Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam :

-Instrukcje obsługi do MTZ-80,82,82H,82P ,Belarus-550E, 552E, 570,572, 510E,512E,520,522

-Katalog MTZ-80,82

- instrukcje obsługi MTZ 900/900.3; 920/920.3; 950/950.3; 952/952.3

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bialoruske jumza z 1988r i mam pytanie do czego sluzy ta dzwignia co jest kolo biegow bo niedawno ja kupilem i niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc strasznie nagrzewa mi sie olej hydrauliczny pompa po rozgrzaniu słabo podnosi czy rozbierala ktos pompe hydrauliczna tzn. ten dekiel z tyłu sa moze am jakies oringi ktore mozna wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o pomoc strasznie nagrzewa mi sie olej hydrauliczny pompa po rozgrzaniu słabo podnosi czy rozbierala ktos pompe hydrauliczna tzn. ten dekiel z tyłu sa moze am jakies oringi ktore mozna wymienic?[/quot musisz rozebrać pompe,wyjonc te źułte mosiondze i przeszlifować je na papierze wodnym najlepiej na prostej szybie .póżniej mósisz wyciońć podkładke zpuszki od piwa ,w kształcie mosiondza i podłorzyć ją pod mosiondz żeby mosiądze scisły zębatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysiadły mi uszczeliki (oringi) na siłowniku od podnośnika wzeszłym roku wysiadła mi też i założyłem dwie bo była jedna i w tym roku znowu mi wysiadła i mysle nad tym aby dorobić nowe tłoczysko i założyć zamiast oringów myśle nad założeniem manrzetów czy ktoś już coś takiego kombinował.

 

a moze ma ktoś inne pomysły jak to zrobić by tak szybko nie wysiadały te uszczeliki i żeby nie opuszczał tak szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup za 300 zl nowy siłownik i daj sobie spokój ze starym ,w komplecie dostaniesz dodatkowo zestaw oryg. uszczelnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już teraz i tak jade po nowy bo się okazało że stary jest ciutek porysowany i rdza jest wśrodku w jednym miejscu dlatego tak szybko wysiiada ten siłownik mi się wydawało że ten siłownik jest droższy ale troche podzwoniłem i faktycznie 370 zł kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były na Allegro 100mm po 300 zł,ale dowiedz sie czy można zalożyc 115 wydasz nieco więcej ,ale wyraznie poprawisz możliwości podnośnika.Moim zdaniem powinien pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te na allegro widziałem troche boje się je kupić bo widać że one już troche leżały i ciekawe jak one w środku wyglądają

 

a o 115 jeszcze nie słyszałem jedynie o 110 ale ten kosztuje wiele drożej jeszcze raz tyle

 

a na 100 agregat uprawowo siewny leciutko podnosze to yen mi wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja 110 ,a te na Allegro to są boczne ,ja widziałem siłownik centralny ale w tej chwili go nie ma .Sprzedawal go chyba gośc z Siedlec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że to jest centralny pod siedzeniem

chodzi ci o ten siłownik

 

http://www.allegro.pl/item340276083_silownik_hydrauliczny_mtz_50_80.html

 

chiałem już go kupić ale stwierdziłem że skoro on jest w nie najlepszym stanie na zewnątrz (rdza) to ciekawe jak on wygląda w środku żeby nie był gorszy od tego co ja mam dlatego wole dać troche więcej.

 

ciekawe jki jest rok produkcji tego siłownika i czy ma wszysko ładnie zaślepione bo na tych zdjęciach to tego niewidać bo jak chociaż przez jakiś czas nie były zaślepionjer to ten siłownik raczej jest do wyrzucenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa siłowniki na zdjęciu o których pisales wczesniej to były na wyposażeniu dodatkowym przy kupnie MTZ z lat 80.Mają one srednicę chyba coś 85mm i sam takie posiadam, lecz służyły one do podpięcia z bukó ciągnika np.do spycha.Popatrz na ten http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=330847903 jest tańszy od tego za którym dzwoniłes nawet z kosztami dostawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już dzwoniłem do tego kolesia i złozyłem zamówienie czekam tylko za numerem konta tego kolesia aby zrobić przelew

 

wielkie dzięki za wszystko myślałem że ten siłownik jest wiele droższy dlatego na początku myślałem o przerabianiu go na inne uszczelki ale potem okazała się że bym musiał dać do przetoczenia cylinder i dać dorobić nowe tłoczysko ale to się już nie opłaca i kupuje nowy czekam tylko za odpowiedzią od tego kolesia

 

dzięki za wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wymienić zawartoś serwa. u mnie przed wymianą było 180 stopni luzu na kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poskrecaj wszystko co sie da ale z umiarem bo przestanie calkiem dzialac i nie licz na cuda bo luzy i tak zostana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was zamontowany w MTZ rozrusznik szybkobieżny prod. litewskiej UAB JUBANA?.Jego cena jest o około 70% niższa niż Magnetona.Co z jakością-czy się nie psują?.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go 6 miesięcy jak narazie kręci dobrze, a w zimie nie miałem z rozruchem problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taki rozrusznik tylko w T 25 i na razie jest ok. ale mam go zbyt krótko, żeby coś więcej powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie dolnego zaczepu w mtz u mnie jest hak i chciałbym go przerobić na jakiś normalny zaczep tak jak jest w polskich ursusach czy ktoś coś takiego już przerabiał

 

chiałbym się dowiedzieć jak inni mają go poprzerabianae bo na niego żadna maszyna nie chce pasować

 

może ktoś by mógł by mi przesłać jakieś zdjęcia jak to ma zrobiene.

mój adres to

 

lagbart@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...