Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem mtz i nie wiem do czego dwie wajchy słuzam a mój mtz to 1994 jeszcze z ruskim ślinkiem mam go od tygodnia do czeko słuzy wajcha po srodku tam gdzie jest ponoszenie ramion i po co jest tak taka dzigni na grze jak jest pedał sprzegła tam jest taka wicagam ja i nic sie nie dziej a co do szryni mialem boczna to se zrobiłem po środku i mnie juz nie drazni posze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopie, napisz to po polsku , a co do środkowej dźwigni z tych trzech, które są po prawej stronie, to ona jest od sterowania hydrauliką zewnętrzną, której wyjścia są z przodu, przed kabiną, a ta wyciągana dźwigienka, nad sprzęgłem służy do sterowania blokadą tylnego mechanizmu różnicowego, wyciągnięta do środkowej pozycji blokuje się poprzez przekręcenie i wtedy blokada włącza się automatycznie tylko podczas jazdy na wprost, czyli np. podczas orki może być włączona cały czas, bo podczas skrętu się wyłącza, a dźwignia wyciągnięta na max,uruchamia blokadę od razu, ale można to tylko chwilowo zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowego Beralusa 1025 i zastanawiam się jak podnosi sie maskę w tym ciągniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem nowego Beralusa 1025 i zastanawiam się jak podnosi sie maskę w tym ciągniku.

kupiłeś ciągnik i pod maskę nie zaglądałeś

A jak kupujesz auto, to też nie patrzysz pod maskę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A instrukcji ci nie dali, może wystarczy trochę ją poczytać [/quote

 

Instrukcja do bani, mocno ograniczona/ta białoruska jak również ponarowska/.Jest to mój drugi nowy zakup MTZ ale poprzednia instrukcja była o niebo lepsza.Na proste zapytania prosiłbym o proste odpowiedzi.Ale ta prośba dotyczy innych użytkowników portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z włączeniem 1000 obr na WOM w mtz 82. to znaczy kręce tą śróbką pod spodem i na 540 jest wszystko dobrze a jak przekręcam na 1000 obr to niby tryb się jakiś zazębia ale WOM i tak nie działa. co mogło nawalić jak wie ktoś co i miał z tym doczynienia to prosze o pomoc podejrzewam że będe musiał go rozpołowić a jak tak to na ile części. a jeśli ktoś to robił to jaki jest koszt naprawy tego może ktoś się orientuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktos moze cennik Pronarów?

cennika calego to nie mam ale moze to cos Tobie pomoże

pronar 82SA -80tys

zefir 91tys

p5cos okolo 120tys.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktos moze cennik Pronarów?

cennika calego to nie mam ale moze to cos Tobie pomoże

pronar 82SA -80tys

zefir 91tys

p5cos okolo 120tys.

POZDRO

 

Tak dokładniej to : 82SA 97 tyś brutto

zefir 89 tyś brutto

p7 około 120 tyś brutto

p5 142 tyś brutto

 

do tego promocja na ndrugą generacje 82A II 100 tyś z kawałeczkiem

82SA II ikoło 114 tyś chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o nowych ciagnikach Pronar chodzi mi o jego awaryjność w porównaniu z innymi np. z Zetorami Forterra bo ja zastanawiam sie nad kupnem Pronara 1025A ale spodkalem sie z poinią ze straszniensie psuja no i juz sam niewiem. moze ktos cos mi podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beralus 1025.2 95 tys. z gwarancją na 18 miesięcy + ubezpieczenia OC i AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile MTG robicie rocznie swoimi Belarusami czy Pronarami?? ja jak narazaie mam 900 godzin w 14 miesięcy mocno nie nażekam. Ale myśle go niedługo wymienić na jakiś z rewersem. Bardzo dużo pracuje z ładowaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły wynik. Ja miałem 1700mtg. . . . przez 10 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam do nie dawna mtz gdy go kupiłem to gosci miał 10 i od 1994 zrbił 800mtg ja treas mam na liczkiu jakie 820mtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mtz belarus 862 (82), gdy go kupiłem miał 800mth. Pochodzi z 1995r. Przez rok użytkowania nabiłem mu do 920. Chodzi pięknie, nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój MTZ BELARUS 82 jest z 1991 roku sprowadziłem go w lutym z Austrii miał wtedy zrobione 770 mtg. teraz ma 830 mtg wszystko w nim ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Belarus z 1997 kupiony w Niemczech na wiosnę tego roku miał 1300 mtg

u mnie rocznie zrobi ok 200 mtg.Pracuje tylko ładowaczem czołowym opryskiwaczem i rozsiewaczem.Jak do tej pory spisuje się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.... Ja zwracam sie do Was z pytaniem. Otóż mam 16 ha ziemi i zaledwie jednego ursusa c-330 który służy w mojej rodzinie od 40 lat... No i powoli zaczyna sie sypac i nie wytrzymuje obciazenia. Dlatego postanowiłem sprzedać go na zime i przez kolejne jakieś 4 miesiące załatwić sobie jakiś lepszy sprzęt. I tu mam do Was pytanie. Co mi polecacie. Chciałbym z silnikiem mmz. Czy w moim wypadku lepiej kupić używanego belarusa za 35 tys czy moge jeszcze skorzystac z dofinansowania z UNII (mam 43 lata już i nie wiem czy jeszcze moge)? Mój syn uparł się na belarusa w masce pronarowskiej za 67 tys. bo mowi ze pronar jest duzo drozszy i za zaoszczedzone pieniadze kupi sie oprzyrządowanie. Co mi radzicie? Proszę o pomoc. A może jakiś używany mf? JEst jeden warunek. Musi mieć 4x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Belarus to prawie to samo co Pronar (nawet może lepszy) bo Polacy chcą go udoskonalić ale później wychodzi odwrotnie i wszystko się sypie, więc po co płacić około 20 tyś więcej? Takie jest moje zdanie, sam kupiłem nowego Belarusa w masce "plastikowej" na moście krzyżakowym, ale na razie mam go krótko i nic nie mogę powiedzieć na temat jego awaryjności, ale na razie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dla rolników w moim wieku są jakieś dotacje z unii? Ja właśnie też jestem bardziej za belarusem niz pronarem... tylko wyglad pronara jest fajny. A co oryginalne ruskie to wiadomo. Opancerzyć dać działo i bedzie czołg ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...