Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec powiem tak:

Silnik nie do zajechania, dosc oszczedny.

Skrzynia do d...! (robie remonty prawie nonstop)

Ale u mnie te ciagniki chodza sporo tj. ok 800 Mth w roku

Hydraulika w tym z 93 roku (belarus) jest ok. ale w tym z 96 gdzie juz swoje dolozyli nasi z Pronaru to nieciekawie! (wycieki, problemy z regulacja itp).

Moge sie wypowiedziec na temat MTZ, ale jesli chodzi o Pronary to juz nie mam doswiadczenia. Praktycznie tylko silnik zostal ten sam, reszta znieniona. Skrzynia tez jakas inna.

Jak mialbym brac nowy to wzialbym chyba zetorka, choc ciekawia mnie jeszcze te Farmery z Sokółki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze was tylko nie porównujce mtz 80 czy 82 do zetora 5211 czy mf 255 przecież te ciagniki dzieli przepasć, to kompletnie inne klasy ciagnikow. chodzi oczywiscie o parametry technicznie, nie mysle ty o wykonaniu, choc to też ich dzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak oceniasz te ciągniki

Warto kupić nowego Pronara82SA czy dołożyć i kupić Zetora Proxime 8441

 

Nikt tutaj tak nie porownuje! Przeczytaj dokladniej posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem MTZ82 jest bardzo dobrym ciągnikiem w porównaniu do innych w tej cenie (np. Zetor 5211 czy MF255)

 

 

a co to jest ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można porównywać tak rózne ciagniki? zetor i mf mają lepsze wykonanie niż mtz Ale mtz jest od nich prawie dwa razy mocniejszy Co chciałeś uzyskać przez takie dziwne porównanie nie wiem!? powinienes porównać mtz do ciagników tej samej mocy a wtedy mfi zetor są lepsze Takie moje zdanie. jeszcze jedno zetor 5211 i mf 255 nie zrobią tego co zrobi mtz 82 i odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"ludziom przyzwyczajonym do mechaniki zetora czy ursusa ciężko jest nimi pracować"

 

Zgadzam sie z tobą. Zwykle pracuje Zetorem 7211 i jak spedzilem kilka godzina na MTZ82 to masakra dla mnie na poczatku byla, szczegolnie trzeba sie wczuć w tą skrzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
wąskie są w staandartowym ustawieniu kół, po to zeby wałki w przednim moście się nie ukręcały jest wielotarczowe mokre sprzęgło przeciązeniowe, jak ktoś w tym kombinuje, nie dba o to żeby był tam olej, lub było źle złożone to nic dziwnego ze się ukręcają, a silnik no cóż każdy wolnossący diesel z jednostopniowym bezpośrednim wtryskiem będzie "stukał"
w tych z 97 r nie ma sprzęgła przeciążeniowego jest połączone na twardo i chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęgła przeciązeniowe sa w tych MTZ'ach gdzie jest skrzynka załączająca przedni napęd z prawej strony skrzyni biegów( trzyczęściowy korpus)[ogólnie w słabszych MTZ'ach] bezpośrednio ze skrzyni naped bez tego sprzęgła mamay tam gdzie jest dwuczęściowy korpus skrzyni biegów i mostu. niestety nie miałem do czynienie z tego typu skrzyniami pod względem praktycznym i nic więcej konkretnego nie mogę powiedzieć, jak znajde wiarygodne info to się podziele z Wami, bo możliwe ze takie sprzęgło jest tyle ze w skrzyni w środku - sprawdze to,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem MTZ82 jest bardzo dobrym ciągnikiem w porównaniu do innych w tej cenie (np. Zetor 5211 czy MF255)

 

 

a co to jest ???????

 

zauważ jest napisane wyraznie "...jest dobrym ciągnikiem w porownaniu do innych w tej CENIE (np.Zetor 5211 czy MF255)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wejdźcie na www.pronar.pl nowe ruski wymyślili z silnikiem PERKINSA I IVECO i z POWER SHIFTEM!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przepraszam wie ktoś może ile kosztuje 100KM pronar p5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dwoniłem do narwi i te ciągniki z serii P5 są dopiero po jednym prototypie i trwją ich testy , wdrażanie do produkcji , cena będzie znana pod koniec roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem to sprawdziłem jak jest doprowadzony napęd na przód w skrzyniach nowszego typu i okazuje sie ze nie jest a sztywno jak "Gość" intuicyjnie napisał ale role tego sprzęła spełnia tarczowe mokre sprzęgło załączające wałek do napędu które jest w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedałem 16245 to miałem ochotę się pokusić na Belarusa 1221A, ale dałem sobie spokój. Był to model z 2000r. Miał kosztować około 65tys. zł. Ale nie wziałem go, bo według mnie ten ciągnik ogólnie jest za lekki do orki i ma za słabą hydraulike jak do pługa obrotowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś się oriętuje to proszę o podanie różnic pomiędzy Pronarem 82SA a jego odpowiednikiem marki Belarus.

Szczególnie chodzi mi o wyposarzenie w kabinie, załączanie przekaźnika oraz wom-u i czy przedni napęd jest taki sam

Czy są jakies różnice np. w wyglądzie wskaźników itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o ciagnikach Belarus

Warto kupić oryginał czy Pronara

Chodzi mi o model 82SA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam! ja swojemy zalozylem 3komplety obciaznikow od c-360 i jest calkiem inny traktor. ale co z tego ja podnosnik mi przy 4 skibowym obrotowym kvernelandzie siadł mysle zalozyc jakies dodatkowe silowniki w miejsce ciagieł do zaczepu dolnego.

 

/edit

przy orce nawet se radzi ale zeby go podniesc na wolnych obrotach mozna juz marzyc bo pompa albo rozdzielacz przysiadł.ale chydrałlika mtzet ma do du...szy. ale ma 9lat i bez wiekszych awari takze za takie pieniadze nie ma sie czego spodziewac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byla wlasnie podstawowa kwestia dla ktorej kupilismy teraz 100km Zetora

w mtz wszystko bylo ok poza wlasnie hydraulika

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! ja swojemy zalozylem 3komplety obciaznikow od c-360 i jest calkiem inny traktor. ale co z tego ja podnosnik mi przy 4 skibowym obrotowym kvernelandzie siadł mysle zalozyc jakies dodatkowe silowniki w miejsce ciagieł do zaczepu dolnego.

 

/edit

przy orce nawet se radzi ale zeby go podniesc na wolnych obrotach mozna juz marzyc bo pompa albo rozdzielacz przysiadł.ale chydrałlika mtzet ma do du...szy. ale ma 9lat i bez wiekszych awari takze za takie pieniadze nie ma sie czego spodziewac

A jaki masz model bo tej obrotówki to chyba nie ciągniesz w 80 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, które ciągniki mają lepsze wykonanie, Belarus czy Pronar Ja sądzę, że Belarus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktoś z was użytkuje MTZ1025 ?? Jesli tak to jak się to sprawuje ? Zastanawiałem się nad takim z racji uciągu i kosztów rozważałem jeszcze Ursusa 1014 i U1224 (ten to już troszke silniejszy ale za to prostszy bo bez turbinki). Gospodarstwo mleczne + ziemniak, w sumie obrabiam około 25 ha, mało czasu bo bydło, a pozatym dorabiam jeszcze w innych branżach, teren mam pogórzysty potrzebuje traktorka do ciężkich robót polowch - talerzówka zrywacz ścierni, orka i wywożenie obornika. Czy to dobry wybór? Doradzcie! Z góry dziękuje za wszystkie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma być nowy czy używany ten ciągnik? Nowego, to wziąłbym MTZ 1025, a jeśli miałby być to używany URSUS 1014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...