Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

znowu ja to pierwszy raz widze i myslałem ze ty o tych CRYSTALACH piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z wskaźnikiem temperatury wody w MTZ Pronar 82. Na początku myślałem, ze to czujnik,. Wymieniłem i nic. Okazało się, że zegar walnął. Założyłem od AVII, ale wskazuje z przekłamaniem i w lato pokazuje 60 stopni tylko. Kupiłem teraz oryginalny, ale z tyłu nieco inny niż ten poprzedni. Podłaczyłem go, ale on nie wskazuje, a przy przekręceniu kluczyka na zapłon wskazówka z pozycji neutralnej nie wskakuje na 40, ajk to bylo wcześniej, tylko wręcz się cofa. Co może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze sprawdz zegar wlacz zaplon odlacz kabel od czujnika i daj go na mase zegar powinien isc na max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar nowy jest dobry, po przyłożeniu masy idzie w góre na maksa. Sam już nie wiem, co jest. Kable przekładałem na wszystkie możliwe sposoby. Być może to jest zegar do innego typu czujnika? W starze mam wkręcony jakiś inny czujnik ciśnienia oleju, i zegar pokazuje na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzic w nowszym katalogu nr czujnika i nr zegara moga sie rożnic pewnie po zmianie czujnika wszystko bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę o poradę jak wymienić uszczelniacze tylnego WOM w Belarusie 820 1998r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wykrec caly,odkrecasz 4 czy 6 srub wokol koncowki i wyciagasz calosc i bedziesz widzial co i jak.Przed wykreceniem postaw traktor na zgorku przodem w dol zeby olej nie wylecial ,bardzo prosta robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz . Tylko jest problem , po odkreceniu tych srub wokol

koncowki nie idzie wyciągnąc tej calosci . Czy cos moze jeszcze trzymac to czy trzeba uzyc jakiejs konkretnej sily czy jest na to inny sposob ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymaja opaski od wlaczania WOM sprobuj ustawic dzwignie od wlaczania walka na srodku i wtedy probuj,troche sily i powinno pojsc bo nic innego nie trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam zonka.Miał ktoś taki problem ,że np.po użyciu dzwigni do podnoszenia narzędzi , po 1-2 h pracy następuje brak reakcji podnośnika.Kilkukrotne poruszenie opuszczanie-podnoszenie powoduje że narzedzie można podnieść ,ale nie zawsze.Regulowalem długosć ciegna i sytuacja taka sie powtarza.Sprawa dotyczy Pronara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też tak sie robiło to brałem na moment dźwignie na dociążanie i działało dalej ale to tylko środek tymczasowy bo jakaś przyczyna tego musi być .Ja nie zdążyłem o tego dojść bo wcześniej go sprzedałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i ja mam zonka.Miał ktoś taki problem ,że np.po użyciu dzwigni do podnoszenia narzędzi , po 1-2 h pracy następuje brak reakcji podnośnika.Kilkukrotne poruszenie opuszczanie-podnoszenie powoduje że narzedzie można podnieść ,ale nie zawsze.Regulowalem długosć ciegna i sytuacja taka sie powtarza.Sprawa dotyczy Pronara

 

a odbija ten mały zaworek na tłoku który jest ogranicznikiem podnoszenia, u mnie kiedyś miałem z tym problem i wystarczyło pod ten zaworek podłożyć sprężynkę o średnicy 10 mm jak pamiętam. Niektórzy zdejmują też obejmę z ogranicznikiem w którą uderza zaworek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo wyciągnołem juz cały ten mechanizm załączania posprawdzałem luzy regulacja podciągnięta na maxa zrobiłem nawet większe wycięcie w obudowie waichy od podnoszenia i raz działa ok a jak się rozgrzeje troche w pracy to zaczyna szwankować i podnosi ale nie za każdym razem jak troche odpocznie to znowu jest dobrze . Myślę jeszcze wyjąć ten nagwintowany drut od waichy co idzie pod spód kabiny i go dogwintować troche ,żeby było więcej regulacjii a jak to nie pomoże to chyba zostanie wymiana tego rozdzielacza pod siedzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę ,wydaje mi sie jednak ze chodzi ,dziwne bo ma on dopiero 260 mtg a zauważyłem taki objaw przy 180mtg.Ciagnik ten na gwarancji miał wymieniany dwa razy regulator ,ale jako przyczyna opisane było opadanie podnośnika.Kupilem go jak miał 180 mtg i nie mam pojęcia jak było wcześniej ,u mnie ten problem z brakiem reakcji był od momentu kupna i wydaje mi sie że sprzedajacy reklamował by to.Zgłaszalem do serwisu ten problem(miał jeszcze gwarancje),ale baran który go sprzedał twierdzil że gwarancja jest wazna tylko dla pierwszego kupca,dostał zjebkę i powiedziałem debilowi że gwarancja jest na ciągnik a nie na wlaściciela.Stwierdził że ostatecznie może przyjechać ,ale dojazd na mój koszt,było to dość daleko i go olałem,podejrzewając błachostke.Pronar na moje zapytanie o gwarancję fabryczna stwierdził że dealer dostaje upust gwarancyjny i fabryki to nie interesuje.Powiedziałem ze w wypadku kupna tego ciagnika przez np.Francuza z drugiej ręki ,tamtejsza ochrona kupującego by was zniszczyła i stwierdziłem ze mam ich gleboko w d....To jest blacha sprawa jak podejrzewam ,tylko gdzie szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz było tak, że w olu nie chciał podnieść pługów i była bieda. Namordowaliśmy się z tym, a okazało się, ze ten "cycek" co jest przy siłowniku od podnoszenia nie odbił i wyciągnęliśmy go jakimiś szczypcami.

 

A ma ktos recepte na ten mój zegar temperatury wody? Czy ten kabel od czujnika idzie prosto do zegara czy przez jakiś przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj puscic inny kabel od czujnika prosto do zegara jak bedzie ok to wina jest gdzies w instalacji a jak dalej nic to zegar albo czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzymaja opaski od wlaczania WOM sprobuj ustawic dzwignie od wlaczania walka na srodku i wtedy probuj,troche sily i powinno pojsc bo nic innego nie trzyma

Zrobiłem tak jak napisałeś i wszystko poszło tak jak należy . Uszczelniacze wymienione .

Dzięki Piotrek19812 !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zgubiłem namiary na gości co mają do opylenia kabinę stary typ [sport] i rozrusznik spalinowy wdzięczny będę za odzew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie moge znalesc ceny mtz nowych modele 952 oraz 820. Jak sadzicie ktory lepszy do pracy z turem i belarka pasowa zmiennokomorowa?? Ile by kosztowal tur na jojstick z osprzetem typu krokodyl, chwytak do bel oraz lycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...