozrusznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...