Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie czy ktoś z Was miał problem z rozdzielaczem a mianowicie chodzi o to że mam jakieś nieszczelności bo przy wywracaniu przyczep podnosi mi ramiona może ktoś to naprawiał i podpowie mi od czego się zabrać do roboty z góry dziękuję

 

"lagbrat" ja również mam hak i zastanawiam się nad zakupem orginalnego zaczepu w najbliższym czasie więc jak bede wiedział ile to kosztuje to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam pytanie czy ktoś z Was miał problem z rozdzielaczem a mianowicie chodzi o to że mam jakieś nieszczelności bo przy wywracaniu przyczep podnosi mi ramiona może ktoś to naprawiał i podpowie mi od czego się zabrać do roboty z góry dziękuję

 

Witam użytkownika mtz-ta. Kolego a masz w ciągniku rozdzielacz do regulacji siłowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekxxl ja będe robił sam tyle że poprostu hak wymontuje i kupie grube płaskowniki i zamontuje zamiast haka jakoś przykręce lub pobrostu zamopontiuje i umocuje tak jak ten hak jest \

lub też

myśle nad tym aby zostawić hak wyciąć w górnym płaskowniku dziure do tego haka i ten płasjkkownik przyspawać i z dołu drugi płaskownik przyspawać

 

myślałem nad kupnem zaczepu od 360 i go troche przerobić i zamontować ale podejrzewam że to by był zbyt duży koszt a mam w domu jekieś takie grube mocne płaskowniki więc z tego coś przerobie

 

 

a co do tej chydrauliki u ciebie musisz mieć coś żle ustawione bo w mtz jest tak że jak np siłownik podłączony pod szybko złącze wysunie się do końca albo ma za ciężko to traktor podnosi ciegła do góry musisz mieć jesdynie coś żle ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zaczep od zetora np. 5211 tam też jest hak a na niego założony zwykły zaczep, może lepiej tak pokombinować bo nie raz się przydaje oryginalny hak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od pewnego czasu mam trudnosci z wyłączeniem przedniego napędu w pronarze 82a i nie wiem co jest grane z tą wajchą. Może ktos miał podony problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzobacze mi raczej ten hak się nie przyda przez 20 lat w 360 nie był potrzebny więc teraz raczej też nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Problem ten pojawił się gdy podczepiłem do kupionego niedawno wozu asenizacyjnego Joskin który ma otwieranie wylotu siłownikiem jednokierunkowym z nabojem powietrznym do zamykania i właśnie podczas otwierania podnosi ramiona i bardzo słabo otwiera i sam powoli zamyka więc myśle że może mam za małe ciśnienie ale nie na pompie tylko właśnie na sekcji rozdzielacza i może można to jakoś podkręcić dodam że chodzi o MTZ82 z 93r Myślałem o sprawdzeniu tego rozdzielacza przy pompie co o tym myślicie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie

Problem ten pojawił się gdy podczepiłem do kupionego niedawno wozu asenizacyjnego Joskin który ma otwieranie wylotu siłownikiem jednokierunkowym z nabojem powietrznym do zamykania i właśnie podczas otwierania podnosi ramiona i bardzo słabo otwiera i sam powoli zamyka więc myśle że może mam za małe ciśnienie ale nie na pompie tylko właśnie na sekcji rozdzielacza i może można to jakoś podkręcić dodam że chodzi o MTZ82 z 93r Myślałem o sprawdzeniu tego rozdzielacza przy pompie co o tym myślicie

pozdrawiam

masz nie wyregulowany regulator siłowy i przeciek na sekcji. miałem taki problem przy siewniuku nawozowym bo mi zamykało zasuwe, teraz mam sterowany na dwie linki i święty spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie od pewnego czasu mam trudnosci z wyłączeniem przedniego napędu w pronarze 82a i nie wiem co jest grane z tą wajchą. Może ktos miał podony problem

Nalej troche oleju(najlepiej strzykawką) na ten pręt co jest w tej gumowej harmonijce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my sami robilismy zaczep do mtz i jest on montowany zamiast haka do tej podstawy co hak.jest troche masywniejszy od oryginalu bo oryginalny mozna za450zl kupic.

a wyglada on tak:

ddd4186f5f36cbd2.jpg

dec9aef8328e5f73.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczep naprawde masywny ale co jeśli byś chciał zachaczyć maszyne która ma zaczep tak jak przyczepa czyli jedno ucho a nie dwa co wtedy

 

ja naspawałem od dołu haka jeden płaskownik i zgóry z wysiętym odworem tak co górny płaskownik założyłem na hak i to obspawałem koszt niewielki wystarczyło z jakieś 50 cm płaskownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie ma planu na uzywanie haka a po drugie to wyciagam3 bolce wkladam haka i juz po sprawie.ale u nas sie raczej haka nie stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, panowie i chyba jakieś panie

Problem do rozwiązania

Ciągnik: Belarus 820

Dźwięk metaliczny (takie odbijanie się od siebie elementy, jakby coś było luźne, czy coś), słyszalny w kabinie, po prawej strony kierownicy, w czasie jazdy,

 

jak silnik pracuje, a ciągnik nie jedzie, dźwięku nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem ze wspomaganiem w Pronarze z 2001 roku na noscie storzkowym, ciezko kreci sie kierownica na malych obrotach od jakiegos czasu nie wiem co jest, pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz luzy na wałku do przedniego mostu i czy wszedzie jest olej. U mnie tak zaczyna przekładnia kątowa chrupać jak nie ma oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten dźwięk jest słyszalny tylko w kabinie, po za nią nie słychać tego dźwięku.

Nie ma znaczenia jak jest włączony napęd, czy też wyłączony, zawsze jest słyszalny.

Słyszalny od samego początku, od kiedy został zakupiony jako nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dźwięk wydobywa się tak jakby koło tych dźwigni i od hydrauliki zewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecila mi sie nakretka od walka atakujacego w tylnym moscie jakie moga byc skutki jazdy bo musze jeszcze posiac 12ha kukurydzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blaszka spinająca pedały hamulca, zgadłem? Ja zawsze rozpinam jak jade gdzies dalej bo nerwicy można dostac, musze jakąs gume założyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wspominałem o braku reakcji podnośnika na sterowanie dzwignia podnoszenia.Problem pojawia się po jakimś czasie ,może to byc godzina a czasem szybciej.Dzisiaj wystąpiło to samo ,ale zauwazyłem ze gdy podnośnik nie reaguje ,ale jednocześnie uruchomi się dzwignię do obsługi gniazd hydraulicznych przy kierownicy ,podnośnik zaczyna działać.Trudno tak pracować ,podejrzewam jakis zawór itp.Może ktoś ma taki problem,będę wdzieczny za jakieś sugestie ,nie chcę pakować nie potrzebnie kasy w wymianę rożdzielacza i regulatora(który był wymieniany dwukrotnie na gwarancji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blaszka spinająca pedały hamulca, zgadłem? Ja zawsze rozpinam jak jade gdzies dalej bo nerwicy można dostac, musze jakąs gume założyc

Możliwe, ze to faktycznie to, jak na razie na sucho, bez odpalania, jak sie nią szybko poruszało, to wydawała bardzo podbny dźwięk, więc, to możliwe, że to to, więc wielkie dzięki gigixbos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...