Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Pojemność: 180Ah

 

Moc rozruchowa : 1000A

 

coś mi sie wcześniej pomieszało. To taki akumulator wystarczy do tego rozrusznika bo niewiem czy kupować czy nie ten rozrusznik

Na takim aku możesz jechać tym ciągnikiem bez odpalania silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma w zetorze ten rozrusznik planetarny, wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że gdy jest słaby akumulator rozrusznik nie rozłącza po zapaleniu ciągnika i dalej kręci. Ja w swoim mtzcie ma mrozruch na 24V i nawet przy durzym mrozie normalnie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myslałem o rozruchu na 24 ale na chwile obecna mój leciwy mtz pali z 12 i to na dotyk.wstawiłem nową pompe wtryskowa(od znajomego rosjanina) i koncówki.jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie w jaki sposób wymontować siłownik od tylnego TUZ mtz w dużej kabinie siłownik c110 prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x12v hehe :p

 

Mój mtz pzy dodawaniu gazu dymi (a wiem, że tak jak mój dymi, nie robi żaden z tych, które widziałem). Czy jest to wina zużytych końcówek wtryskiwaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie w jaki sposób wymontować siłownik od tylnego TUZ mtz w dużej kabinie siłownik c110 prosze o odpowiedz

Musisz wymontować siedzenie i podłoge, poluzować chyba lewy bak i przesunąć go do koła odkręcić dwa węże i wybić dwa sfożnie i jest na wieżchu. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim mtz są 4 dzwignie od hydrauliki 3 od kierownicy z nich to jest podobna wzmacniacz (serwomotor) hydrauliczny ciężaru przyczepnego. doczego on służy i jak się nim posługiwać?

 

prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orginalnie jakie powinny być akumulatory w mtz 82 ?
Ba, ale z jaką instalacją, u mnie rozruch 24V były 2x12V 88Ah, teraz założyłem 135Ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Do zbiorniczka od świecy płomieniowej w moim mtzcie 82 jaki mam wlać płyn: ropę, czy benzynę? Gdy kupiłem ciągnik, zbiorniczek był suchy i stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie nafty. Koszt ok. 6-8 zł/l na stacjach paliwowych lub sklepach moto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy tych wspaniałych ciągników, mam mtz-ta 82 z 1986 roku z małą kabiną, jest to bardzo dobry ciągnik tylko że ta kabina i chciałbym zakupić dużą. Jeśli ktoś ma na sprzedaż to niech odpowie lub zadzwoni pod numer telefonu:787178863. Jakie polecacie nowe kabiny? Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie: Czy w MTZcie istnieje możliwość zamiany w górnym zaczepie transportowym orginalnego zamykania na końcówkę zwykłą z normalnym bolcem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Belarusa 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam pytanie: Czy w MTZcie istnieje możliwość zamiany w górnym zaczepie transportowym orginalnego zamykania na końcówkę zwykłą z normalnym bolcem?

 

Jak najbardziej tak, ja tak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od czego jest żółta kontrolka z trójkątem w środku pierwsza po lewej stronie na listwie kontrolek. Zaczyna świecić od 1800 obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Od czego jest żółta kontrolka z trójkątem w środku pierwsza po lewej stronie na listwie kontrolek. Zaczyna świecić od 1800 obrotów.

 

Powinieneś przeczyścić filtr powietrza, przemyj wszystko w ropie, osusz i wlej świerzy olej do miski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Moj mtz 82 bardzo mocno opuszcza maszyny podejrzewam że coś się stało z regulatorem ( ponieważ jak opuszcza to słychać jak regulator syczy) a może ktoś wie co dokładnie się stało albo się spotkał z takim problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam info o pronarze 1221 II silniki sa mocne? dużo palna porownując do ursusa? jak ze skrzynia biegów ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety mam kolejny problem z mtz a dokladniej z przystawko o napedu nie ciagnie na pierwszym przelozeniu gdy kombinowalem na pusto to czuc ze sie wlacza ale nie ciagnie dopieru na drugim przelozeniu co moglo nawalic gdyz ciagnik nomstop pracuje a chce kupic czesci zawczsu prosze jakes sugestje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ile (mniej więcej) kosztuje kapitalny w mtz 82 z 86r? Chodzi glownie o skrzynie biegow i hudraulike Droga to przyjemnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...