Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ile (mniej więcej) kosztuje kapitalny w mtz 82 z 86r? Chodzi glownie o skrzynie biegow i hudraulike Droga to przyjemnosc?

 

Coś mi się przypomina ze widziałem w sklepie całą nową kompletną skrzynię kosztowała tak 3tys z hakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyles Mam tylko nadzieje ze naprawa tej mojej bedzie tansza niz cala nowa Bo jak wlaczam prawie kazdy bieg to zgrzyta niemilosiernie wiec obawiam sie ze skrzynia do remontu juz nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mnie pocieszyles Mam tylko nadzieje ze naprawa tej mojej bedzie tansza niz cala nowa Bo jak wlaczam prawie kazdy bieg to zgrzyta niemilosiernie wiec obawiam sie ze skrzynia do remontu juz nie?

niekoniecznie skrzynia sprawdż najpierw sprzęgło czy dobrze rozłacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Marcina0-10.Mycie pomogło,jak często trzeba wymieniać to ,,siano" w filtrze powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Marcina0-10.Mycie pomogło,jak często trzeba wymieniać to ,,siano" w filtrze powietrza.
może nie do mnie pytanie, ale tego nie da się określić kiedy trzeba oczyścić filtr powietrza, wszystko zależy w jakim pracujesz powietrzu. Dobrze jak jest czujnik i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kserkses.Czujnik działa a pytałem o ten wkład do filtra bo u mnie dwa krążki są czarne jeden jasny i nie wiem czy te czarne są tak do nowego czy są takie brudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te czarne są tak od nowośći najlepiej umyć je ostatni raz w benzynie ekstrakcyjnej bo wymyjesz dobrze brud a benzyna wyparuje i wkładki są czyste i suche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te czarne są tak od nowośći najlepiej umyć je ostatni raz w benzynie ekstrakcyjnej bo wymyjesz dobrze brud a benzyna wyparuje i wkładki są czyste i suche

Ja też tak robie,najpierw myje wszystko w ON a potem tylko płucze w benzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gogo@ :

Ja robiłem remont skrzyni, wymiana wswzystkich łozysk, oraz nakrętki na atak (przykreciłem nową i zaspawałem) koszt około 600zł, zalezy czy masz jakieś koła albo wałki do wymiany jeśli tak to współczuje bo ja chciałem kupić tryb od wstecznego to 250zł zawołali i wsadziłem stary z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki marcian za info Jeszcze tego nie rozkrecalem Na razie zbieram sie "psychicznie" Ale skrzyni moze nie bede ruszac- podregulowalo sie sprzeglo i na razie przynajmniej chodzi Zgrzyta tylko jak wlaczem 5 (szosowa) A chyba i rozdzielacz bedzie trzeba wymienic Bo jak kawalek temu pisalem podnosi mi do gory ale nie chce opuszczac Ciegna opadaja dopiero jak pompe wylacze lub silnik zgasze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy alternator w MTZcie jest 9-cio czy 6-cio diodowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podczepiacie maszyny do mtz 80 na dolny zaczep hakowy chciałem podczepić prasę rolującą i przyczepę ale okazuje się że hak jest za gruby a oczko w zaczepie za małe żeby się to wszystko zazębiło.Czy może ktoś z użytkowników w jakiś sposób przerobił ten dolny zaczep jak w innych ciągnikach np.ursus zeby można było zaczepiać maszyny bez tego haka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak podczepiacie maszyny do mtz 80 na dolny zaczep hakowy ....

jest takie coś w stylu przedłużki z jednej strony oczko na HITCH(nie wiem czy dobrze napisałem) a z drugiej oczka na zaczep maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczepiałem niektóre maszyny (wg potrzeby) na belke zaczepową, na listwach podnośnika, listwy skręcałem na sztywno na napinaczach bocznych i po kłopocie, z tym, że belka była na wzór tej od 385, czyli "dwubelkowa" i zaczep od maszyny wchodził między te dwie belki, można w prosty sposób taką belkę samemu zrobić skręcając dwie belki od np 360, skręcając je w ten sposób, że między nie wkłada się tulejki ok 5 cm długie i już jest zaczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie łatwiej hak zamienić na jakiś zaczep typu SAM??? a jak się nie da to faktycznie tak jak pisze mój poprzednik sam tak robiłem jak zaczepiałem baczkowóz nie mając górnego zaczepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas orki zgubiłem taką przedłużkę w 7211 ,o której mówi gedii więc zrobiłem drugą. Chciałem kupić, ale kosztowała 250 zł. Myślę że do mtz też można coś takiego zrobić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pronarz 1025 A licznik nagle przesunął się do przodu o 3500 mtg. Jak lub gdzie można go cofnąć (naprawić). czy ktoś wie ile kosztuje nowy licznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moze byc przyczyna nie działającego licznika w MTZ 82??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co moze byc przyczyna nie działającego licznika w MTZ 82??

Przekładnia licznika obrotów i motogodzin - to do czego wkręca się linkę przy silniku, lub też sama linka, lub sam licznik, odkręć linkę przy liczniku i zobacz czy kręci się podczas pracy silnika, jeśli będzie się kręcić, to znaczy że walnięty masz licznik, a jeśli się nie będzie kręcić, to albo linka, albo przekładnia, a żeby sprawdzić, czy to przekładnia, to wystarczy sprawdzić samą przekładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może wie ktoś jak uzyskać 78 KM(tyle ma silnik D-240) z silnika D-242 który to ma 55 KM- belerus 552 E(a miał być MTZ 82-niewiedza kosztuje ),pojemność jak i inne parametry silnika są podobne,ciśnienie na wtryskiwaczach też (170 czegoś tam ),różnią sie jedynie kątem..... ..wtryskiwaczy(nie pamiętam dokładnie "kątem czego" )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojemność jak i inne parametry silnika są podobne,ciśnienie na wtryskiwaczach też (170 czegoś tam ),różnią sie jedynie kątem..... ..wtryskiwaczy(nie pamiętam dokładnie "kątem czego" )

 

Pozdrawiam

Oj tych różnic chyba jest sporo więcej, przejrzyj wcześniejsze posty, na pewno było o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie to chyba bedzie przekładnia bo jak odkrecilem od niej linke i nia krecilem to licznik sie krecil a jak wkrecilem do przekladi linke i odpalilem to sie nie krecil.ile moze kosztowac taka przekladnia nowa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczepiałem niektóre maszyny (wg potrzeby) na belke zaczepową, na listwach podnośnika, listwy skręcałem na sztywno na napinaczach bocznych i po kłopocie, Też tak zrobie mój mtz ma jeszcze trzeci zaczep wyciągam dolne cięgna podnośnika są mocowane na dwa bolce i w to miejsce wkładam oryginalną belke zaczepową z normalnym zaczepem przesównym po tej belce w prawo lub w lewo według potrzeb a do prasy zwijającej będzie jeszcze ta zaleta że można będzie jeszcze nastawiać za pomocą podnośnika wysokość podbieracza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że można będzie jeszcze nastawiać za pomocą podnośnika wysokość podbieracza
nu, tylko nie zapomnij o wałku WOM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...