Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Może troche spoźniony moj post ale panie Gargamel Chciałbym usprawiedliwić reszte biednych smerfow.http://www.konedata.net/Traktorit/ZTS12245.htm to pronar sprzedawał od początku produkcji do wprowadzenia włąsnych modeli wyższej mocy i nie jest to kwestia dyskusyjna bo jak kupywałem swojego prona to byłem w narwi i widziałem ich full na placu,miałem także ulotki pronarowskie z tymi ciągnikami.Wyglądały i nazywały sie identycznie jak na tej stronie czyli zts.Pozdra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie rozumiem co jest złego w poglądowym opisie ciągnika.Napisął ze jest durzy i czerwony i gdzie minąl sie z prawdą?Pronary dużej mocy są mniejsze i niebieskie.Ja skojażyłęm ten traktor nie po nazwie tylko po tym ze na ulotce był największy i czerwony.Z moich obserwacji wynika ze poziom wiedzy fachowej an tym forum jest wyższy niż na konkurencyjnym wiadomo jakim ale co chodzi o poziom kultury to wrecz przeciwnie.Podziekował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gargamel masz rację jak widzę pytania typu ile koni ma 330 a ile 360 i za chwilę kłótnia o 2 konie w tą czy tamtą to jest za przedszkolem rolniczym a później zerówka jeszcze

Jakoś ktoś mi chyba na odcisk nadepnał ale pewnie sie zrewanżujecie.A co mi tam.Panie profesoze zakładając ze 330 ma 30km to te 2 konie to około 7%.jeżeli założe też ze posiadasz jakis ciągnik i sądząc po fotce w twoim profilujest to jakis duży zakładają ze 200km to nie wnerwiało by cie jak by twierdzili ze masz 186?słąbo brzmi.Troche wyrozumiałości dla innego punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego gigixbox padło pytanie jaka to jest marka ZTS 16245 i ze jest duży i czerwony ,jesli uwazasz że zle odpisałem ,to ja się ciebie spytam co to za marka ,na nalepce było napisane John Deere 4250 i był duży i zielony i stał kolo salonu fiata ,czy to jest fiat,zetor a może mtz.Czy mnie już rozumiesz i wiesz dlaczego tak odpowiedzialem? ZTS to ZTS a John Deere to John Deere a handlować może tym kazdy komu da koncesję producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby mnie wnerwiało to najpierw bym musiał nim na hamowni stanąć i zobaczyć ile ma a ile uciekło i wtedy mogę dyskutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się koń jak koń lubi zdechnać a tym mechanicznym zdarza sie to nader często.Damian9871 ma rację z tą mocą gdyż c-4011-C-355-C-360 to ciągniki których moc rosła z 40km po52 w 360.Z autopsji ,nie zauważyłem różnicy tej mocy i nie uważam by 360 mocniejsza od 40 o ok.10km była w jakiś cudowny sposób mocniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu co niektórym biedne 2 km spać nie dają.
Widać są strasznie narowiste a właściciele pewnie w stajni sypiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się koń jak koń lubi zdechnać a tym mechanicznym zdarza sie to nader często.Damian9871 ma rację z tą mocą gdyż c-4011-C-355-C-360 to ciągniki których moc rosła z 40km po52 w 360.Z autopsji ,nie zauważyłem różnicy tej mocy i nie uważam by 360 mocniejsza od 40 o ok.10km była w jakiś cudowny sposób mocniejsza.
No tak ... jakby moc w C - 360 do 100 km urosła to i tak tego nie odczujesz ..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się koń jak koń lubi zdechnać a tym mechanicznym zdarza sie to nader często.Damian9871 ma rację z tą mocą gdyż c-4011-C-355-C-360 to ciągniki których moc rosła z 40km po52 w 360.Z autopsji ,nie zauważyłem różnicy tej mocy i nie uważam by 360 mocniejsza od 40 o ok.10km była w jakiś cudowny sposób mocniejsza.
No tak ... jakby moc w C - 360 do 100 km urosła to i tak tego nie odczujesz ..............
Powiem inaczej , sąsiad wstawił silnik 90 konnego perkinsa i tyle samo czasu spędza w polu ............. jak depnie to troszkę dymu i już sprzęgła nie ma a jak sprzegło przypadkowo wytrzyma to skrzynia w częściach ...... i tak w koło ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem pozytywnie zaskoczony,myślałem ze równo po mnie pojedziecie a tu tylko tak troszke i subtelnie.Aż mi sie miło zrobiło.A twoj przykład Gargamel był dziwny musze przyznac.Ja szczerze mowiąc niedawno sie dowiedziałem ze ZTS to Zetor.Jakoś wcześniej mi to zwisało za przeproszeniem ,a jak widziałem go w narwi to byłem przekonany ze ZTS to oznaczenie modelu jakiegoś nowego belarusa i to import ze wschodu.O zetorze w ofercie nie było mowy.Być może nie wiedziałem o tym ze ZTS to Zetor bo u nas w okolicy brak takowych.Sądze że Bluss miał podobny dylemat.Jakoś chyba nie często sie zdarza żeby marka o ugruntowanej pozycji na rynku jaką jest żetor, posiadający włąsną sieć dystrybucji korzystał z dystrybucji poprzez pronara ktory jest marką o wiele mniej cenioną.A co chodzi o te konie mechaniczne to też zbytni o sie nie przejmuje bo swego czasu miałem 2 takie same ciągniki teoretycznie tej samej mocy a różnica w osiągach byłą znaczna.NAwet na etapie produkcji nie jest możliwe zachowanie stałej charakterystyki silników.Ja po prostu szanuje zdanie innych ludzi,także takie z którym sie nie zgadzam.ale SZANUJE i nie wyśmiewam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZTS to nie Zetor .Po rozpadzie Czechosłowacji Zetor został w Czechach a ZTS na Slowacji.kolego gigixbos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem pozytywnie zaskoczony,myślałem ze równo po mnie pojedziecie a tu tylko tak troszke i subtelnie.Aż mi sie miło zrobiło.A twoj przykład Gargamel był dziwny musze przyznac.Ja szczerze mowiąc niedawno sie dowiedziałem ze ZTS to Zetor.Jakoś wcześniej mi to zwisało za przeproszeniem ,a jak widziałem go w narwi to byłem przekonany ze ZTS to oznaczenie modelu jakiegoś nowego belarusa i to import ze wschodu.O zetorze w ofercie nie było mowy.Być może nie wiedziałem o tym ze ZTS to Zetor bo u nas w okolicy brak takowych.Sądze że Bluss miał podobny dylemat.Jakoś chyba nie często sie zdarza żeby marka o ugruntowanej pozycji na rynku jaką jest żetor, posiadający włąsną sieć dystrybucji korzystał z dystrybucji poprzez pronara ktory jest marką o wiele mniej cenioną.A co chodzi o te konie mechaniczne to też zbytni o sie nie przejmuje bo swego czasu miałem 2 takie same ciągniki teoretycznie tej samej mocy a różnica w osiągach byłą znaczna.NAwet na etapie produkcji nie jest możliwe zachowanie stałej charakterystyki silników.Ja po prostu szanuje zdanie innych ludzi,także takie z którym sie nie zgadzam.ale SZANUJE i nie wyśmiewam
Jeszcze jedno Gigixbox ,spotkałem kiedyś takie motto"Nie dyskutuj z de***em ,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a póżniej wykończy doświadczeniem" ale niestety czesto o tym mądrym zdaniu zapominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ,jak chodziłeś do szkoły ,a zakładam ze chodziłes bo wszyscy przecież musieli, to uczyli że dyskusja polega na wymianie poglądów i spostrzeżen a ty bardziej skupiłeś sie na wytykaniu mojej niewiedzy na temat ZTS albo innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producentem silników do Zetor-Ursus typu 900-1600 były słowackie zaklady Martina.Czeski Zetor nie ma w swojej ofercie ciągników tzw wyższej mocy.Produkcja ich pozostała na słowacji ,ba nawet pod tą marką sprzedawano ciągnik identyczny z naszym Ursusem 1634 w plastikowej masce tylko w niebieskich barwach(gdzies widziałem takowego na fotkach)Prawdopodobnie Slowacki ZTS nie posiadał w Polsce własnej sieci handlowej i serwisowej i podpisał umowę z Pronarem(jesli mieli ZTS w swojej sieci.Starałem się to wytłumaczyć koledze bluss v gigixbox ale cóż były z tym trudności.Ja rozumiem że czegoś mozna nie wiedzieć ,ale wyjsciem jest poszukanie ,posłuchanie i wyciagniecie wniosków.Okopanie sie na pozycji niewiedzy nie prowadzi do niczego, a moralizowanie jest owszem wskazane ,ale musi byc podparte minimalnymi wiadomościami.Moze przesadziłem ale to pytanie gigixboxa o tym zielonym ciągniku z jelonkiem na masce ,a podaniu linku do zoltego renault v cllas było nie na miejscu.Jesli czuje się z tym zle to sorry ale na drugi raz należy się zastanowic co się pisze.Za stary ze mnie lis bym się bral za gumowe kaczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś ile kosztuje kompletna kompletna podpora pośrednia przedniego napędu do mtz-a? Dzisiaj rozebrałem swoją i doszedłem do wniosku, że jedynie obudowa nie kwalifikuje się do wymiany, może jeszcze łożyska. Taniej Będzie kupić całość czy składać, jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem taką podporę za ok. 500 złotych, ale trzeba dobrze poszukać bo rozpiętości cen są ogromne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gargamel napisał.....Produkcja ich pozostała na słowacji ,ba nawet pod tą marką sprzedawano ciągnik identyczny z naszym Ursusem 1634 w plastikowej masce tylko w niebieskich barwach(gdzies widziałem takowego na fotkach)takie niebieskie ciągniki to zapewne CRYSTAL jak o niego chodzi to składaki produkowane gdzieś koło sieradza jak sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati nie żartuj ,Crystala nie znam.Pisałem o ciagniku wyglądającym idealnie tak samo jak 1600-1900 w plastikowej masce ,taki sam jak obecny ursus tylko w niebieskich barwach.Znajdę i podam link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...