Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysztof po prostu zrobiła się trochę luzu na cięgnach i nic więcej. Dzwignia przesuwa cię w rowku i po prostu musisz ten rowek wydłużyć i będzie ok. u mnie po 10 latach było to samo jak udeżyłem dźwignią do tyłu to podnosił a jak delikatnie to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie; podczas transportu zboża padła mi skrzynia biegów w belarusie (działo śię to na śliskim nie mogłem pokonać górki włączyłem przedni napęd wyjechałem włączyłem na luz i się zaczęło),działa tylko 9 bieg,7 i 8 nie ma wogóle a 6,2 i wsteczny czasami jest czasami nie ma,ciągnik mam od nowego to jest jego pierwsza awaria,czy miał ktoś z was doczynienia z tym problemem?co mogło pójść i ewentualnie ile może kosztować naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam swoje pytanie; podczas transportu zboża padła mi skrzynia biegów w belarusie (działo śię to na śliskim nie mogłem pokonać górki włączyłem przedni napęd wyjechałem włączyłem na luz i się zaczęło),działa tylko 9 bieg,7 i 8 nie ma wogóle a 6,2 i wsteczny czasami jest czasami nie ma,ciągnik mam od nowego to jest jego pierwsza awaria,czy miał ktoś z was doczynienia z tym problemem?co mogło pójść i ewentualnie ile może kosztować naprawa?

koszt naprawy to ok 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie.Ile podnosnik w belarusie 82 ma udzwiku na jeden tłok jest, bo mam zamiar kupić tależowke i niewiem czy zawieszana czy taką na kołach ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mtz 82 z jednym tłokiem i spokojnie podnosze agregat uprawowo siewny 2,8 m a z tego co słyszałem to ma 3,5 tony udzwigu. do dam że agregat podosiłem bez żadnych obciążników z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe na jednym siłowniku mają 3,5 tony a te starsze ponoć 2,5 ale nie wiem czy to prawda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam takie pytanie.Ile podnosnik w belarusie 82 ma udzwiku na jeden tłok jest, bo mam zamiar kupić tależowke i niewiem czy zawieszana czy taką na kołach ???

Kup tą na kołach polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie prosze o pomoc jestem szczęśliwym użytkownikiem MTZ82 z 93r i mam taki problem: chodzi o hydraulike a mianowicienie nie działa mi podnoszenie TUZ tą dzwignią przy siedzeniu a przy kierownicy działa może miał ktos coś takiego i wie o co chodzi gdzie jest przyczyna?? może coś w tym rozdzielaczu pod siedzeniem?? Pozdrawiam i z góry dzięki za opowiedz

 

Ja miałem to samo ale dzisiaj się zmobilizowałem i naprawiłem okazało sie że nic poważnego to nie było troszeczke się przesunoł prawy zbiornik paliwa do przodu i cięgno które wgoodzi w ten rozdzielacz pod siedzeniem nie mogło do końca się przesuwać bo pukało o zbiornik ,a drugi problem tkwił w regulacji tego cięgna tam pod tą metalową osłoną dzwigni podnośnika w kabinie ,wystarczyło je troche przyciągnąć na regulacji i podnosi jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może wie jak założyć pierścienie tłokowe zgarniające. Kupiłem sobie silnik no i wszystko ładnie pięknie wygląda tylko że pluje olejem przez tłumik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś może wie jak założyć pierścienie tłokowe zgarniające. Kupiłem sobie silnik no i wszystko ładnie pięknie wygląda tylko że pluje olejem przez tłumik.

Zanim rozbierzesz silnik sprawdź najpierw głowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te nowe na jednym siłowniku mają 3,5 tony a te starsze ponoć 2,5 ale nie wiem czy to prawda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te nowe na jednym siłowniku mają 3,5 tony a te starsze ponoć 2,5 ale nie wiem czy to prawda!

 

Udźwig zależy od średnicy siłownika i ciśnienia roboczego hydrauliki. były trzy średnice siłowników 100, 110 i 125 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pronar 82A ma przednią oś stożkowa czy krzyżaki, bo cena atrakcyjna 85 tyś to już wole jak belarusa ale coś obiło mi się o uczy że ma most na stożkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mtz 82 cieknie mi olej ze skrzyni a mianowicie gdzieś tutaj wałkiem sprzegłowym. Dzisiaj go rozpołowiłem i napewno jest pierścień uszczelniający walnięty na wałku sprzegłowym ale zastanawia mnie do czego służy i co to jest taka śruba nad wałkiem sprzegłowym ona jest lużna przynaj,mnierj jak wałkiem sprzegłowym ruszam to ona też się rusza ( ona jest zupełnie u góry i na niej jest pełno podkładek (chyba) i zastanawiam się do czego to służy i czy tam tędy też by mógł olej uciekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zostałem niemiło zaskoczony z powodu problemów z uruchomieniem mojego nowego 1025po zimowej przerwie. Początkowo dał się uruchomić ,ale jak się zapowietrzył układ paliwowy to klops. Gdzie może być przyczyna?. W zbiorniku pełno paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś zostałem niemiło zaskoczony z powodu problemów z uruchomieniem mojego nowego 1025po zimowej przerwie. Początkowo dał się uruchomić ,ale jak się zapowietrzył układ paliwowy to klops. Gdzie może być przyczyna?. W zbiorniku pełno paliwa.
Być może kiepskie paliwo i przez długi czas co się z niego odseparowało i mogło się coś przytkać w układzie. Spróbuj ruszyć ręczną pompką i wtedy możesz zauważyć czy przytkało się przed nią - chodzi lżej- czy za nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czasem bywa to zwykła woda która była zmieszana z paliwem ,przy czestym uruchamianiu stanowiła emulsję paliwowo-wodną i silnik to trawilł po dłuzszym postoju woda opadła na dno zbiornika ,silnik zapalił ,popracowal na tym co było w filtrach, a pózniej zassal wodę z dna zbiornika i kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie odnośnie ciągnika,modelu.czy ma ktoś lub znacie model ZTS 16245.to jest duży 160KM czerwony.nie wiem czy to jest marka mtz pronar,czy zetora.juz go z tego co wiem nie ma w sprzedaży,był w ofercie pronara ,a mówią ze to zetor nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bluus 1 podobno masz 70 ha a zadajesz takie pytania jak mój 4-letni syn.Rozumiem że forum jest otwarte, ale pachnie mi to totalną dziecinadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...